Diskuze Cválání s mladým koněm.

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

veruškaostrava (10.03.2012 18:38:34) napsal: Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, co máme dělat s mladým koníkem (4 roky), který parádně reaguje na pobídky, je živý, rychle se uvolní a je na otěži, ale neumí cválat na kruhu, případně při cvalu hodně spěchá a pomalu je v zatáčkách jako motorka nakloněný a spíše v zatáčkách ještě zrychluje jakoby z nich chtěl utéct. Nereaguje ani na holeně, ani na sed, ani na otěže. Už nevím jak jej mám naučit cválat vyrovnaně jak na dlouhých stěnách a kruhu, tak v terénu. Můžeš ho zkusit vzít s vodičem (pokud se bude někdo chtít proběhnout... xD),nám to pomohla,měla jsem ten samý problém.
Ahoj, jednoho takového koníka jsem také znala. Ten v terénu cválal překrásně, ale v hale nebo na jízdárně vždycky z rohů utíkal. Zkus ho vzít na lonž a někoho na něj posaď (někoho zkušeného), nebo si na něj sedni klidně i ty, to už je jedno, ale hlavně zkus tu lonž, nám to taky pomohlo;) Ale každý koník je jiný a na každého platí něco jiného, třeba to na něj bude fungovat, třeba ne, ale za pokus to stojí, ne?:)
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, co máme dělat s mladým koníkem (4 roky), který parádně reaguje na pobídky, je živý, rychle se uvolní a je na otěži, ale neumí cválat na kruhu, případně při cvalu hodně spěchá a pomalu je v zatáčkách jako motorka nakloněný a spíše v zatáčkách ještě zrychluje jakoby z nich chtěl utéct. Nereaguje ani na holeně, ani na sed, ani na otěže. Už nevím jak jej mám naučit cválat vyrovnaně jak na dlouhých stěnách a kruhu, tak v terénu.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?