Diskuze Jaké plemeno?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

CeCe (11.07.2013 14:36:42) napsal: Dobrý den, dnes jsme bohužel přišli o naši kočičku, přejelo ji auto :-( Jelikož sestra dělá neuvěřitelné scény, že chce další kočičku, naši ji to povolili. A chtěli bychom kočku, která by opravdu neměla tendence se toulat, vyloženě bytovou.. Tak bych se chtěla zeptat jestli je lepší si vzít vymazlené koťátko určitého plemene (samozřejmě s PP) nebo je to prostě o jedincí a zajít do útulku a vybrat si tam? Opravdu nechceme aby se kočka toulala, ale zase nechceme číču, která by byla v bytě nešťastná a chtěla jít ven.. :-~ Děkuji za rady.. Dobrý den, každá kočička nebo kocour by se měli povinně kastrovat (teda pokud nechcete koťata, nebo značkování v bytě, které nepříjemně smrdí). Kastrace zabraňuje kočkám se toulat a drží se převážně na zahradě, kočky nejsou náchylné na rakovinu dělohy atp. všechno lze nalézt na internetu. Já mám doma kočičku vykastrovanou. Žila jen v bytě, ale po kastraci jsme ji pustili i ven a nikde se netoulá. Jde max. za plot zkontrolovat slepičky :-D , ale jinak běhá po zahradě. Jak je už fakt moc unavená, tak jde domů. Napít se, pomazlit, vyspat se a pak zase na chvíli ven. Naše kočka sama chodí ke dveřím a prosí nás o otevření :D ... Kdyby byla nekastrovaná, tak by za 2 dny byla přejetá na cestě autem... U kocourů je to zase tak, že ti bytoví značkují močí, třeba nábytek, dveře atd. Venkovní zase značkují a perou se s dalšími kocoury, a pak skoční třeba bez oka.. Naše sousedka nemá vykastrovaného kocoura, a je v katastrofálním stavu. Potřeboval by se už uspat, dle mě... :_/ Kočky se zase mrouskají a doma je to pro člověka i kočku příšerné utrpení. Nevyspíte se 7 dní... U nás doma byly kvůli mrouskání věčné hádky a vyhrožovali mi, že kočku pustí ven... 8-} Takže říkám, že kastrace kočkám jen prospěje a ulehčí život. Dokonce i předlouží. Co se týče koťátka s PP. Útulek je moc dobrá volba :D Zachráníte tak nějakou kočičku, která Vám bude vděčná za teplý pelíšek, krmení a mazlení. Já mám doma křížence Britské whiskas kočky. Nevypadá zrovna na Britku, ale je to nejkouzelnější stvoření na světě. Je to bezpapíráčka. :D Jen je někdy fakt moc zlobivá a nemá ráda cizí lidi. Jinak naší rodinu zbožňuje. Po kastraci je to úplně jiná kočka. Mě se moc líbí kočka Ragdoll, Britská kočka, Mainská mývalí a taky obyčejná. ;-D Kočka s PP je o něco dražší než bez PP, ale aspoň víte její původ atd. Povahu mají papírové a bezpapírové kočky úplně stejnou, tak je jen na Vás kterou si pořídíte. Hodně štěstí... :-)
Vlastina (12.07.2013 13:28:33) napsal: Jak si jí od koťátka vychováte,taková bude.Moje kočky jsou vyložení plašani a když jde jen někdo po chodbě,tak se letí schovat pod postel.Nikdy venku nebyly a tak je pro ně stresující i když je vezu na očkování k veterináři v přepravce.A po tom aby se dostaly ven opravdu netouží.když bude koťátko jenom doma,tak ven nebude chtít.nebo aspoň já mám štěstí a v tom případě si pořidte orientálku:-) No tak naše předchozí kočička byla z útulku, ale tři roky byla výhradně doma, protože jsme bydleli v paneláku, ale jen co jsme se přestěhovali do baráčku, začala se toulat. Ona měla vždycky choutky chodit ven dvakrát nám i dokonce utekla z paneláku.. O orientálce jsem uvažovala, ale zbytku rodiny se nelíbí, že prý to má moc úzkou hlavu 8-} Jím se spíš líbí britka, ragdoll nebo bengálka..
♥Aniora a Jůlinka♥ (14.07.2013 07:40:14) napsal: Britka a Ragdoll je moc dobrá volba :-) akorát byste si mohla odpustit tu bengálku. Je to nesmírně aktivní kočka a nesnáší samotu... ;-) a taky je šíleně drahá - dle mě 8-} Ta se líbí mně :D Vím, že je aktivní, což by ani moc nevadilo, protože by měla celodenní zábavu v podobě velmi aktivní yorkšírky + by jsme se ji věnovali my. Že je drahá nevadí, aspon víme, že je to opravdu bengálka :). Jen bych měla strach z toho, že by byla šíleně zvědavá a chtěla jít ven :-~ Spíš asi bude lepší nějaká línější, jak třeba britka :-DD
CeCe (13.07.2013 21:13:39) napsal: No tak naše předchozí kočička byla z útulku, ale tři roky byla výhradně doma, protože jsme bydleli v paneláku, ale jen co jsme se přestěhovali do baráčku, začala se toulat. Ona měla vždycky choutky chodit ven dvakrát nám i dokonce utekla z paneláku.. O orientálce jsem uvažovala, ale zbytku rodiny se nelíbí, že prý to má moc úzkou hlavu 8-} Jím se spíš líbí britka, ragdoll nebo bengálka.. Britka a Ragdoll je moc dobrá volba :-) akorát byste si mohla odpustit tu bengálku. Je to nesmírně aktivní kočka a nesnáší samotu... ;-) a taky je šíleně drahá - dle mě 8-}
Jak si jí od koťátka vychováte,taková bude.Moje kočky jsou vyložení plašani a když jde jen někdo po chodbě,tak se letí schovat pod postel.Nikdy venku nebyly a tak je pro ně stresující i když je vezu na očkování k veterináři v přepravce.A po tom aby se dostaly ven opravdu netouží.když bude koťátko jenom doma,tak ven nebude chtít.nebo aspoň já mám štěstí a v tom případě si pořidte orientálku:-)
CeCe (11.07.2013 16:27:59) napsal: Děkuji za odpověď. Naše kočička bohužel kastrovaná byla, ani tak ji to nezabránilo v toulání se. Chtěli bychom kočku, která ven nebude chtít chodit, aby byla vyloženě doma, aby se ji nic takového už nestalo, takže o nějakém přivykání na venek neuvažujeme. Jde mi pouze o to, jestli to nedopadne úplně stejně, když si vememe kočičku z útulku. Aby neměla choutky chodit ven, nechceme utrápenou kočičku z toho, že nemůže ven.. Jestli nebude lepší vymazlené bytové koťátko nějakého plemene (s PP proto, protože papírové chovné kočky asi ven nechodí..).. Tak v tom Vám teda nepomohu 8-} Naše kočka jednoho dne začala ječet při dveřích, protože zjistila, že venku je švanda. No, a pak nám zdemolovala dveře a začala nás nenávidět. Doporučuji zakoupit kšíry s vodítkem a kotě na to učit už odmalička... Napadá mě jedině Perská kočka, která je celkem líná a nebude ji zajímat atmosféra venku. Jinak v našem okolí neznám nikoho, kdo by vězil kočku jen doma. Chtěla jsem taky mít JEN bytového miláčka, ale byla tak zlobivá, že nám začala i demolovat dveře a čůrala nám ke dvěřím. Tak ma k dispozici venek i dům. Dokonce teď přestala zlobit a chodí na své WC, a taky se více mazlí... ;-D Je jen na Vás, kde svou kočku naučíte... :-D
♥Aniora a Jůlinka♥ (11.07.2013 16:04:50) napsal: Dobrý den, každá kočička nebo kocour by se měli povinně kastrovat (teda pokud nechcete koťata, nebo značkování v bytě, které nepříjemně smrdí). Kastrace zabraňuje kočkám se toulat a drží se převážně na zahradě, kočky nejsou náchylné na rakovinu dělohy atp. všechno lze nalézt na internetu. Já mám doma kočičku vykastrovanou. Žila jen v bytě, ale po kastraci jsme ji pustili i ven a nikde se netoulá. Jde max. za plot zkontrolovat slepičky :-D , ale jinak běhá po zahradě. Jak je už fakt moc unavená, tak jde domů. Napít se, pomazlit, vyspat se a pak zase na chvíli ven. Naše kočka sama chodí ke dveřím a prosí nás o otevření :D ... Kdyby byla nekastrovaná, tak by za 2 dny byla přejetá na cestě autem... U kocourů je to zase tak, že ti bytoví značkují močí, třeba nábytek, dveře atd. Venkovní zase značkují a perou se s dalšími kocoury, a pak skoční třeba bez oka.. Naše sousedka nemá vykastrovaného kocoura, a je v katastrofálním stavu. Potřeboval by se už uspat, dle mě... :_/ Kočky se zase mrouskají a doma je to pro člověka i kočku příšerné utrpení. Nevyspíte se 7 dní... U nás doma byly kvůli mrouskání věčné hádky a vyhrožovali mi, že kočku pustí ven... 8-} Takže říkám, že kastrace kočkám jen prospěje a ulehčí život. Dokonce i předlouží. Co se týče koťátka s PP. Útulek je moc dobrá volba :D Zachráníte tak nějakou kočičku, která Vám bude vděčná za teplý pelíšek, krmení a mazlení. Já mám doma křížence Britské whiskas kočky. Nevypadá zrovna na Britku, ale je to nejkouzelnější stvoření na světě. Je to bezpapíráčka. :D Jen je někdy fakt moc zlobivá a nemá ráda cizí lidi. Jinak naší rodinu zbožňuje. Po kastraci je to úplně jiná kočka. Mě se moc líbí kočka Ragdoll, Britská kočka, Mainská mývalí a taky obyčejná. ;-D Kočka s PP je o něco dražší než bez PP, ale aspoň víte její původ atd. Povahu mají papírové a bezpapírové kočky úplně stejnou, tak je jen na Vás kterou si pořídíte. Hodně štěstí... :-) Děkuji za odpověď. Naše kočička bohužel kastrovaná byla, ani tak ji to nezabránilo v toulání se. Chtěli bychom kočku, která ven nebude chtít chodit, aby byla vyloženě doma, aby se ji nic takového už nestalo, takže o nějakém přivykání na venek neuvažujeme. Jde mi pouze o to, jestli to nedopadne úplně stejně, když si vememe kočičku z útulku. Aby neměla choutky chodit ven, nechceme utrápenou kočičku z toho, že nemůže ven.. Jestli nebude lepší vymazlené bytové koťátko nějakého plemene (s PP proto, protože papírové chovné kočky asi ven nechodí..)..
CeCe (11.07.2013 14:36:42) napsal: Dobrý den, dnes jsme bohužel přišli o naši kočičku, přejelo ji auto :-( Jelikož sestra dělá neuvěřitelné scény, že chce další kočičku, naši ji to povolili. A chtěli bychom kočku, která by opravdu neměla tendence se toulat, vyloženě bytovou.. Tak bych se chtěla zeptat jestli je lepší si vzít vymazlené koťátko určitého plemene (samozřejmě s PP) nebo je to prostě o jedincí a zajít do útulku a vybrat si tam? Opravdu nechceme aby se kočka toulala, ale zase nechceme číču, která by byla v bytě nešťastná a chtěla jít ven.. :-~ Děkuji za rady.. Co se týče toho pobytu venku. Kotě by se mělo učit od malička 8-}
Dobrý den, dnes jsme bohužel přišli o naši kočičku, přejelo ji auto :-( Jelikož sestra dělá neuvěřitelné scény, že chce další kočičku, naši ji to povolili. A chtěli bychom kočku, která by opravdu neměla tendence se toulat, vyloženě bytovou.. Tak bych se chtěla zeptat jestli je lepší si vzít vymazlené koťátko určitého plemene (samozřejmě s PP) nebo je to prostě o jedincí a zajít do útulku a vybrat si tam? Opravdu nechceme aby se kočka toulala, ale zase nechceme číču, která by byla v bytě nešťastná a chtěla jít ven.. :-~ Děkuji za rady..
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?