Diskuze Jaké plemeno...??

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

myslím, že pokud bude kůň mít denně dostatek sena přes den, nemusí mít nutně pastvu. znám mnoho koní, kteří pastvu k dispozici nemají a přesto jsou spokojení a zdraví. spíš bych se zamyslela nad plemenem - pokud je holčička štíhlejší postavy, nebála bych se sportovního ponnyho. v opačném případě je hucul dobrý nápad, ale hucul je kůň velmi vynalézavý a brzo zjistí jaké jsou hranice - kousání kopání apod.nejsou to domácí mazlíčci do zahrady, potřebují pracovat. každopádně držím pěsti
Nikolka (20.10.2010 16:38:27) napsal: Myslím že může být i paint horse!!:D pokud můžu z vlastní zkušenosti poradit, pak pro začínající jezdce je z westernových plemen nejlepší appaloosa, jsou to velice klidní, ochotní a povahově vyrovnaní koně (pokud nemají přimícháno více QH krve, to pak jsou daleko akčnější). Mezi QH a painty se určitě najde také pár vhodných jedinců, ale u appaloos je ta šance daleko větší.
KaCik259 (04.09.2010 20:21:10) napsal: Ahoj,chci se zeptat jaké plemeno je nejlapší na Western a nemusí se kovat a v zimě nejsou tak nachylny a nenastydnou...??? Diky za otpověd.=) takhle my mame kladrubaka na western..
Já mám taky moc ráda western ,ale takhle koně nehledám našla jsem si v enciklopedii nejhezčího koně a zjitila jsem jestli je na western nebo ne a když nebyl hledala jsem dál :) :-)
Dobrý den, nejsem si moc jistá tím, zda by se měl kupovat kůň pro osmiletou holčičku, podle mě je to ještě brzy, aby se ji kupoval kůň. Pokud ale jste pevně rozhodnutý, tak nad výběrem plemena je potřeba se zamyslet podle toho, jak je vaše vnučka fyzicky zdatná a jak si s koníkem poradí. Možná by i bylo moudřejší vyzkoušet poníka. A pokud bych mohla doporučit zkusit i pronájem. Z výběhem je problém s tím, že i když koník bude chodit každý den na vyjížďky a pohybu bude mít dost, nebude se mít kde pást. 120m2 si vypase za 3 dny, bude to tedy chtít ho brávat každý den někam na trávu a aspoň 2 hodinky ho nechat popást. Měla jsem to tak i se svým koníkem než se přestěhoval do většího.:D milan (28.10.2010 10:26:58) napsal: chtěl bych výhledově pořídit koníka pro svoji 8letou vnučku (strat se budu o něj sám) zajímalo by mě jaké plemeno zvolit.Uvažuji o huculce, haflingovi. Krmení ustájení není problém,ale nemám patviny,jen malý výběh na zahradě cca 120 m2. Tak nevím zda to bude stačit.Samozřejmostí budou každodenní vyjížďky-žádný sport,pouze rekreačně.Děkuji
chtěl bych výhledově pořídit koníka pro svoji 8letou vnučku (strat se budu o něj sám) zajímalo by mě jaké plemeno zvolit.Uvažuji o huculce, haflingovi. Krmení ustájení není problém,ale nemám patviny,jen malý výběh na zahradě cca 120 m2. Tak nevím zda to bude stačit.Samozřejmostí budou každodenní vyjížďky-žádný sport,pouze rekreačně.Děkuji
KaCik259 (04.09.2010 20:21:10) napsal: Ahoj,chci se zeptat jaké plemeno je nejlapší na Western a nemusí se kovat a v zimě nejsou tak nachylny a nenastydnou...??? Diky za otpověd.=) Myslím že může být i paint horse!!:D
Pája (04.09.2010 22:46:07) napsal: Ahoj, podle mě, se na western hodí nejvíce quarter horse, ale dají se využít jakékoliv plemena. Co se týče kování, je důležitý stav kopyt a kopytní rohoviny. Já nekuji vůbec. Můj kůň býval okutý a po sundání podkov, se mu kopyta začala třepit, ale to jsem vyřešila krmnými doplňky a po nějaké době se kopyta upravila, takže teď už jen strouhám. Náchylnost na nachlazení záleží zase jen na zhýčkanosti koně. Pokud je kůň zvyklý být v zimě venku bez deky, má hustou srst a dostatek sena není žádný problém. Pokud je kůň dekovaný termodekou už na konci léta, bude náchylnější na prochladnutí. diky moc :D ;-)
Ahoj, podle mě, se na western hodí nejvíce quarter horse, ale dají se využít jakékoliv plemena. Co se týče kování, je důležitý stav kopyt a kopytní rohoviny. Já nekuji vůbec. Můj kůň býval okutý a po sundání podkov, se mu kopyta začala třepit, ale to jsem vyřešila krmnými doplňky a po nějaké době se kopyta upravila, takže teď už jen strouhám. Náchylnost na nachlazení záleží zase jen na zhýčkanosti koně. Pokud je kůň zvyklý být v zimě venku bez deky, má hustou srst a dostatek sena není žádný problém. Pokud je kůň dekovaný termodekou už na konci léta, bude náchylnější na prochladnutí. KaCik259 (04.09.2010 20:21:10) napsal: Ahoj,chci se zeptat jaké plemeno je nejlapší na Western a nemusí se kovat a v zimě nejsou tak nachylny a nenastydnou...??? Diky za otpověd.=)
Aahoj, plemeno na western je asi nejlepší quarter horse, ale klidně jaké koliv plemeno se dá ve westernu využít. Co se týče kování, záleží na stavu kopyt a kopytní rohoviny, můj koník chodil s podkovami a když jsem mu je sundala a začal chodit "na boso" začali se mu třepit, ale spravilo se to časem a krmivem. Nachlazení je také otázka péče, pokud je kůň zhýčkaný a už od začátku podzimu dekovaný termodekou, tak je jeho náchylnost větší, než koně, který je pořádně osrstěný je zvyklý na zimu a odolnější. Pokud ti záleží na plemeni, tak zkus nějaké primitivní plemeno, které není tak náročné.:-) (Já osobně mám shagya araba a nemůžu si stěžovat.) KaCik259 (04.09.2010 20:21:10) napsal: Ahoj,chci se zeptat jaké plemeno je nejlapší na Western a nemusí se kovat a v zimě nejsou tak nachylny a nenastydnou...??? Diky za otpověd.=)
Ahoj,chci se zeptat jaké plemeno je nejlapší na Western a nemusí se kovat a v zimě nejsou tak nachylny a nenastydnou...??? Diky za otpověd.=)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?