Diskuze Dlouho neježděná kobylka :)

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

jistit je správně:) je v pořádku, že ji máš i při krokování aspoň trochu pod kontrolou. Otázkou je, jak máte velkou jízdárnu. Kdyby byla dostatečně velká, mohla bysis dovolit nejezdit těsně kolem východu, ale jen třeba do třičtvrtě jízdárny. Jinak je tvůj postup správný. pokud si na ní jezdila poprvé, myslím, že s každým dalším ježděním to bude lepší a lepší. Kobylka brzy pochopí, že se pracuje na jízdárně, dokud ty neřekneš dost a pokud ji to bude bavit, sama přestane mít chuť odtud odcházet:)
Ahoj, mám teď kobylku, která 2 měsíce byla jen na pastvě (občas někoho svezla ;)). Zajímalo by mě, jak začít s tréninkem? Dneska jsem jí jezdila poprvé. Jenže se jí nejdříve nechtělo jít ani krokem, prostě to vždycky zabodla u výlezu z jízdárny a myslela si, jako že už je to konec tréninku (naproti výlezu jsou totiž výběhy ;))...ze začátku pořád točila krkem a plecí směrem k výlezu. Kroutila se furt jak žížalka (ze strany na stranu, nešla prostě rovně) :D Po chvíli to bylo lepší, dokonce pak i kolem toho výlezu klusala a nezabodla to hned. Jednou jsme okolo procválaly ;) Ale pořád jsem cítila to, že kdybych jí dala o trochu volnější otěž, tak se mi otočí směr výběh a napochoduje si to hezky ven z jízdárny :D Nevím jak jí to mám odnaučit a jaký dávat trénink po tak dlouhé době, aby to na ni nebylo moc náročné (jezdila jsem dostiháky a parkuráky, takže jsem zvyklá na něco jiného ;D). Při okrokování jsem jí dala volnou otěž, ale musela jsem jí pořád tak nějak jistit. Nemáte nějaké nápady? :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?