Diskuze Jak naučit koťe aby neuteklo?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj , chtěla bych se zeptat Budu mít kočičku jenže ji nesmím mít doma takže jen na zahradě , vzala bych ji domů alespoň než si zvykne jenže to není možné co mám dělat aby se jí něco nestalo a nebo přes noc neutekla ?
Já to řeším natahovacím vodítkem sousedi okolo zrovna kočičky nezbožnují takže aby se něco nestalo řeším to takhle
no já když si přivezu koťe , tk ho seznámím s ostatními mazlíčky.První noc ho zavřu uvnitř ,aby se nezatoulalo někde v okolí.No myslím si že když jí dáte lásku,jídlo a teplý pelíšek tk nikdy neuteče a bude se rádo vracet.
mám kastrovanou kočičku, ale bojím se když je doma, aby mi v létě na zahradě neutekla, co dělat, poraďte....;-D 8-}
Hanča (19.03.2013 20:47:04) napsal: Ahoj ;) Budu mít kočku.Na začátku dubna si pro ní pojedu.Bude venku,doma bude jenom odpoledne a večer.Neuteče za bývalými majiteli kteří od nás bydlí 3 km ?Narodila se někdy v září a od tý doby je u mámy.Kolikrát denně jí mám krmit a čím jí mám krmit? Předem děkuji moc za odpovědi ;) Když to vezmeme pěkně popořádku: 1. Aby se k vám kočička vracela, musí pochopit, že patří k vám. Takže nejméně první týden by bylo dobré, vzít ji domů a vstup ven jí umožnit jen ve vaší přítomnosti. Chce to trochu se vcítit do toho zvířátka, pokud byla půl roku s maminkou a najednou se ocitne sama v cizím prostředí a vy před ní zaklapnete dveře, je docela možné, že se vydá zpátky tam, kde to zná a kde jí bylo dobře. 2. Kočička bude mít přístup do domu umožněný odpoledne a večer, co takhle vzít ji alespoň ze začátku domů i na noc? 3. Jestli dobře počítám, bude jí přes 6 měsíců, dá se tedy očekávat, že už také bude moci přijít do říje a zabřeznout. Takže, pokud nechcete rozmnožit už tak dost početné řady nechtěných koťátek, nechte kočičku vykastrovat. Do té doby by její nekontrolovaný pobyt venku vůbec neměl připadat v úvahu, nemluvě o tom, jaký "přínos" je pro kočičku ve vývinu časná březost. 4. Nechat kočku toulat znamená stále počítat s tím, že se jednou nemusí vrátit, takže zvažte i to, jestli jste smířená s představou, že může skončit pod koly auta, v zubech psa nebo s brokem v kožichu. 5. Předpokládám, že kdo má rád kočky, má tak nějak rád i ostatní zvířata a přírodu jako celek. V této souvislosti musím upozornit i na to, že toulavé kočky umí slušně protřídit řady zpěvného ptactva včetně chráněných a ohrožených druhů. 6. K tomu krmení - 6 měsíční kočička jí 2 - 3x denně a záleží především na tom, kolik do ní chcete investovat. Osobně bych vycházela z toho, že masožravec je od přírody uzpůsobený především k trávení masa.
Ahoj ;) Budu mít kočku.Na začátku dubna si pro ní pojedu.Bude venku,doma bude jenom odpoledne a večer.Neuteče za bývalými majiteli kteří od nás bydlí 3 km ?Narodila se někdy v září a od tý doby je u mámy.Kolikrát denně jí mám krmit a čím jí mám krmit? Předem děkuji moc za odpovědi ;)
Já Janu naprosto chápu ! A kočka je velmi šikovná na to aby byla na zahradě. Jani , pokud máte malou kočku jako třeba 4 tejdny starou tak by od vas utikat neměla a měla by se vas držet!Pokud po čase uteče musíte jí naučit nějake povely a hlavně musí se doma (na zahradě) cítit bezpečně !!! :D :D :D :D :D :D :D :D
Dobrý den. Právě nám umřela stará kočička a tak si chceme pořídi nové koťátko. Bydlíme v baráku s velkou zahradou a kočičky chceme jen na zahradu, ale nevíme jak to udělat aby koťatko neuteklo, aby se načilo kde má domov. Poradíte jak na ni? Děkuji
Danka a mačičky (21.05.2011 17:49:57) napsal: A prečo má byť vonku keď nechce?Keby ste ho mal rád,mohol by chodiť von ale aj dnu s vami by mohol byť>:)
Pisek (20.05.2011 15:10:35) napsal: Nevím co mám dělat. Když vemu kocourka ven na zahradu, kde má boudičku, misky,wc a hračky tak pořád mnouka a strašně se bojí. Měl jsem ho doma akorát jednu noc a druhý den sem ho chtěl dát ven aby si navyknul na venkovní prostředí protože chci aby trávil většinu času venku. Poradí te mi prosím jak na toho lumpa?
Nevím co mám dělat. Když vemu kocourka ven na zahradu, kde má boudičku, misky,wc a hračky tak pořád mnouka a strašně se bojí. Měl jsem ho doma akorát jednu noc a druhý den sem ho chtěl dát ven aby si navyknul na venkovní prostředí protože chci aby trávil většinu času venku. Poradí te mi prosím jak na toho lumpa?
mám pětilétýho kocourka, je vykastrovaný, ale je neskutečně zvědavý, takže odjezdy z bytu na chalupu jsme řešili dlouhým lanem, který dosahoval od sloupu chalupy až k brance, a ten byl připevněný na vodítko a kšírky. Takže měl Matýsek výběh po celé zahradě. Jednou jsem ho zkusila pustit na volno a šup už byl za plotem, od té doby jsem to nikdy nezkoušela, vodítko a kšírky to jistí:D
Ahojky, tak z vlastní zkušenosti vím, že první věc, kterou bys měla udělat je, nechat kočičku vykastrovat. Dále jsme to z počátku řešili dlouhým vodítkem, aby se mohla proběhnout a zvykla si na místo. Pak jsme ji pustili. Občas sice zaběhla někam pryč, ale jen ze zvědavosti. Nikdy nechodila nikam dál. Tak snad také uspěješ, ale uvidíš, že ano ;-)
Ahoj asi je to hloupý dotaz, ale mám zhruba 7měsíční kočičku(nevím to tedy přesně). Žije s námi v bytě, ale jezdíme v létě na chatu a tam máme velkou zahradu a já bych Miu ráda pouštěla třeba i ven. Jen mám strach, že mi uteče a plno sousedů tam má psy, na které je Mia zvyklá a ráda se s nima mazlí,takže by jí mohli ublížit. Nemáte někdo radu jak naučit kočku aby se držela na zahradě?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?