Diskuze Jak zazimovat koníka

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

jÁ SOUHLASÍM S TĚMITO DVĚMI UŽIVATELKAMI kůň není až tak přehnaně choulostivé zvíře,ale ve velkých mrazech to chce ho pustit né na celý den ven ale tak na od rána do já nwm.....večera ale tak povečera a pak nan večer a na noc ho zavřít do boxu....aby zase nebyl "zmrzlý" a neonemocněl;-)
Také záleží na plemenu koníka, jestli je to nijáký Hucul nebo pony, tak teplou deku na zimu potřebovat nebude! Ale jestli je to například Anglický plnokrevník nebo nijáký šlechtěný koník, deku potřrbovat asi bude! 8-} De ale také o otužilost a zvyklost koně, já mám Anglického Plnokrevníka který j celou zimu venku, má volný přístup do boxu, ale zatím sem ho nevyděla že by dlouhodobě v boxu byl! ;-)
Ahoj. Souhlasím s ostatníma příspěvkama a chci ještě dodat že v naší stáji sme dávali ještě bederní deku na ježdění jak na podzim tak i v zimě a na začátku jara, jinak jestli je u vás vetší zima než tam kde byl koník před tim hodí se i větrovka než si zvykne. :) Hodně štěstí:;-D ;-D ;-D ;-) ;-)
Také záleží na plemenu koníka, jestli je to nijáký Hucul nebo pony, tak teplou deku na zimu potřebovat nebude! Ale jestli je to například Anglický plnokrevník nebo nijáký šlechtěný koník, deku potřrbovat asi bude! 8-} De ale také o otužilost a zvyklost koně, já mám Anglického Plnokrevníka který j celou zimu venku, má volný přístup do boxu, ale zatím sem ho nevyděla že by dlouhodobě v boxu byl! ;-)
Jestli je kůň dobře živený a má dobrou kondici deku v zimě nebude potřebovat... pokud to není sportovní kůň a nebude se mu stříhat srst. Koně snášejí zimu mnohem lépe než teplo. Jinak z dek bude určitě potřeba odpocovací deka, když se v zimě kůň vrátí do stáje po práci, aby nenachladl. Toto je jen můj názor.;-)
Ahoj, jsem nový v chovu koní a potřeboval bych poradit jak zazimovat, resp. připravit našeho koníka, aby mu na podzim a v zimě nebyla zima, aby prostě ve stáji "nezamrzl" :) Četl jsem o nějakých dekách, no koukal jsem se po internetu a ceny se velmi různí. Co poradíte? Mě například zaujala akce na tuto dekuhttp://zoomat.cz/sleva/90-deky-pro-kone-zero-ketris-za-pouhych-1380kc-usetrite-22 ale nevím jestli jo nebo ne... Díky Karel
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?