Diskuze Jaké plemeno na rekreační ježdění?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, zaujala mě tvoje otázka. Myslím si, že je úplně jedno, jaké plemeno si pořídíš jako rekreačního koníka. Záleží jen na tom, jak bude vychovaný a jak ho budeš vychovávat sama. Já mám doma shagya araba, který byl do svých devíti let hřebec a jezdil po výstavách. Pak jezdil drezůry, byl docela úspěšný. Stejně tak má známá koně staženého z dostihů a neuměl nic než jenom se hnát dopředu. Takže spíše než na plemeno se ohlížej na to, jakou má kůň povahu a jak moc toho po něm budeš vyžadovat. Určitě není na škodu si koně předem vyzkoušet pod sedlem abys věděla jestli je ho potřeba "tlačit" nebo chodí sám. Také si myslím že výška nerozhoduje můj valach má 150cm já mám 165cm, takže si vyhovujeme, záleží jen na tobě jestli je pro tebe lepší větší kůň nebo ne. Co se týká pohlaví já osobně volím valachy, protože jsou vyrovnaní a nejsou tak náladoví jako klisny, ale tohle je věc názorů. Náchylný na nemoc není žádný kůň, který je zvyklý být venku a správně živený. Takže zase pokud možno vybrat si koníka, který je zvyklý na zimu bez deky, pořádně osrstěný a hlavně bez problému v příjímání potravy.;-) Mily.darecky (20.10.2010 21:31:13) napsal: Ahoj všem koňákům :D Chtěla bych se zeptat těch zkušenějších, jaké plemeno by mi doporučili, když bych si chtěla do budoucna pořídit rekreračního koníka. Měl by být určitě vyšší (od 150cm), vyrovnané povahy. Nemusí to být zrovna lenoch, nechtěla bych ho zrovna dvakrát nutit třeba jen do cvalu, takže tak středně živý. Vhodný i pro středně pokročilé jezdce. Měli bychom zájem pravděpodobně o klisnu,nevím, jestli to má nějaký velký význam i co se týše té vyrovnanosti, asi ne, ale pro jistotu to zmíním. Také by neměl být moc náchylný na nemoci, pokud možno alespoň trochu předvídat... Všem mockrát děkuji za užitečné rady a vlastní názory. ;-) ;-) ;-D
Ahoj všem koňákům :D Chtěla bych se zeptat těch zkušenějších, jaké plemeno by mi doporučili, když bych si chtěla do budoucna pořídit rekreračního koníka. Měl by být určitě vyšší (od 150cm), vyrovnané povahy. Nemusí to být zrovna lenoch, nechtěla bych ho zrovna dvakrát nutit třeba jen do cvalu, takže tak středně živý. Vhodný i pro středně pokročilé jezdce. Měli bychom zájem pravděpodobně o klisnu,nevím, jestli to má nějaký velký význam i co se týše té vyrovnanosti, asi ne, ale pro jistotu to zmíním. Také by neměl být moc náchylný na nemoci, pokud možno alespoň trochu předvídat... Všem mockrát děkuji za užitečné rady a vlastní názory. ;-) ;-) ;-D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?