Diskuze Horsemanship

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Carolline1 (13.01.2011 20:27:10) napsal: Moc děkuji za pochvalu;-) Já osobně uzdečku vůbec neodsuzuji....S kobylkou teď trénujeme schromáždění na Parellce a jde to...ale musí se hodně trénovat a přiznám že je to pořádná fuška :-) .Ale když to nejde a kobylka mi nerozumí,jednoduše si zajdu do stáje pro uzdečku...ukážu ji to na uzdečce na kterou reaguje podstatně lépe a potm to zkoušíme na parelce :)). Jak už jsi psala máš koně naučeného na nohy...já osobně si myslím,že je to to nejzákldanější nejen pro ježdění na parellce ;)) Stále mě totiž nepřestanou udivovat lidi,kteří si prostě řeknou tak a dneska pojedu na parellce..a nezajímá je že to kůň na hlavě vživotě neměl..no a oni samozdřemě jedou hned ven...no a potom přijdeočekávaná koňská reakce...neví co znamená tlak,který mu parellka působí a tak ho jednoduše ignoruje!Někteří lidé jsou opravdu lehkomyslní :-) Ale s tím my hohužel nic nenaděláme :-( Přeju hodně uspěchů ;)) Dámy, souhlasím. Bohužel, vlivem toho, že mnoho lidí metody tzv. přirozenné komunikace špatně chápe a proto se staly značně "laickými", ztrácí celý tenhle systém na důvěryhodnosti. Já jezdím..no už je to dlouho, vystřídala jsem oba styly a nakonec zakotvila u anglie, přesto však mám vztah k horsemanshipu a teď, když jsem si pořídila vlastního mladého koně, budu jej rozhodně přiježďova a obsedat v tomto duchu. Osobně jsem toho názoru, že špatná přirozenost může být stejně škodlivá jako horsemanshipem odsuzované "klasické" metody výcviku /svazování, vyvazování atd./. Člověk hlavně musí umět koni naslouchat, nesnažit se mermomoci napasovat všechny ty obecné teorie na svého koně ale hlavně se snažit mu porozumět, učit se v něm číst. Každému sedí něco jiného, každý kůň má jiný styl a rychlost učení a tím pádem potřebuje individuální přistup. A tohle si myslím, nemá žádné hranice ani se to nedá shrnout do nějakého stylu ;-) . caroll-na stránky taky kouknu, třeba mi budou ispirací a přiučením
horseska (06.01.2011 08:44:48) napsal: Já rozhodně nejsem člověk co něco odsuzuje. Jezdím western a nikdy jsem neřekla špatný slovo na anglii a naopak. Myslím že každá práce co s koněm děláme má něco do sebe a každý bude mít někoho komu se to nelíbí, remcá a bohužel pomlouvá a tlačí do ostatních naprostý hlody :). Já jezdím na páce ale někdy i na parelce, ne že bych na ní trénovala ale spíš jen tak blbla. Lídí se mě to, že kůň na mě reaguje bez použití tlaku na udidlo, ale to je díky tomu že ho mám naučeného na nohy, tím pádem i na uzdečce jezdím na volné otěži. Co se týče ježdění na parelce, a teď myslím když celí žovot jezdíte jen na parelce, myslím že kun nemůže pracovat tak jako na uzdečce. Když pracuju na udidle mám koně pod sebou, jde mě od zadu a hřbetem. Na parelce je to naprostý opak a myslím že pro jeho pohybový aparát to není ideální. Ale neříkám že je to tak u všech. Každopádně já se nebráním ničemu. Trénuju na páce, blbnu na parelce a chodím ven na kroužku. Prostě ráda vyzkouším všechno ;-) jsem stejného názoru ... :-) .. jinak jsem koukala na tvoje fotky a jezdíš taky moc dobře ;-)
Napadlo mě, že se s vámi ještě podělím o další rozšířený mýtus o přirozené komunikaci a to ten, že si hodně lidí myslí, že ježdění bez sedla je pro koně šetrnější nebo přirozenější než /upozorňuji dobře padnoucím/ sedlem. Je to reálné jedině v případě, že jde už o zkušeného dobře přiježděného koně, který už ví, "jak člověka nést", což se učí remonty tak do 6ti let. Rovněž také záleží na jezdci. Musí mít korektní sed, musí vědět, kde má sedět a jak a rozhodně to není jedno..jak si někdo může myslet. Ano, vypadá to přirozeně, kůň není ničím utahován, nikde ho nic netlačí... Zkuste se mu ale po pár letech ježdění bez sedla na koni jezdcem - ze kterých ani jeden nesplňuje výše popsané priority a problémy se zády, jmenovitě páteří jsou na světě. Stojí to pak za to, poslat koně kvůli domnělé přirozenosti do důchodu o několik let dříve?? Tím samozřejmě narážím na to, o čem jsem psala předtím. Pokud kůň umí jezdce nést, a jezdec má zase korektní sed, pak je to jistě skvělé a teprve přirozené..8-)
horseska (06.01.2011 08:51:19) napsal: každopádně máš můj obdiv, koukala jsem na tvoje webky co s kobylkou děláš a tohle hrozně obdivuji...ať vám to dál takhle šlape :)) Moc děkuji za pochvalu;-) Já osobně uzdečku vůbec neodsuzuji....S kobylkou teď trénujeme schromáždění na Parellce a jde to...ale musí se hodně trénovat a přiznám že je to pořádná fuška :-) .Ale když to nejde a kobylka mi nerozumí,jednoduše si zajdu do stáje pro uzdečku...ukážu ji to na uzdečce na kterou reaguje podstatně lépe a potm to zkoušíme na parelce :)). Jak už jsi psala máš koně naučeného na nohy...já osobně si myslím,že je to to nejzákldanější nejen pro ježdění na parellce ;)) Stále mě totiž nepřestanou udivovat lidi,kteří si prostě řeknou tak a dneska pojedu na parellce..a nezajímá je že to kůň na hlavě vživotě neměl..no a oni samozdřemě jedou hned ven...no a potom přijdeočekávaná koňská reakce...neví co znamená tlak,který mu parellka působí a tak ho jednoduše ignoruje!Někteří lidé jsou opravdu lehkomyslní :-) Ale s tím my hohužel nic nenaděláme :-( Přeju hodně uspěchů ;))
každopádně máš můj obdiv, koukala jsem na tvoje webky co s kobylkou děláš a tohle hrozně obdivuji...ať vám to dál takhle šlape :))
Já rozhodně nejsem člověk co něco odsuzuje. Jezdím western a nikdy jsem neřekla špatný slovo na anglii a naopak. Myslím že každá práce co s koněm děláme má něco do sebe a každý bude mít někoho komu se to nelíbí, remcá a bohužel pomlouvá a tlačí do ostatních naprostý hlody :). Já jezdím na páce ale někdy i na parelce, ne že bych na ní trénovala ale spíš jen tak blbla. Lídí se mě to, že kůň na mě reaguje bez použití tlaku na udidlo, ale to je díky tomu že ho mám naučeného na nohy, tím pádem i na uzdečce jezdím na volné otěži. Co se týče ježdění na parelce, a teď myslím když celí žovot jezdíte jen na parelce, myslím že kun nemůže pracovat tak jako na uzdečce. Když pracuju na udidle mám koně pod sebou, jde mě od zadu a hřbetem. Na parelce je to naprostý opak a myslím že pro jeho pohybový aparát to není ideální. Ale neříkám že je to tak u všech. Každopádně já se nebráním ničemu. Trénuju na páce, blbnu na parelce a chodím ven na kroužku. Prostě ráda vyzkouším všechno ;-)
Ahojky,se svou kobylkou se věnuji Horsemanshipu...chtěla bych tady tohle téma trošku více rozšířit...zajímali by mě názory ostatních,at už kladné,nebo záporné....chtěla bych,aby jsme se tady vzájemě poučili a poradili si,nikoli se tu pohádali....Protože každý má svuj vlastní názor a já doufam,že si ho tu navzájem budeme všichni respektovat ;)) Tak šup..na co čekáte?Písejte :))
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?