Diskuze hniloba

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj s tímhle mám zkušenosti muj koník to měl většinou v bahnivém období . je třeba se o kopyta dobře satrat a nám pomohla skalice modrá ( tu jesem používala na vysušení a manganistan draselný tu jako desinfekci . řekni veterináři a ten ti to prodá stojí to kolem 400kč a máš to minimálně na 3 roky :)
Ahojky, píšete, že nejčastěji hnilobu mají koně ve stáji. Já mám koně na pastvině 24/7 a hniloba se mu do kopyta vrací. Na jaře kdy bylo mokro to měl dobré a teď v suchém létě se mu objevila znovu. Podestýlku v přístřešku mají suchou. Veterinářka mi poradila místo dehtu takovou tu fialovou vodičku jak se dává i malým dětem např. při aftíkách v pusince. Tak uvidíme.:-~
Dobrý den, najde se tu někdo kdo má s touhle nemocí zkušenosti a uměl by mi poradit co proti ní (úspěšně) dělat?
můj koník to měl taky. staší když bude často venku, taky plavení pomáhá. naopak ve stájí by měl mít stéle suchou podestýlku. podkovář by ti ho měl každé dva nebo tři měsíce vyřezávat. taky pomáhá stočený obvaz, který namočíš do dehetu a poté kopyťákem vtlačíš do střelu. ale i tak se poraď s kovářem co bude pro tvého koně nejlepší.
Jinak hniloba se tvoří hlavně koním kteří jsou hodně ve stáji, nejlepší je mít koně 24hodin venku nebo po případě na noc ve stáji, když koně stojí v podestýlce, i když je řádně vyčištěná dostávájí se jim do kopyt hnilobné bakterie...a také hodně bahna ve výběhu, proto se doporučuje spevnit místa kde kun nejvíce pobývá, betonem nebo vysypat dobrýma kamínkama
No tak dehet sice podkováři doporučují,ale dehet se ensmí používat pořád!!! nejlepší co znám je koupit si jablečný ocet a koníkovi když přijde z výběhu očisti mu kopyto a ocet mu ho dezinfikovat(bud kopyto namočit nebo namazat štečkem a pak až zaschne namazat masti clotrimazol 1% - koupíte normálně v lékárně bez předpisu. Můj pony tonhle problém měl taky a po měsíce kopýtko jako by ani hnilobu nikdy nevidělo, ale poté je dobré 2krát do týdne apson potřít jako prevenci tím octem
Ahoj, něco o hnilobě kopyt se dozvíš v tomhle článku:http://www.konicci.cz/clanky/n emoci-koni--80/nemoci-kopyt-42 63/ terrrezka (25.12.2009 20:01:08) napsal: Dobrý den, najde se tu někdo kdo má s touhle nemocí zkušenosti a uměl by mi poradit co proti ní (úspěšně) dělat?
V první řadě by ti měl poradit podkovář či veterinář. Při hnilobě se používá dehet - koupíš u veta. Většinou se dává na gázu a necpe se do místa, kde je hniloba. Místo je samozřejmě potřeba kontorovat a gázu případně vyměňovat. A co proti ní dělat? Nejlepší je prevence. Řádně se o kopyta starat (čištění, mazání, korektury,...)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?