Diskuze Dostihy-2 letí koně

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dostihy jsou jen způsob vykořisťování koní za účelem co nejvyššího zisku peněz. Nic jiného za tím nehledejte. Že to plemeno dospívá brzo? nesmysl, věk vhodný pro obsedání se řídí hlavně uzavíráním růstových štěrbin. Je to jenom alibismus dostiháků co chtějí na koních vydělávat. Koně to odrovná. Jeden tohle všechno nějak přežije a dalších 1000 doživotně trpí problémy nebo skončí rovnou na jatkách, když dost nevyhrávají.
Dobrý den/ahoj, dívala jsem se na dostihy, a tam běhali koně 2 letí. Je to možné, nebo jsem se přeslechla? Vždycky jsem si myslela, že koně se obsedají ve 3, protože ještě rostou. Vždyť musí mít ti dostiháci úplně zničené klouby. Děkuji a ať vám koně jdou!
Míša L. (16.07.2012 14:55:22) napsal: 1,5 je odrostlé hříbě i když je to brzké plemeno. Kolik tam těch "seniorů" máte??? To je logické, že v roce už dělají kraviny, jestliže nemají dostatek volného pohybu a možnost vyblbnout se s vrstevníky. Jsou to přeci jen roční hříbata a mají přebytek energie a chuť si hrát! Seniorů máme 5! Všichni jsou ok! Hříbátka dáváme na odstav ke stejně starým jedincům stejného pohlaví a za pár měsíců přijíždí naz5 na obsednutí... Dostatek volného pohybu mají i jako malá hříbátka či junioři... ;-) ;-) ;-)
Míša L. (16.07.2012 14:55:22) napsal: 1,5 je odrostlé hříbě i když je to brzké plemeno. Kolik tam těch "seniorů" máte??? To je logické, že v roce už dělají kraviny, jestliže nemají dostatek volného pohybu a možnost vyblbnout se s vrstevníky. Jsou to přeci jen roční hříbata a mají přebytek energie a chuť si hrát! Seniorů máme 5!!! Všichni jsou ok!!! Hříbátka dáváme na odstav ke stejně starým jedincům stejného pohlaví a za pár měsíců přijíždí naz5 na obsednutí... Dostatek volného pohybu mají i jako malá hříbátka či junioři... ;-) ;-)
1,5 je odrostlé hříbě i když je to brzké plemeno. Kolik tam těch "seniorů" máte??? To je logické, že v roce už dělají kraviny, jestliže nemají dostatek volného pohybu a možnost vyblbnout se s vrstevníky. Jsou to přeci jen roční hříbata a mají přebytek energie a chuť si hrát! Áňa (03.07.2012 21:02:14) napsal: Jezdím v DS... Koníky obsedáme v 1,5 a to kvůli tomu, že Angičáci brzy dospívají a mají už předem předpoklady k dostihám (jsou na to stavění)... A k tomu už v roce dělají takové hova*iny, že to s nimi nejde... (Kousají ostatní kobyly či valachy, kopou do boxů atd...) Takže to jinak ani nejde.. :D ... Jinak běhají i v 2 letech... Naši koníci nemají nějak zničené klouby, spíš se těší krásnému zdraví i naši senioři!.. :D :D ;-)
aninka (27.05.2012 17:49:01) napsal: Dobrý den/ahoj, dívala jsem se na dostihy, a tam běhali koně 2 letí. Je to možné, nebo jsem se přeslechla? Vždycky jsem si myslela, že koně se obsedají ve 3, protože ještě rostou. Vždyť musí mít ti dostiháci úplně zničené klouby. Děkuji a ať vám koně jdou! Jezdím v DS... Koníky obsedáme v 1,5 a to kvůli tomu, že Angičáci brzy dospívají a mají už předem předpoklady k dostihám (jsou na to stavění)... A k tomu už v roce dělají takové hova*iny, že to s nimi nejde... (Kousají ostatní kobyly či valachy, kopou do boxů atd...) Takže to jinak ani nejde.. :D ... Jinak běhají i v 2 letech... Naši koníci nemají nějak zničené klouby, spíš se těší krásnému zdraví i naši senioři!.. :D :D ;-)
aninka (27.05.2012 17:49:01) napsal: Dobrý den/ahoj, dívala jsem se na dostihy, a tam běhali koně 2 letí. Je to možné, nebo jsem se přeslechla? Vždycky jsem si myslela, že koně se obsedají ve 3, protože ještě rostou. Vždyť musí mít ti dostiháci úplně zničené klouby. Děkuji a ať vám koně jdou! Jezdím v DS... Koníky obsedáme v 1,5 a to kvůli tomu, že Angičáci brzy dospívají a mají už předem předpoklady k dostihám (jsou na to stavění)... A k tomu už v roce dělají takové hova*iny, že to s nimi nejde... (Kousají ostatní kobyly či valachy, kopou do boxů atd...) Takže to jinak ani nejde.. :D ... Jinak běhají i v 2 letech... Naši koníci nemají nějak zničené klouby, spíš se těší krásnému zdraví i naši senioři!.. :D :D ;-)
Ano, existují dostihy pro dvouleté koně. Angličtí plnokrevníci dospívají rychleji než ostatní plemena a obsedají se už v 1,5 roce. Takže si skoro žádné dětství neužijí. 8-} Ano, většina vysloužilých dostihových koní má problémy s pohybovým aparátem.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?