Diskuze Jak odnaučit okusování a žraní na vyjížďkách

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Chová se stejně, i když na ní jede někdo jiný? Střídá se na ní hodně lidí, i začátečníků? Jestli ano, je zvyklá dělat si co chce, jako většina "veřejných" koní. Jsou spíš zvyklí na hlas trenéra na jízdárně. Když zavelí kluuus, tak naklusají, i kdyby jsi se na něm postavila. Osobně bych se na bič vykašlala. Zkus pevně zasednout, jak zadkem tak hlavně holeněmi, ona to vycítí, že jsi pánem. Drž jí na krátkou hubu, a můžeš přidat i povel - jedno slovo, ale důrazně - Ne! Ale tohle by ti měl vysvětlit trenér, ten koně zná nejlépe!
Ahoj,já bych se ze začátku vyhýbala příležitostem tzn.že bych jezdila někam kde bude mneší příležitost aby to kobča dělala.Držela bych si ji na otěži a stále ji hlídala a pobízela.Bič bych požila až kdyby tohle nezabralo ale ne tak aby si ji to odnaučovala bičem!...Zkoušela bych ji třeba zabalovat a stále pobízet,pobízet a pobízet.Hodně štěstí.
Orunka (18.07.2012 22:55:36) napsal: Ahoj všichni. Jezdím nyní na kobylce 5 let staré, je to kříženka belgika a kladrubáka, uplně skvělej bezproblémovej koník, ale strašně mě vadí, že na každé vyjížďce pořát žere. Keř, strom dlouhá tráva, vše co ji projde kolem huby nezůstane neukousnuté. Někdy je nás na vyjížďce víc a jenom můj kůň je tak hrozně nenažraný. Je to velice nepříjemné trhá a cuká hlavou, tahá větve které mě pak švihnou až je pustí a je to velká otrava. Jak ji to mám odnaučit ? když ji odcuknu tak se o to snaží pořát dál při každé další příležitosti. Když ji švihnu bičem tak si příště dá pozor, aby byla rychlejší a stihla to dřív, když švihnu bičem do toho co chce ukousnout, tak toho si vubec nevšímá jen je opět rychlejší v tom okusování. Prosím poraďte, máte nějaké fígle ? mě nic nenapadá :( Napadá mě, že když už vidíš, že si chce kousnout, tak bych dala výraznou pobídku holení a přídala bych i bič... Pořád jí sleduj a jakmile si bude chtít kousnout, tak pobídnout, když toho nenechá přidej bič... Napni otěže, aby při nejmenším neměa šanci vyklouznout... A ještě bych jí stále zaměstnávala, klusem a jinými povely... Je vidět, že kobylka je pěkně vy*ůraná! :D :-DD .... Hodně štěstí! ;-)
Ahoj všichni. Jezdím nyní na kobylce 5 let staré, je to kříženka belgika a kladrubáka, uplně skvělej bezproblémovej koník, ale strašně mě vadí, že na každé vyjížďce pořát žere. Keř, strom dlouhá tráva, vše co ji projde kolem huby nezůstane neukousnuté. Někdy je nás na vyjížďce víc a jenom můj kůň je tak hrozně nenažraný. Je to velice nepříjemné trhá a cuká hlavou, tahá větve které mě pak švihnou až je pustí a je to velká otrava. Jak ji to mám odnaučit ? když ji odcuknu tak se o to snaží pořát dál při každé další příležitosti. Když ji švihnu bičem tak si příště dá pozor, aby byla rychlejší a stihla to dřív, když švihnu bičem do toho co chce ukousnout, tak toho si vubec nevšímá jen je opět rychlejší v tom okusování. Prosím poraďte, máte nějaké fígle ? mě nic nenapadá :(
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?