Diskuze hééélp :/

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Je potřeba, aby koník byl pořád v suchu. Teď to je venku nemyslitelné, ale pokaždé když ho dovedeš domů, je potřeba kopyta pořádně vyčistit. Tam kde má kůň hnilobu, klidně umýt vodou a kartáčem pořádně očistit. Modrá skalice je nejšetrnější na odstranění hniloby. Používá se i dehet. Skalici nacpi do místa kde je hniloba. Já jsem to ještě zašpuntovala kouskem vaty tak na hodinku, aby skalice nevypadávala. Bohužel hniloba se hodně vrací, zvlášť u koní, kteří mají hluboké střelky a vysoké patky. Jediná prevence je, držet kopyta v suchu. Denda03 (30.11.2012 17:14:30) napsal: Ahoj chci se zeptat jak mám bojovat s hnilobou kopyta muj koník jí má vždy v období podzim zima(když je bahno) vysušuji to modrou skalicí a manganistanem draselným ( hypermanganem) . KOník je na hluboké podestílce slámy a pilyn co mám dělat aby se to nevarcelo ???? kopyta čistím každý den .Díky moc
ahoj,vedle skalice jsme používali i koncentrovaný peroxid vodíku-ale pozor aby ses nebo koníka nepopálila.Také jsme měli přípravky proti hnilobě kopyt z internetového obchodu pro kováře...No a sušit sušit sušit a bahno okamžitě po návratu z výběhu vybrat z kopyt...
Ahoj chci se zeptat jak mám bojovat s hnilobou kopyta muj koník jí má vždy v období podzim zima(když je bahno) vysušuji to modrou skalicí a manganistanem draselným ( hypermanganem) . KOník je na hluboké podestílce slámy a pilyn co mám dělat aby se to nevarcelo ???? kopyta čistím každý den .Díky moc
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?