Diskuze Hřebce nebo klisnu..

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Bátrlová Iva (26.12.2010 22:18:39) napsal: Hřebec nepatří do rukou nezkušenému - na tom se shodnu s holkama. Na druhou stranu je ale věc JEDINCE (kobyly nebo hřebce), jestli hřebčí nebo, v případě kobyly, je "náladová" v době říje. Nejde s jasným výsledkem říct, kdo je "lepší". Také záleží na výchově, výcviku a mnoha dalších aspektech (postavení ve stádě, zlovyky), jak se kůň a pohlaví je obvykle ten nejmenší problém. Hřebec může být klidný a vyrovnaný, stejně tak kobyla může být klidná a vyrovnaná. ALE NEMUSÍ. Ani jeden ani druhý. Valach taky není řešením. Jak říkám..záleží na výchově, výcviku, zkušenostech koně s člověkem, na vrozené povaze a temperamentu atd. Pokud zvažuješ prodej koně, vybírej po OSOBNÍM KONTAKTU a neřeš pohlaví. -pokud ti tedy na něm záleží jen z hlediska chování koně..8-} *místo prodeje jsem měla namysli KOUPI (2.ř od konce).. pardon :D
Hřebec nepatří do rukou nezkušenému - na tom se shodnu s holkama. Na druhou stranu je ale věc JEDINCE (kobyly nebo hřebce), jestli hřebčí nebo, v případě kobyly, je "náladová" v době říje. Nejde s jasným výsledkem říct, kdo je "lepší". Také záleží na výchově, výcviku a mnoha dalších aspektech (postavení ve stádě, zlovyky), jak se kůň a pohlaví je obvykle ten nejmenší problém. Hřebec může být klidný a vyrovnaný, stejně tak kobyla může být klidná a vyrovnaná. ALE NEMUSÍ. Ani jeden ani druhý. Valach taky není řešením. Jak říkám..záleží na výchově, výcviku, zkušenostech koně s člověkem, na vrozené povaze a temperamentu atd. Pokud zvažuješ prodej koně, vybírej po OSOBNÍM KONTAKTU a neřeš pohlaví. -pokud ti tedy na něm záleží jen z hlediska chování koně..8-}
Ahoj já mám podobný názor rozhodně NÉ HŘEBEC. a co se týčepohlaví tak se amysli nad tím jakého pohlaví jsou tvý prátelé. U koně je to téměř stejné rozumýš li si lépe s klakama pořid si valška a pokud s holkama tak kobylu. Já si takto také vybírala že em hledala vhodného koníka mezi valášky a jsem spokojná.
sory jsou tam chyby westernovy a jeste lončo a to jak je tam napsany american pait horse tam jakokery plemeno ne jenom to jedno omlouvam se zachyby;-D ;-) :-DD :D
No ja si se starsimi klisnami nikdy nesedla a vesmes ani s temi mladsimi s valasky taky moc ne ale s hrebci....jedna basen....ovsem jak zde pises si zacatecnik....tak to nejdriv chod nekam do klubu a az pak kupuj kone....a nebo si kup nejakeho starsiho rozhodne ne mladeho....>> sarka (10.10.2011 17:02:38) napsal: muj tata mi ho chce koupit jenze nevim jestli klisnu nebo hrebce. jeto muj prvni kun tak se bojim ze snim udelam neco spatne nebo jako takhle neco. a jak velkej vybech a raci nanem jezdit od 3roku nebo 2. a kdyz je to muj prvni kun tak taznyho polotaznyho zavodniho nebojakyho a co sedlo ewesternovy anglicky nebo jaky a kdyz jemalej mama ho brat na lončon asi jo vitte a jaky plemeno american paint nebo ja nevim prosim poradte jo asem zacatecnice tak nejak abych to nani nebo na nem zvladla prosim poradte ;-D ;-) za odpovet predem dekuji:-DD ;-) ;-D
muj tata mi ho chce koupit jenze nevim jestli klisnu nebo hrebce. jeto muj prvni kun tak se bojim ze snim udelam neco spatne nebo jako takhle neco. a jak velkej vybech a raci nanem jezdit od 3roku nebo 2. a kdyz je to muj prvni kun tak taznyho polotaznyho zavodniho nebojakyho a co sedlo ewesternovy anglicky nebo jaky a kdyz jemalej mama ho brat na lončon asi jo vitte a jaky plemeno american paint nebo ja nevim prosim poradte jo asem zacatecnice tak nejak abych to nani nebo na nem zvladla prosim poradte ;-D ;-) za odpovet predem dekuji:-DD ;-) ;-D
Já osobně si s klisnama nerozumím..prostě ne.. Vždy jsem raději jezdila na valaších nebo hřebcích a nejlepší zkušenosti mám s hřebcem.. Byl to hřebec koně Kinského, jezdila jsem na něm od jeho tří let..jezdili jsme v přeplněné hale s klisnama, jezdili jsme na vyjížďky s klisnou, byl ustájen naproti klisny, shodil mne jednou v životě a byl to nejspolehlivější kůň jakého jsem znala.. Jediné co dělal bylo, že řehtal na celé kolo a začal se předvádět..ale že by dělal bordel- to ne. Ovšem není hřebec jako hřebec :-) Valach je taková jistota :-) Takže pokud si nejseš tak úplně jistá- doporučuju valacha..ale jestli už máš nějaké zkušenosti tak proč ne toho hřebce, že...
Ahoj, já bych ti radila klisnu!Nebo avlacha ale NE hlavně Hřebce protože když je nějaká klisna v říjí tak blázní víš!...Já jezím na klisně a je to supér ani jednou nebyla náladová jak si někdo myslí!Rozhodně KLISNU nebo VALACHA! :-DD A ještě k tomu jestli nemáš zkušenosti tak jsi vem nějakou starší klisnu/kobylu jo! ahoj :-DD
rozhodně klisna nebo valach asi bych si netroufla koupit si hřebce
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd já mám kobylku a ta je vetšinou poslušná šikovná a pracovitá;-) ale má taky své dny
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd určitě všechny věci ti řekli holky :) s nima na 100% souhlasím. Já mám valáška, je to zlato ale i on umí pěkně ,,prudit,, :D kobylek jsem jezdila hodně ale nikdy jsem si s nima nesedla, nevím proč. Na ranči máme hřebce a to je mazel, na něm by se dalo dříví špípat. Ale podle mě pokud nechceš chovného hřebce (který by měl být sportovní aktivity) tak je to zbytečný, mít jen tak hřebce je podle mě hloupost. Já jsem spokojená s valachem. Ale koně si vždycky musíš zkusit, jak pod sedlem na jízdárně tak v terénu, na ruce, při čištění a pozorovat jak se chová ve stádě...koupě koně není vůbec jednoduchá věc
Ahoj:D Já jezdim i na valaskovi , kobylce a hrebci. HREBEC- plus- jsou aktivní, vyborní ve sportu:-D minus- nemuses je mit ve spolecnosti (vybehu) s ostatnimi. jsou divocejsi:DD Takze hlavne pro pokrocile jezdce:-D KOBYLA- plus- vetsinou hodne, pracovite , rozumne :P minus- jsou ,,naladove" . Riji VALASCI- ti maji smes kobylky a hrebce Kazdy kun muze byt super:-DD . Zalezi na vycviku a peči:D
Já osobně hřebce nedoporučuji do rukou nezkušeného. I když je hřebec třeba poslušný a hodný, je problém s ustájením, nemůžeš jet ve skupince s jinými koňmi. Podle mě je nejlepší valach nebo kobylka, i když kobylky mohou být náladovější, ale není to nic hrozného. V mnoha případech je i kobyla lepší než valach. Hřebce každopádně nedoporučuji. gonzales (22.12.2010 20:07:09) napsal: Náš hřebec Apač byl do 2 let suprovej, ale teď se začalo projevovat dospívání a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější. http://www.vendyranch.cz
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš hřebec Apač byl do 2 let suprovej, ale teď se začalo projevovat dospívání a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější. http://www.vendyranch.cz
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš hřebec Apač byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat, že dospívá a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější. http://www.vendyranch.cz
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš hřebec Apač (http://www.vendyranch.cz) byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat, že dospívá a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější.
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš hřebec Apač (http://www.vendyranch.cz/index.php/chov-koni/stanice-plemenn%C3%A9ho-h%C5%99ebce-c.1550) byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat, že dospívá a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější.
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš hřebec Apač byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat, že dospívá a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější. http://www.vendyranch.cz
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš Appaloosa hřebec Apač byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat, že dospívá a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější.
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd Náš Appaloosa hřebec Apač (http://www.vendyranch.cz/index.php/chov-koni/stanice-plemenného-hřebce-c.1550) byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat dospívání a umí pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější ;-D
Náš Appaloosa hřebec Apač (www.vendyranch.cz/index.php/chov-koni/stanice-plemenného-hřebce-c.1550) byl do 2 let suprovej, ale teď se začíná projevovat, že dospívá a dokáže pěkně zazlobit. Ale zlobit umí i naše klisna nebo valach, takže těžko říct co je pro tebe vhodnější.
KaCik259 (14.12.2010 10:16:01) napsal: ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd No tak hřebec rozhodně nepatří do rukou začátečníka. Ale znám i hřebce,který je ještě línější a klidnější než valach:-D . Jinak s hřebcem bývají problémy s ustájením. Málo nájemních stájí ustajuje hřebce. Ano některé klisny jsou náladové, ale většinou jen v období říje. Chceš- li se těmto problémům vyhnout zkus valacha;-) . Je to jen můj názor.;-D
ahoj chci se zeptat kdo je vhodnější klisna nebo hřebec...nekdo řiká že klisny jsou naladový..já právěnevím...koho díky..za odpověd
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?