Diskuze Dostihy

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Mně to osobně jako týrání nepřipadá.Je to disciplína jako každá jiná.Jasně ,že občas se nějaké zranění musí stát,ale to se občas stane i v parkuru nebo všestranosti(i když v dostihu se to stáva trušičku častěji.Kdysi šlo doopravdy jenom o peníze-hlavní bylo,že se vůbec nehlídal doping a samozřejmě občas se nějaký kůň na tvrdo odstřelil... Souhlasím s Camillcou:D
Ono je to asi hlavně o tom, že dostihy jsou více medializovány než parkur, či drezůra. Každý sport má nějaké pro a proti. Úrazům se nevyhneme ani v jednom, ale jenom při dostizích se o tom mluví. Abych pravdu řekla, podle mě je určitě dostih daleko bezpečnější než třeba cross. Já jsem rekreační jezdec, sleduji všechny disciplíny a kdyby měl člověk říkat, že se kůň nutí dělat něco co mu není přirozené a nechce to dělat, tak by museli vymizet veškeré sporty a koně by museli žít divoce. Což by vedlo k jejich vyhynutí. Anča (29.10.2012 21:45:54) napsal: Jezdím 5 let v dostihovce. Chodím na mladý (2 roky) i starší dostiháčky a nedám na A1/1 dopustit! Připomínám, že A1/1 je plemeno speciálně vyšlechtěné pro dostihy, je brzké (než ostatní plemena) a tak se dá obsednout i okolo 2 let ;).. Je stavěné na zátěž, má velké a silné svalnaté nohy. Taky jsem neměla ráda dostihy, ale když vidím, když se na ně ráno jede, a koníci už nás ve 4 budí ržáním a kopáním do boxů (cítí, že se jede) a celý nadšení vstupují do přepravníku, tak úplně měním názor. Kdyby běhat nechtěli, neběhali by. Dostihy jsou sport jako každej jinej. Né že bych to dělala, ale já můžu podle vyšich názorů odsuzovat parkur, drezúru a klidně i rekreáčko ;)
(21.09.2009 15:07:01) napsal: ted jsem byla 3x posobě na dostizích pokaždý tam jednoho utratilu 1. kůn si urval nohu na místě ho utratily a odtáhly za nohy uvázaný za traktor 2. na překážce kůn spadl a druhý mu prošlápl přicho nikdo si toho navšiml jezdec byl v bazvědomí všimli si ho až u dalšího dostihu na místě ho utratila ale už hodinu po tom co se to stalo 3. kůn začal na rovince válet sudy a jak vztával zlomil si noho pod kolanem spřelámaný kosti na místě ho urtatili před lidmi na rovince a odtáhly ho za krk tohůle jsou JATKA Jezdím 5 let v dostihovce. Chodím na mladý (2 roky) i starší dostiháčky a nedám na A1/1 dopustit! Připomínám, že A1/1 je plemeno speciálně vyšlechtěné pro dostihy, je brzké (než ostatní plemena) a tak se dá obsednout i okolo 2 let ;).. Je stavěné na zátěž, má velké a silné svalnaté nohy. Taky jsem neměla ráda dostihy, ale když vidím, když se na ně ráno jede, a koníci už nás ve 4 budí ržáním a kopáním do boxů (cítí, že se jede) a celý nadšení vstupují do přepravníku, tak úplně měním názor. Kdyby běhat nechtěli, neběhali by. Dostihy jsou sport jako každej jinej. Né že bych to dělala, ale já můžu podle vyšich názorů odsuzovat parkur, drezúru a klidně i rekreáčko ;)
Já bych spíš řekla, že ten kůň nijak jinak žít neumí. Přiježďovala jsem koně z dostihů a ti koně mají v hlavě jenom to, jak být někde první. Ne že by ho to nějak bavilo, ale prostě je tak naučený a od obsednutí to po něm chtěli. V dnešní době jsou dostihy o penězích. Sázky, dotace, výhry. Čím úspěšnější kůň, tím víc peněz pro majitele. Dnešní dostihy se musely přizpůsobit, aby nebyly tolik nebezpečné a nedocházelo k častým úrazům. Občas se stane, ale není to jako třeba před deseti lety. Dostihy mají dlouholetou tradici a u nás mají svoji prestiž. Katka (22.09.2009 08:56:13) napsal: Vždy jsem měla na dostihy dost negativní názor.Avšak před 14 dni jsem přišla k dost zdrchané kobylce Anglického plnokrevkíka.Léčím jí z povýživy a schvácení kopyt.Takže moje první slova byla,budeme zatím jen krokovat.Ale kobylka má na to naprosto jiný názor.Když uvidí před sebou rovný prostor prostě chce za každou cenu běhat i když jí to zdravotní stav neumožňuje.Ne že bych tím změnila svůj názor na dostihy,ale plnokrevník který neběhá(třeba jen na poli,nemyslím tím hned dostihovou dráhu),prostě a jednoduše nežije
Vždy jsem měla na dostihy dost negativní názor.Avšak před 14 dni jsem přišla k dost zdrchané kobylce Anglického plnokrevkíka.Léčím jí z povýživy a schvácení kopyt.Takže moje první slova byla,budeme zatím jen krokovat.Ale kobylka má na to naprosto jiný názor.Když uvidí před sebou rovný prostor prostě chce za každou cenu běhat i když jí to zdravotní stav neumožňuje.Ne že bych tím změnila svůj názor na dostihy,ale plnokrevník který neběhá(třeba jen na poli,nemyslím tím hned dostihovou dráhu),prostě a jednoduše nežije
ted jsem byla 3x posobě na dostizích pokaždý tam jednoho utratilu 1. kůn si urval nohu na místě ho utratily a odtáhly za nohy uvázaný za traktor 2. na překážce kůn spadl a druhý mu prošlápl přicho nikdo si toho navšiml jezdec byl v bazvědomí všimli si ho až u dalšího dostihu na místě ho utratila ale už hodinu po tom co se to stalo 3. kůn začal na rovince válet sudy a jak vztával zlomil si noho pod kolanem spřelámaný kosti na místě ho urtatili před lidmi na rovince a odtáhly ho za krk tohůle jsou JATKA
Jo, to bys mohla. A hlavně nezapomeň na diletanty. Ať už dospělé nebo všelijaké holčičky, které táááák strašně milují koníšky… Až z toho šišlaj a samou láskou dělaj jednu kravinu za druhou, ale hlavně, že za 14 dní skáčou a vůbec umí děsně jezdit…
Tak já bych to zase nepřeháněla. Dostihy jsou rozhodně víc o penězích než o koních, ale dnes již existují přísné předpisy, ochraňující zdraví koně. Na druhou stranu, kdyby neexistovali jezdecké sporty, koně by pravděpodobně neměli daleko k vyhynutí… Veverka (03.07.2009 07:59:02) napsal: Podle mně jsou dostihy něco jako jatka. Kůň tam příjde,běží co nejvíce může a dyž upadne,uspí ho. Je to podle mně nelidské. Avšak žádný jezdecký sport není bezpečný. U parkuru se skáčou šíleně vysoké překážky.a tak bych mohla pokračovat přes militaky,drezuru až po western.:-| :-|
Podle mně jsou dostihy něco jako jatka. Kůň tam příjde,běží co nejvíce může a dyž upadne,uspí ho. Je to podle mně nelidské. Avšak žádný jezdecký sport není bezpečný. U parkuru se skáčou šíleně vysoké překážky.a tak bych mohla pokračovat přes militaky,drezuru až po western.:-| :-|
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?