Diskuze Dravčík

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Děkuji, vet nám Frontline doporučil, ale přijde mi, že to nějak extra nepomáhá, není lepší Stronghold?
Cookie (14.11.2012 22:00:02) napsal: Zdravím, potřebuji prosím pomoct, adoptovali jsme kotatko a další den jsme objevili Dravčíka v srsti, co na ně nejlépe působí? Rizika? Vím, že je to přenosní na člověka, léčí se to nějak u lidí? Děkuji. Kočičí blecha na lidí není přenosná, ale klíštata už ano8-} Použijte Frontline, ale pokud je kotě mladší než 8 týdnu tak mu to nedávejte. Zajděte k veterináři ten vám poradí;-D
Cookie (15.11.2012 11:05:14) napsal: Děkuji Vám velice, malinkého stále kontrolujeme a pozitivní je, že to má málo, dokonce jsme ho i ostříhali, protože má delší chloupky a měl šíleně zavajčkované chloupky, takhle objevuji zatim stále jen mrtvé Dravčíky a všude všechno luxujeme a dezinfikujeme. Také mám ještě jeden dotaz, malý je plný červíků, to je prostě vidět, propadlé, nafouklé bříško, odčervili jsme ho tabletkou Dehinel pro kočky a zatím nic, je to už třetí den. Jestli předtím hladověl, může chvíli trvat, než se účinná látka dostane s potravou do střev. U našeho kocourka na sebe nechal první bobek taky docela dlouho čekat a červi pak odcházeli několi dní po sobě. To nafouklé bříško může být kvůli červům, ale i právě kvůli tomu hladovění. Každopádně, pokud byste aplikovali ten Stronghold nebo Advocate, zároveň i odčervíte.
Cookie (15.11.2012 17:28:17) napsal: Jasně, ale občas je ta chemie bohužel nutná, když je malý nastříkaný Frontlinem můžu aplikovat rovnou Stronghold? Nebo ho mám vykoupat a ž poté? Děkuji. Nás se veterinář ptal, jestli jsme neaplikovali jiný spot-on, tam se musí dodržet určitý odstup, myslím 4 týdny, sprej prý nevadí. Jestli máte příbalový leták, podívejte se na kontraindikace. Frontline a Stronghold mají různé účinné látky, takže dávka by se nasčítat neměla. Jestli jsou možné nějaké interakce (fipronil x selamectin), to popravdě nevím. Fipronil z Frontlinu se ukládá v kožním mazu, takže koupelí by se Vám asi stejně nepodařilo ho úplně odstranit.
Inci Noktali (15.11.2012 15:10:34) napsal: Myslela jsem to tak, že Stronghold působí i na oblé červy, jinak samozřejmě taky nejsem pro zbytečné promořování koček chemií. Stronghold je i na ušní svrab. Jasně, ale občas je ta chemie bohužel nutná, když je malý nastříkaný Frontlinem můžu aplikovat rovnou Stronghold? Nebo ho mám vykoupat a ž poté? Děkuji.
Cookie (15.11.2012 13:22:32) napsal: Ano, děkuji :) musíme postupně, aby z toho chudáček nebyl uplně odrovnaný a ten Stronghold je i na ušní svrab? Děkuji. Myslela jsem to tak, že Stronghold působí i na oblé červy, jinak samozřejmě taky nejsem pro zbytečné promořování koček chemií. Stronghold je i na ušní svrab.
Inci Noktali (15.11.2012 12:16:47) napsal: Jestli předtím hladověl, může chvíli trvat, než se účinná látka dostane s potravou do střev. U našeho kocourka na sebe nechal první bobek taky docela dlouho čekat a červi pak odcházeli několi dní po sobě. To nafouklé bříško může být kvůli červům, ale i právě kvůli tomu hladovění. Každopádně, pokud byste aplikovali ten Stronghold nebo Advocate, zároveň i odčervíte. Ano, děkuji :) musíme postupně, aby z toho chudáček nebyl uplně odrovnaný a ten Stronghold je i na ušní svrab? Děkuji.
Inci Noktali (15.11.2012 10:12:22) napsal: Frontline dobře zabírá na blechy, ale na dravčíka (podle naší zkušenosti s nalezeným kocourkem) nezabírá. Zkuste spot-on Advocate Cats, ten bere i roztoče a našemu kocourkovi opravdu pomohl. Je od 9 týdnů věku, našemu kocourkovi bylo odhadem 7 - 8 týdnů, ale aplikace mu neublížila, větším zlem by bylo nechat dravčíka pořádně rozjet. Stronghold myslím zabírá na trudníka, takže na dravčíka by taky zabrat mohl, ale jistá si nejsem. Lidi dravčík napadnout může (nám se to bohudík nestalo), ale už se na něm nemůže množit, takže jedna generace a konec. Ještě jedno varování - pozor na přípravky s permethrinem (např. Arpalit), pro kočky je toxický. Hodně veterinářů má kočky za něco jako mňoukající psy, jeden takový nám právě Arpalit prodal na třídenní koťata, naštěstí přečtu i hodně drobná písmenka...>:-( Děkuji Vám velice, malinkého stále kontrolujeme a pozitivní je, že to má málo, dokonce jsme ho i ostříhali, protože má delší chloupky a měl šíleně zavajčkované chloupky, takhle objevuji zatim stále jen mrtvé Dravčíky a všude všechno luxujeme a dezinfikujeme. Také mám ještě jeden dotaz, malý je plný červíků, to je prostě vidět, propadlé, nafouklé bříško, odčervili jsme ho tabletkou Dehinel pro kočky a zatím nic, je to už třetí den.
Cookie (15.11.2012 09:36:35) napsal: Děkuji, vet nám Frontline doporučil, ale přijde mi, že to nějak extra nepomáhá, není lepší Stronghold? Frontline dobře zabírá na blechy, ale na dravčíka (podle naší zkušenosti s nalezeným kocourkem) nezabírá. Zkuste spot-on Advocate Cats, ten bere i roztoče a našemu kocourkovi opravdu pomohl. Je od 9 týdnů věku, našemu kocourkovi bylo odhadem 7 - 8 týdnů, ale aplikace mu neublížila, větším zlem by bylo nechat dravčíka pořádně rozjet. Stronghold myslím zabírá na trudníka, takže na dravčíka by taky zabrat mohl, ale jistá si nejsem. Lidi dravčík napadnout může (nám se to bohudík nestalo), ale už se na něm nemůže množit, takže jedna generace a konec. Ještě jedno varování - pozor na přípravky s permethrinem (např. Arpalit), pro kočky je toxický. Hodně veterinářů má kočky za něco jako mňoukající psy, jeden takový nám právě Arpalit prodal na třídenní koťata, naštěstí přečtu i hodně drobná písmenka...>:-(
Zdravím, potřebuji prosím pomoct, adoptovali jsme kotatko a další den jsme objevili Dravčíka v srsti, co na ně nejlépe působí? Rizika? Vím, že je to přenosní na člověka, léčí se to nějak u lidí? Děkuji.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?