Diskuze Jak naučit kočku pít vodu?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den všem, máme doma cca 8-mi měsíčního kocourka (je to nalezenec, takže věk nám jen odhadli na veterině). Krmím ho kvalitním krmivem, dostává granulky Applaws a kapsičky a konzervy různé druhy, ovšem vždy ty s vysokým podílem masa, prostě ho chci krmit dobře. Vše mu chutná, baští rád. Problém máme s pitným režimem. Ani za nic nechce čerstvou vodu. Zkoušela jsem mu i pustit vodu z umyvadla, když na něj vyskočil, ale on ne. Pije jedině dlouho odstátou nebo když mu odmočím misku po kapsičce, tak se z toho občas napije, protože v tom cítí to masíčko a šťávu. Ale pije strašně málo. Kupuju mu zatím kočíčí mlíko a ředím mu to čerstvou vodou - to vypije. Ale nechci a nebudu mu to mlíko kupovat do nekonečna, za prvé to stojí dost peněz a za druhé se to musí do týdne spotřebovat, což nestíháme, protože zas tolik nám nepije. Občas mu do kapsičky přiliju vodu a zamíchám, to sní a vylíže. Ale to je tak vše. Četla jsem o fontánkách, ale nevím jestli by ho to bavilo, když s ním tekoucí voda z umyvadla nic neudělala a když čerstvou vodu nechce. Měli jste taky takový problém? Jak jste to vyřešili? Moc děkuji za odpovědi.
Náš kocour pil vodu odevšad, kromě jeho misky. Hodně později nám veterinář řekl, že se může stát, že se kočce miska nelíbí :D tak jsme prostřídali několik barev a tvarů a z čeho pije i jí, tak má něco takovéhohttp://www.baron.cz/kocka/plastova-miska-protiskluzovou-upravou-ml-38704-k-KK000005.html
ruzickovakapusta (27.07.2017 15:26:18) napsal: Náš kocour taky pije velice málo. Přes léto chodí ven, takže tam si vodu opatřuje sám a jen výjimečně ho vidíme pít z nachystané misku. Přes zimu je ale pořád doma a ze své mističky pije jen mléko. Dáváme mu normální kravské ředěné vodou a nemá s tím problém. Každopádně každá kočka to snáší jinak. Občas pije ze psí misky, ale jen velmi málo. Naopak rád chodí olizovat kapky vody do vany a nebo si "řekne", abychom mu pustili kochoutek. Zkuste mu po bytě rozestavět různé mističky a nádoby s vodou. Uvidíte, jestli ho něco zaujme. Spoustu koček pije opravdu málo. Často se jim nelíbí mistička a některé třeba pijí výhradně z konve na zalévání kytek :D Někdo mi i radil dát do misky s vodou na dno kamínky, že to některé kočky zaujme. :) Ano, i ten náš si venku umí najít zdroj vody - už jsem ho viděla jak pije ve žlábku dešťovou vodu, ve které už jsou i žabince, brr :-~ :D Vodu dostává do stejné misky, jako to mlíčko, a to z ní pije bez problémů, takže miskou to nebude. Teď zrovna rekonstruujeme, takže je trošku problém mu nechat rozestavěné misky s vodou i v jiných místnostech, ale aspoň do ložnice bych jednu přidat mohla. Ty kamínky zní zajímavě, to bych zkusit mohla. Jinak to asi vidím na to stálé ředění kapsiček a sem tam to mlíčko :( Kravské mu dávat nechci, ani zředěné. Každopádně děkuji za příspěvek, uvidíme, jestli se to něčím nezlepší.
Náš kocour taky pije velice málo. Přes léto chodí ven, takže tam si vodu opatřuje sám a jen výjimečně ho vidíme pít z nachystané misku. Přes zimu je ale pořád doma a ze své mističky pije jen mléko. Dáváme mu normální kravské ředěné vodou a nemá s tím problém. Každopádně každá kočka to snáší jinak. Občas pije ze psí misky, ale jen velmi málo. Naopak rád chodí olizovat kapky vody do vany a nebo si "řekne", abychom mu pustili kochoutek. Zkuste mu po bytě rozestavět různé mističky a nádoby s vodou. Uvidíte, jestli ho něco zaujme. Spoustu koček pije opravdu málo. Často se jim nelíbí mistička a některé třeba pijí výhradně z konve na zalévání kytek :D Někdo mi i radil dát do misky s vodou na dno kamínky, že to některé kočky zaujme. :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?