Diskuze Jak naučit koně chodit na vodítku?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Mám menší problém kolem tří let se motám kolem koní, s kámoškama ze stáje sme dostali na starost 2ročka 1letku .. já sem si vzala na starost tu mladší (Sisi).. nechce chodit na vodítku vždycky se šprajcene .. občas se pohne na dva metry nebo za pamlsek.. mám knížku ale vní se zmiňuje jen pokud kůň naopak vleče vás né vy jeho.. poraďte prosím
Áňa&Sisi (20.05.2012 21:32:35) napsal: Mám menší problém kolem tří let se motám kolem koní, s kámoškama ze stáje sme dostali na starost 2ročka 1letku .. já sem si vzala na starost tu mladší (Sisi).. nechce chodit na vodítku vždycky se šprajcene .. občas se pohne na dva metry nebo za pamlsek.. mám knížku ale vní se zmiňuje jen pokud kůň naopak vleče vás né vy jeho.. poraďte prosím Pořiď si o tom nějakou knihu. Jinak, budu teď parafrázovat Maxwella. Kůň musí prvně snést dotyky po celém těle, nandavat a sundavat a nosit bez problémů ohlávku. Poté přijde výcvik. Cvik č. 1 postavíme se ke koni ze strany a uděláme lehký tlak na ohlávce, pouze palcem a ukazovákem. Pokud jde proti, a odbíhá, jdeme s ním ale stále udržujeme tlak. Teprve poud je koník poddá, např. pootočí hlavu, ihned povolíme, pochválíme. Druhá krok po doonalém zvládnutí prvního požadujeme krůček do strany tad. Pro hříbě není přirozené chodit rovně za tahem, nerozumí. Chce to cvičit stranové pohyby. Pokud už základ má, ale šprajcuje se z trucu ne z nevědomosti, často stačí prostě počkat. Koník chvíli ouká, ale většinou se stejně brzy rozejde vpřed. Držím palce
;-) děkuji moc ještě jednouLucka (22.05.2012 09:13:59) napsal:
Áňa&Sisi (21.05.2012 18:17:20) napsal: moc děkuji za radu ale stím vodítkem sem to zkoušela.. nepohne ani kopytem.. zkusím to stím starším koněm;-) .. jinak ano.. ale majitel je již v letech a kámoška která je už zkušená.. mu je trénovala .. ale on ji štval tkž má smůlu.. no a my sme se sami nabídli .. protože lepší aby sme je dělali mi s radami.. než nikdo ;-) Ahojky tak to máš pravdu, kůň , který roste jak dřevo v lese je nepoužitelný. Když máte možnost chodit i se starším koněm nezapomeň zkoušet chodit i bez něj, třeba i v jeho přítomnosti, ale aby zase nepochopila, že má jít pouze za koněm a ne sama na povel, hlavně při každém sebemenším náznaku úspěchu chválit, chválit a chválit. Pěkný den a a ať se dílo zadaří:D :D
moc děkuji za radu ale stím vodítkem sem to zkoušela.. nepohne ani kopytem.. zkusím to stím starším koněm;-) .. jinak ano.. ale majitel je již v letech a kámoška která je už zkušená.. mu je trénovala .. ale on ji štval tkž má smůlu.. no a my sme se sami nabídli .. protože lepší aby sme je dělali mi s radami.. než nikdo ;-) Lucka (21.05.2012 08:08:07) napsal: Ahojky nevím jaké máš možnosti,zkus si vzít kobylku se strarším koněm, který ji bude dělat vodiče a chval ji pokaždé, když udělá něco dobře, pokud tu možnost nemáš, tak si vem drezurní tušírku, nebo dostatečně dlouhé vodítko a pro rozejití ji pleskni po zádi,měla by se ti rozejít.Koně můžeš rozejít také způsobem úkrok doprava i doleva, hl. jakmile se rozejde okamžitě pochválit;-) , koně mají moc rádi chválu, ale rozhodně bych si koně neodměňovala jen pamlsky, pak ti dojdou a s koněm ani nepohneš, protože bude zvyklý dělat jen za pamlsek.Koni postačí i radostné poplácání třeba po krku třeba se slovy "ty jsi, ale šikovný koník (nebo šikovná Sisinka), tak je to správně" nebo poškrabání na místě kde to má koník nejraději:D.Zkus a uvidíš, přeji úspěšný výcvik, ikdyž majitel koně by ti měl správně poradit jak na to nebo tak mladé koně si trénovat sám:-O, jinak držíme pěstičky a kopýtka:D Ram a Bibi:D :D
Áňa&Sisi (20.05.2012 21:32:35) napsal: Mám menší problém kolem tří let se motám kolem koní, s kámoškama ze stáje sme dostali na starost 2ročka 1letku .. já sem si vzala na starost tu mladší (Sisi).. nechce chodit na vodítku vždycky se šprajcene .. občas se pohne na dva metry nebo za pamlsek.. mám knížku ale vní se zmiňuje jen pokud kůň naopak vleče vás né vy jeho.. poraďte prosím Ahojky nevím jaké máš možnosti,zkus si vzít kobylku se strarším koněm, který ji bude dělat vodiče a chval ji pokaždé, když udělá něco dobře, pokud tu možnost nemáš, tak si vem drezurní tušírku, nebo dostatečně dlouhé vodítko a pro rozejití ji pleskni po zádi,měla by se ti rozejít.Koně můžeš rozejít také způsobem úkrok doprava i doleva, hl. jakmile se rozejde okamžitě pochválit;-) , koně mají moc rádi chválu, ale rozhodně bych si koně neodměňovala jen pamlsky, pak ti dojdou a s koněm ani nepohneš, protože bude zvyklý dělat jen za pamlsek.Koni postačí i radostné poplácání třeba po krku třeba se slovy "ty jsi, ale šikovný koník (nebo šikovná Sisinka), tak je to správně" nebo poškrabání na místě kde to má koník nejraději:D.Zkus a uvidíš, přeji úspěšný výcvik, ikdyž majitel koně by ti měl správně poradit jak na to nebo tak mladé koně si trénovat sám:-O, jinak držíme pěstičky a kopýtka:D Ram a Bibi:D :D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?