Diskuze co pro vás kočka znamená?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Naše kočka, vlastně kocour je hnací motor tohoto domu. On dělá dům domovem. Je všude, do všeho strká nos, do všeho "kecá". Komentuje pořady v televizi, odmlouvá, když po něm něco chceme, krade nám věci a tím nás udržuje ve střehu:-D Všude ho je plno, bez něj by byl dům prázdný a smutný.....
Kočka je osobnost. Těžko se dá přesvědčit, aby udělala něco co opravdu nechce. Ani projevy sympatií nerozdává kde komu. A pokud se sama rozhodne k někomu patřit - být jeho přítelkyní, je to vždycky nutné chápat jako poctu.. Kočky jsou, stejně jako my lidé, každá jiná. Jsou kočky krásné, a ty to většinou tuší a naučí se toho využívat.. Jsou ale také kočky dobračky a kočky „bitevní“, a kočky s hrdostí i prodejné potvory.. Jsou kočky, které u nás žijí a když odejdou .. o dům dál nebo do kočičího nebe, s bídou si po letech vzpomeneme, že vůbec existovaly. A jsou naopak takové, které po sobě nechají nesmazatelnou stopu. Teď nemám právě na mysli poničené křeslo o které si brousily drápky než se nám konečně povedlo jim to rozmluvit.. Myslím vzpomínky na tu spoustu nevšedních zážitků s nimi. I u nás doma na několik z nich nezapomeneme. A teď bych se mohla rozepsat o Macim, o Kateřině, o Fany.. ale koho by jejich příběhy zajímaly, najde je v článcích. Do mého života ale nejvíc zasáhla Marienka. Byla to především přítelkyně, která mi v těžké době pomohla víc než lidé. Za to jsem jí moc vděčná a i když už to brzy bude rok co odešla, nikdy na ni nezapomenu. Moc mi chybí.
Listicka (17.09.2009 16:36:42) napsal: Mně je také strašně líto opuštěných kočiček. Říkám si, že lidé nemají srdce, když dokážou po tom, co jim jejich roztomilé koťátko vyroste v dospělého kocourka, vyhodit bez milosti. Jakoby už najednou nepatřili do jejich životů, jako by kočky byly pouze věcí bez duše, kterou můžou ,jako to dělají malé děti, vyhodit... Určitě bych jim nějak chtěla pomoci, ale myslím, že pár lidí nic nezmůže. Potřebovalo by to veliký kolektiv nebo pomoc státu (ale ta druhá možnost se skoro hned zavrhuje, když si vzpomeneme, koho máme ve vládě - promiňte poslanci, prezidente atd. nechtěla jsem se vás dotknout:_/ ...)... Ano, není to lehké. Kdysi jsem se snažila aby naše radnice zajistila odchyt a kastraci "pouličních" koček, aby těch nešťastníků alespoň nepřibývalo. Opakovaně jsem neuspěla. Nejsou prý na to prostředky. No, jen když jsou na ohňostroj každý rok a jiné blbosti>:-(
Uživatel32797 (14.09.2009 14:31:02) napsal: Kočička je partner, přítel, nesmírně kultivovaný tvor, estetický a velmi inteligentní. Nedovedu si už bez nich svůj život představit. Hrozně mě mrzí, že se nedá daleko účiněji pomoct kočkám toulavým, že neexistuje už dávno nějaké opatření, aby aspoň venku nestrádaly zimou a hladem a aby si lidé, kteří mají ještě trochu citu a krmí je, nemuseli připadat hloupě, v krajním případě provinile, že vůbec krmí. Mám docela dobrou vizi, co udělat pro bezprizorní kočičky, aby se měly aspoň v zimě kam schovat, ale komu to říct? Všichni, kteří by v tom mohli něco podniknout a mají k tomu předpoklady, trpí představou, že tento problém je druhořadý. Řekla bych, že úroveň lidstva nebo národa se pozná podle toho, jak se dovede postarat o tvory, kteří jsou absolutně bezbranní, tj. všechna zvířata, která se rozhodla s námi žít, kterým jsme ukradli jejich přirozená prostředí a která byla vyhozena bez zájmu z domovů. Mně je také strašně líto opuštěných kočiček. Říkám si, že lidé nemají srdce, když dokážou po tom, co jim jejich roztomilé koťátko vyroste v dospělého kocourka, vyhodit bez milosti. Jakoby už najednou nepatřili do jejich životů, jako by kočky byly pouze věcí bez duše, kterou můžou ,jako to dělají malé děti, vyhodit... Určitě bych jim nějak chtěla pomoci, ale myslím, že pár lidí nic nezmůže. Potřebovalo by to veliký kolektiv nebo pomoc státu (ale ta druhá možnost se skoro hned zavrhuje, když si vzpomeneme, koho máme ve vládě - promiňte poslanci, prezidente atd. nechtěla jsem se vás dotknout:_/ ...)...
Kočička je partner, přítel, nesmírně kultivovaný tvor, estetický a velmi inteligentní. Nedovedu si už bez nich svůj život představit. Hrozně mě mrzí, že se nedá daleko účiněji pomoct kočkám toulavým, že neexistuje už dávno nějaké opatření, aby aspoň venku nestrádaly zimou a hladem a aby si lidé, kteří mají ještě trochu citu a krmí je, nemuseli připadat hloupě, v krajním případě provinile, že vůbec krmí. Mám docela dobrou vizi, co udělat pro bezprizorní kočičky, aby se měly aspoň v zimě kam schovat, ale komu to říct? Všichni, kteří by v tom mohli něco podniknout a mají k tomu předpoklady, trpí představou, že tento problém je druhořadý. Řekla bych, že úroveň lidstva nebo národa se pozná podle toho, jak se dovede postarat o tvory, kteří jsou absolutně bezbranní, tj. všechna zvířata, která se rozhodla s námi žít, kterým jsme ukradli jejich přirozená prostředí a která byla vyhozena bez zájmu z domovů.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?