Diskuze Gumové udidlo?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj.... Koník má zuby v pořádku, vlčí zuby má,ale malé a udidlu by určitě vadit neměly....... Je pravda,že pokud mám v ruce tušírku neudržím je dost klidné na kvalitní přilnutí u mladého koně,proto se snažím jezdit bez ní... Ale to jsem pak od pobízení dvakrát více zpocená než ploužící se kůň... Ze zoufalství jsem si jednou vzala i šporny... jakmile je jen lehce ucítil,okamžitě se zastavil a začal hrabat (to dělává ze vzteku) ,musela jsem je sundat...Přitom venku je k neudržení a ťape krásně,ale jak uvidí písek a jízdárnu ... :( :(
Ahoj... Boužel možnost ježďení za koňem nemám. Mé ruce jsou v pořádku,i trenér to říkal... Když ho vezmu na jízdárnu s gumovým chambonem jen na lonž stejně žádná velká změna nenastane... Momentálně to vypadá,že kůň je jednodušše vzpupný a na jízdárně se mu nechce pracovat... :(
Ano,to je jedna z možností, že prostě nechce dělat. V tom případě by mu pomohl právě ten vodící kůň, škoda, že nemáš možnost. A co mu postavit kavalety? Aby se zabavil. Krista (25.10.2009 08:08:23) napsal: Ahoj... Boužel možnost ježďení za koňem nemám. Mé ruce jsou v pořádku,i trenér to říkal... Když ho vezmu na jízdárnu s gumovým chambonem jen na lonž stejně žádná velká změna nenastane... Momentálně to vypadá,že kůň je jednodušše vzpupný a na jízdárně se mu nechce pracovat... :(
moje kobyla je sice o 11 let starší,ale práce na jízdárně jí nebaví nebo spíše lépe řečeno nechce se jí pracovat... Příjde mi,že vyjíždka je baví a berou jí jako zábavnou procházku,ale když příjde na práci v jízdárně... podle mě to všichni zkouší..podle toho co píšete nemyslím si,že mu vadí udidlo,ale zkouší jestli mu projde když se bude šprajcávat,myslí si,že čím víc bude zlobit tím méně bude muset pracovat 8-)
jo a udidlo bych urcite volila jemne gumove, nebo jezdit se da dost dobre i bez udidla ;-)
http://www.farma249.estranky.c z/stranka/videa1 - jak pracovat s konem ze zeme podle toho co pises se zda ze proste konika jizdarna nebavi. zacala bych od zacatku s praci ze zeme, vymyslet hry a improvizovat aby to pro nej nebyla nuda?
Ahoj... Moc nevím,co má tahle tvá otázka znamenat... ;-) Jasně, chodila jsem od malička do jezdeckého klubu, navíc mám i doma tři své koně. Proč se ptaš..?
Čau ty jsi chodila někam na koně?:D
Snažím se nedělat hodinu nudnou,měnit cviky a netrávit na jízdárně více než půl hodinu v kuse... Boužel o kavalety koník pořád zakopává.... Jediné světlé okamžiky nastanou,pokud nás něco vyruší (pes, plachta ,rána, vítr...) To pak chodí krásně....;-)
Po roce a půl už by mohl. V tom případě si nech od trenéra zkontrolovat ruku,třeba ho rušíš v hubě. Zkoušela jsi na jízdárně jezdit za druhým zkušeným koněm? To gumové stihlo mu zkus pořídit, můžeš si ho brát jenom na jízdárnu a ven jezdit na ostřejším, jestli tě vozí. Krista (23.10.2009 08:34:01) napsal: To je zajímavá rada .. ale koni je přez čtyři roky a jezdim na něm uz přez rok... prvních pár měcíců přesně jak ty říkáš na dlouhé otěži,základní chody a ovladatelnost,když toto zvládnul tak jsem s ním začala chodit na vyjíždky (prakticky celé letošní jaro,léto) aby nasvalil a chodol dopředu...také aby se naučil chodit sám a ničeho se nelekal) i toto zvládá teď dobře. Jak mám tedy pokračovat..? myslim že 4,5 letý z toho 1,5 ježděný kůň už by nějaké to přilnutí zvládnout měl..... Ne...?
To je zajímavá rada .. ale koni je přez čtyři roky a jezdim na něm uz přez rok... prvních pár měcíců přesně jak ty říkáš na dlouhé otěži,základní chody a ovladatelnost,když toto zvládnul tak jsem s ním začala chodit na vyjíždky (prakticky celé letošní jaro,léto) aby nasvalil a chodol dopředu...také aby se naučil chodit sám a ničeho se nelekal) i toto zvládá teď dobře. Jak mám tedy pokračovat..? myslim že 4,5 letý z toho 1,5 ježděný kůň už by nějaké to přilnutí zvládnout měl..... Ne...?
Já bych to udělala obráceně - jezdila bych na delší otěži a víc dopředu. Mladý kůň nepotřebuje kvalitní přilnutí, ale umět šlapat dopředu na co nejlehčí pobídku. Zkus mu nabídnout delší otěž a vždycky, když nebude chtít na pobídku holení dopředu, pleskni ho tušírkou na zadku. Jezdi ho v tempu, s nosem na kolmici (krk dopředu a dolů). Přilnutí začni řešit až tohle zvládnete. Krista (22.10.2009 22:36:18) napsal: Ahoj.... Koník má zuby v pořádku, vlčí zuby má,ale malé a udidlu by určitě vadit neměly....... Je pravda,že pokud mám v ruce tušírku neudržím je dost klidné na kvalitní přilnutí u mladého koně,proto se snažím jezdit bez ní... Ale to jsem pak od pobízení dvakrát více zpocená než ploužící se kůň... Ze zoufalství jsem si jednou vzala i šporny... jakmile je jen lehce ucítil,okamžitě se zastavil a začal hrabat (to dělává ze vzteku) ,musela jsem je sundat...Přitom venku je k neudržení a ťape krásně,ale jak uvidí písek a jízdárnu ... :( :(
Ahoj, pogumované stihlo je jemné v tom, že je široké, lehké a je v hubě pro mladého koně přijemnější než studený kov. Ale příčinu jeho chování na jízdárně bych možná hledala spíš v něčem jiném. Jestli máš dostatečně jemnou ruku, měl by chodit spokojeně na jízdárně i na ostřejším udidle (předpokládám,že jde o dvakrát lomené s placičkou uprostřed). Nechávala jsi mu zkontrolovat zuby? Je možné, že mu udidlo naráží do přerostlých nebo vlčích zubů a to ho může bolet.Krista (19.10.2009 22:14:26) napsal: Ahoj... Chtěla bych se zeptat,jaké máte zkušenosti s gumovými udidly. Mám 4letého valacha,kterého jezdím od obsednutí na dvakrát lomenném ostřejším udidle- je to totiž dost veliký a svéhlavý kůň a nekolikrát mě na jemnějším udidle odvezl(značným tempem :-) ) zpět domů z vyjíždky. Koně jsem obsedala sama a momentálně je na vyjížďce bezproblémový, chodí krásně zbalený, na pobídku naklusá,nacválá... ale v jízdárně je problém... Chodí pomalu, zastavuje se (a to treba zrovna jak ho pobídnu do klusu)... z klusu i cvalu místo plynulého přechodu okamžitě zastavuje.... Hlavu dává nahoru a uši dozadu. jediná příčina (kromě alergie na práci:D ) co mě napadá je právě ostré udidlo... Známá mi doporučuje udidlo gumové... Jaký na to máte názor vy..? A zkušenosti..? Díky za odpověď !
Ahoj... Chtěla bych se zeptat,jaké máte zkušenosti s gumovými udidly. Mám 4letého valacha,kterého jezdím od obsednutí na dvakrát lomenném ostřejším udidle- je to totiž dost veliký a svéhlavý kůň a nekolikrát mě na jemnějším udidle odvezl(značným tempem :-) ) zpět domů z vyjíždky. Koně jsem obsedala sama a momentálně je na vyjížďce bezproblémový, chodí krásně zbalený, na pobídku naklusá,nacválá... ale v jízdárně je problém... Chodí pomalu, zastavuje se (a to treba zrovna jak ho pobídnu do klusu)... z klusu i cvalu místo plynulého přechodu okamžitě zastavuje.... Hlavu dává nahoru a uši dozadu. jediná příčina (kromě alergie na práci:D ) co mě napadá je právě ostré udidlo... Známá mi doporučuje udidlo gumové... Jaký na to máte názor vy..? A zkušenosti..? Díky za odpověď !
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?