Diskuze Jaké správné krmivo ?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dnes jsem mému nejzlatějšímu kocourkovi koupila vámi zmíněné kapsičky Winston a naprosto si je zamiloval ;-D . Hned co jsem mu ji vyklopila do misky vrhl se na ni a ani mě nenechal ji tam celou dát. moc děkuji za váš typ, ještě jsem ho nikdy neviděla tak ,,nenažraného" :-D
Uživatel92597 (08.05.2014 18:13:33) napsal: Ahoj, koupili jsme našemu kocourovi Brit (http://zveroshop.cz/brit-care-castrate-1737) pro kastrované kočky, ale vůbec k němu nechce ani čuchnout. Původně před kastrací jsme mu dávali Royal Canin, ale nevíme jaké pro něj vybrat. Poradíte? Je mu 1,4 roku. Díky ;-) Většina koček špatně snáší přechod na nové krmivo... Navíc milují sůl a stávají se na ní rychle závislé a Royal Canin obsahuje soli celkem hodně, čímž si zajišťují, že to kočkám chutná.. O to horší je pak přechod na krmivo, které jako Brit tolik soli neobsahuje. Dejte tomu čas, přimíchávejte do starých granulí ty nové a postupně zvyšujte jejich podíl. Někdy taky pomůže krmení trochu ohřát, protože kočičí šelmy jsou zvyklé jíst čerstvě ulovenou (teplou) kořist. :)
Ahoj, koupili jsme našemu kocourovi Brit (http://zveroshop.cz/brit-care-castrate-1737) pro kastrované kočky, ale vůbec k němu nechce ani čuchnout. Původně před kastrací jsme mu dávali Royal Canin, ale nevíme jaké pro něj vybrat. Poradíte? Je mu 1,4 roku. Díky ;-)
Anetka&Marley (26.04.2014 10:58:27) napsal: Dobrý den... krmivo neměňte vůbec, jak jsme kastrovali naši kočku, tak měla pořád stejné krmení - i před kastrací i po kastraci. Četla jsem, že granule pro kastráty jsou pro kočky zbytečné, stačí ubrat denní dávku, kterou dáváte kočce a neztloustne Vám. ;) My např. naší kočku už rok po kastraci krmíme stále stejným krmením a je stále ve stejné hmotnosti. Kupujeme Brit Care a můžu jen doporučit, jsou lepší než Pro Plan, ale Pro Plan taky ujde. Ale nikdo je nedoporučuje. ;-) Našemu kocourkovi krmivo pro plan moc chutná a nejspíš u něj zůstaneme, ale teď musí hodně odpočívat, po takovém zákroku je hodně unavený :)
hravá micinka (21.04.2014 21:27:37) napsal: Dobrý den, potřebuji poradit na jaké krmivo přejít, když svého kocourka chci za měsíc kastrovat. V časopisu kočičí planeta jsem se dočetla, že by se na jiné krmivo mělo přejít ještě 2 týdny před kastrací. Nevím jestli ho mám před kastrací přivyknout na krmivo pro kastrované kočky, nebo na jiné. Máte nějaký typ krmiva, kterým krmíte kastráty ?? Předem děkuji za vaše názory. ;-) Dobrý den... krmivo neměňte vůbec, jak jsme kastrovali naši kočku, tak měla pořád stejné krmení - i před kastrací i po kastraci. Četla jsem, že granule pro kastráty jsou pro kočky zbytečné, stačí ubrat denní dávku, kterou dáváte kočce a neztloustne Vám. ;) My např. naší kočku už rok po kastraci krmíme stále stejným krmením a je stále ve stejné hmotnosti. Kupujeme Brit Care a můžu jen doporučit, jsou lepší než Pro Plan, ale Pro Plan taky ujde. Ale nikdo je nedoporučuje. ;-)
Vlastina (25.04.2014 12:50:22) napsal: Ono je to dobře,že mu to měníte,není dobré mít stále to samé.Nejlepší je pro kočky přemražené hovězí syrové masíčko,a pokud můžu doporučit kapsičky aby vás to nezruinovalo a přitom byly kvalitní tak jsou to Winston,prodávají je v Rosmannu a stojí cca 8Kč.Mají veliký výběr a v D-Testu vyšly jako nejkvalitnější kapsičky pro kočky u nás. Děkuji za typ na kapsičky :D určitě si je koupíme, ale kocourek šel náhle na kastraci už dnes takže to bylo vše tak narychlo... ;-)
hravá micinka (24.04.2014 18:57:38) napsal: Myslím že krmivo pro plan nemá tak špatné složení... navíc kocourkovi to chutná, ale ještě přemýšlím jaké mokré krmivo kupovat, vlastně jsme se ještě nikdy na mokrém krmivu neustálili, kupovali jsme pokaždé jiné. Ono je to dobře,že mu to měníte,není dobré mít stále to samé.Nejlepší je pro kočky přemražené hovězí syrové masíčko,a pokud můžu doporučit kapsičky aby vás to nezruinovalo a přitom byly kvalitní tak jsou to Winston,prodávají je v Rosmannu a stojí cca 8Kč.Mají veliký výběr a v D-Testu vyšly jako nejkvalitnější kapsičky pro kočky u nás.
Vlastina (24.04.2014 11:49:11) napsal: Vůbec kočce neměňte krmivo!!Na co jí chudáákovi dávat dietu od tak mladého věku?Krmivo pro kastráty bych dávala jen v případě,že by kočka začala po kastraci vyloženě tloustnout.Jinak nic neměňte,a uvidíte tak půl roku po kastraci.Pokud zůstává kočka na své váze,tak nač jí krmit dietně?A už vůbec nee Purinou,to složení je hrozné.Podívejte se na tránky na zoohit a tam si vyberte bezobilné granulky,navíc tam mají i vzorečky,takže můžete nakoupit spousty vzorků a časem uvidíte,co bude kočičce chutnat. Myslím že krmivo pro plan nemá tak špatné složení... navíc kocourkovi to chutná, ale ještě přemýšlím jaké mokré krmivo kupovat, vlastně jsme se ještě nikdy na mokrém krmivu neustálili, kupovali jsme pokaždé jiné.
hravá micinka (21.04.2014 21:27:37) napsal: Dobrý den, potřebuji poradit na jaké krmivo přejít, když svého kocourka chci za měsíc kastrovat. V časopisu kočičí planeta jsem se dočetla, že by se na jiné krmivo mělo přejít ještě 2 týdny před kastrací. Nevím jestli ho mám před kastrací přivyknout na krmivo pro kastrované kočky, nebo na jiné. Máte nějaký typ krmiva, kterým krmíte kastráty ?? Předem děkuji za vaše názory. ;-) Vůbec kočce neměňte krmivo!!Na co jí chudáákovi dávat dietu od tak mladého věku?Krmivo pro kastráty bych dávala jen v případě,že by kočka začala po kastraci vyloženě tloustnout.Jinak nic neměňte,a uvidíte tak půl roku po kastraci.Pokud zůstává kočka na své váze,tak nač jí krmit dietně?A už vůbec nee Purinou,to složení je hrozné.Podívejte se na tránky na zoohit a tam si vyberte bezobilné granulky,navíc tam mají i vzorečky,takže můžete nakoupit spousty vzorků a časem uvidíte,co bude kočičce chutnat.
hravá micinka (23.04.2014 17:16:02) napsal: Myslíte, že když jsem koupila krmivo od Puriny Pro Plan sterilised, udělala jsem chybu ?? Ale kdepak, hned takhle to brát netřeba! Kocourkovi se nic nestane ani když postupně spořádá celé balení. Výjimkou by mohla být nějaká potravní alergie na některou ze složek krmiva, neboť právě složení tohoto krmiva zrovna moc neodpovídá soudobým poznatkům. Také bych tím nekrmil soustavně a výhradně. Na trhu jsou krmiva, které složením a tudíž nárokům koček odpovídají lépe. U kastrátů jde o snížení energetického příjmu při zachování pocitu nasycení. Toho lze docílit různě a výsledky jsou značně individuální. Já to řeším vycházkami a osvědčilo se mi konzervované krmivo od Animondy. Kvalitní granule jsou totiž opravdu výživné a zkušenost mi ukazuje, že musím z denní dávky ubrat až příliš. Kocouři pak hledají, čím zaplnit žaludek. U konzerv ten účel splní obsažená voda. A té navíc není nikdy dost.
Dušan (23.04.2014 10:36:31) napsal: Hmm, není kam spěchat. Podstatná je tělesná a zdravotní kondice kocourka. Nemá-li sklon k nadváze, není zapotřebí nějak brzy přecházet na jinou značku. On může trochu zlenivět ;-D no a když se bude méně hýbat, samozřejmě ztloustne. Podle toho se musí upravit (zmenšit, rozdělit) krmná dávka a vůbec to nemusí být krmivo tzv. pro kastráty, nýbrž běžné ale kvalitní, snadno stravitelná bašta. Myslíte, že když jsem koupila krmivo od Puriny Pro Plan sterilised, udělala jsem chybu ??
hravá micinka (21.04.2014 21:27:37) napsal: Dobrý den, potřebuji poradit na jaké krmivo přejít, když svého kocourka chci za měsíc kastrovat. V časopisu kočičí planeta jsem se dočetla, že by se na jiné krmivo mělo přejít ještě 2 týdny před kastrací. Nevím jestli ho mám před kastrací přivyknout na krmivo pro kastrované kočky, nebo na jiné. Máte nějaký typ krmiva, kterým krmíte kastráty ?? Předem děkuji za vaše názory. ;-) Hmm, není kam spěchat. Podstatná je tělesná a zdravotní kondice kocourka. Nemá-li sklon k nadváze, není zapotřebí nějak brzy přecházet na jinou značku. On může trochu zlenivět ;-D no a když se bude méně hýbat, samozřejmě ztloustne. Podle toho se musí upravit (zmenšit, rozdělit) krmná dávka a vůbec to nemusí být krmivo tzv. pro kastráty, nýbrž běžné ale kvalitní, snadno stravitelná bašta.
Dobrý den, potřebuji poradit na jaké krmivo přejít, když svého kocourka chci za měsíc kastrovat. V časopisu kočičí planeta jsem se dočetla, že by se na jiné krmivo mělo přejít ještě 2 týdny před kastrací. Nevím jestli ho mám před kastrací přivyknout na krmivo pro kastrované kočky, nebo na jiné. Máte nějaký typ krmiva, kterým krmíte kastráty ?? Předem děkuji za vaše názory. ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?