Diskuze inzerat

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

chci upozornit zájemce v inzerci,ale i majitele portálu,že na můj text inzerátu + nesprávná fotka jiného plemene je v nabídce na štěňata a nezakládá se na pravdě ,byla bych ráda ,kdyby tady byla možnost kontaktovat majitele portálu nebo nahlásit,jako podvodný inzerát,jako je to na jinýc servrech CHS GLARIKA
Falešných/podvodných inzerátů je opravdu mnoho. Týdně jich mažeme desítky. I proto jsme vydali speciální články k tomuto tématu jak na Hafici.cz (https://www.hellosandy.cz/clanky/stenata-8/jak-nenaletet-podvodnym-psim-inzeratum-14322/), tak na Miciny.cz. Bohužel, tito lidé kradou už i texty a identity chovatelských stanic v ČR, tedy začíná být opravdu těžké zjistit, který inzerát je falešný a který ne. Nemusí vždy jít pouze o špatnou češtinu v textu inzerátu! Bohužel, je to nekonečný boj (mažeme profily uživatelů, které tyto inzeráty vytváří, blokujeme jim přístup na weby, dokonce blokujeme přístup z jejich IP adres) ale přicházejí další a další. Dokud budou lidé, kteří budou ochotní poslat zálohu na zvíře, které neviděli a na které nemají sepsanou žádnou smlouvu, tak toto zlo tu zřejmě bude pořád. Tedy zabránit tomu mohou hlavně a pouze budoucí majitelé psů, koček, koní. Jak? - čtěte pozorně text a správnou češtinu v inzerátu - chtějte mazlíčka vidět (včetně matky) v domácím prostředí ještě před koupením, event. chtějte více návštěv - ověřte si, zda CHS opravdu existuje, zkuste se spojit s ostatními majiteli zvířat z dané CHS (skupiny specializované na dané plemeno například zde v diskuzi, na facebooku,...) - chtějte smlouvu na koupi mazlíčka, chtějte doklad o zaplacení zálohy - neposílejte zálohu, když jste budoucího mazlíčka neviděli osobně, atd. Obecně se dá říci - prověřujte informace. Zjišťujte jejich pravdivost. Dejte si pozor, komu své peníze posíláte. Jestliže na nějaký takový inzerát na našich stránkách najdete, určitě mi o tom dejte vědět (ideálně interní zprávou na můj profil pošlete přímo odkaz na daný podezřelý inzerát). Prověříme ho a případně smažeme. Díky ;-) Marcela (24.04.2016 16:14:31) napsal: Já si zase všimla na "konících" podezřelých inzerátů psaných velmi chatrnou češtinou, které inzerují prodej? fríských koní za velmi nezvyklé (nízké) ceny a přitom uvádí, že jsou bez vady. Před několika týdny jsme se dotazovala, zda-li někdo nemá nějakou zkušenost s takovým "zvláštním" inzerátem, ale můj dotaz zůstal bez odpovědi. Pokud jde o koupi zvířete ze zahraničí, toto možné samozřejmě je, ale pokud bych neměla reference od někoho, ke komu mám důvěru, nebo chovatele neznala alespoň "od vidění" např. z výstav, měla bych vážné obavy si takové štěně koupit a zvlášť, pokud štěně je v Polsku a chovatel v Anglii - to je opravdu hooodně zvláštní.
Já si zase všimla na "konících" podezřelých inzerátů psaných velmi chatrnou češtinou, které inzerují prodej? fríských koní za velmi nezvyklé (nízké) ceny a přitom uvádí, že jsou bez vady. Před několika týdny jsme se dotazovala, zda-li někdo nemá nějakou zkušenost s takovým "zvláštním" inzerátem, ale můj dotaz zůstal bez odpovědi. Pokud jde o koupi zvířete ze zahraničí, toto možné samozřejmě je, ale pokud bych neměla reference od někoho, ke komu mám důvěru, nebo chovatele neznala alespoň "od vidění" např. z výstav, měla bych vážné obavy si takové štěně koupit a zvlášť, pokud štěně je v Polsku a chovatel v Anglii - to je opravdu hooodně zvláštní.
Dobrý den Poohlížím se stěněti modrého staffbulla a narazil jsem na velmi podezřelý inzerát na těchto strámkách....pán,nebo paní nabízí momentálně dvě fenečky s papíry za 6300 kč a dodávka bude doručena do pěti hodin k Vám domu....štěnata jsou v Polsku a osoba je z Anglie....přijde mi to přinejmenším podivné.pokud by se zde našel nějaký zkušený chovatel psů s nastudovanými zákony,byl bych moc rád aby se podělil o svůj názor,poněvadž takovéto jednání mi zavání nezákonnými praktikami....s pozdravem Lumír
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?