Diskuze Jakou kočičku vybrat?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Milí kočkomilové. Sice to asi ještě potrvá, než si milovanou číču pořídím, ale už dopředu se chci dozvědět nejlépe úplně všechno :-) A tak jsem chtěla zkušené chovatele požádat o radu, jaké plemeno kočky by bylo nejlepší pro člověka, který má poměrně dost náročné zaměstnání, odchází brzy ráno a vrací se pozdě večer (odchod třeba v 7, návrat třeba ve 20h). Je vůbec možné kočičího mazlíka chovat?
V tom případě si myslím, že dvě kočičky z útulku by mohly být to pravé:) Pokud můžu poradit-vykašlete se na šlechtěné kočky, jako ony vypadají moc hezky, ale nejsou o nic lepší jak obyčejná "pouliční směska". Pokud chcete opravdu věrné a vděčné kamarády a chcete udělat dobrý skutek, zajděte do nejbližšího útulku. S výběrem vám jistě poradí i tam, majitelé většinou ví, co každá kočička potřebuje a nabídne vám i dvě vhodné k sobě. Jinak si myslím, že by to mohli zvládnout. Pokud se jim budete věnovat o víkendech :) Kdyby vás něco zajímalo, klidně mi napište, chovám kočky poměrně dlouho. Teacat (27.09.2014 13:04:30) napsal: Moc děkuji za odpověď! :-) Čtu knihy a články spíše obecné o chování koček jako takových. S kočkami jsem samozřejmě do styku již přišla, jako dítě a dospívající je chovali p*****, ale spíše jako kočku venkovní. Máme byt, bydlíme vysoko, kočička by rozhodně ven chodit nemohla, nebo alespoň ne sama. O víkendech jsem samozřejmě doma (pokud zrovna nejedeme na návštěvu, což nebývá delší, než pár hodin). A mám kamarádku, která chová kočky a případně by mi mojí či moje micinky pohlídala v případě delšího odjezdu. O dvou kočkách jsem přemýšlela, také mi to přijde logičtější, nakonec, budou mít jedna ve druhé oporu a společnost :-)
Moc děkuji za odpověď! :-) Čtu knihy a články spíše obecné o chování koček jako takových. S kočkami jsem samozřejmě do styku již přišla, jako dítě a dospívající je chovali p*****, ale spíše jako kočku venkovní. Máme byt, bydlíme vysoko, kočička by rozhodně ven chodit nemohla, nebo alespoň ne sama. O víkendech jsem samozřejmě doma (pokud zrovna nejedeme na návštěvu, což nebývá delší, než pár hodin). A mám kamarádku, která chová kočky a případně by mi mojí či moje micinky pohlídala v případě delšího odjezdu. O dvou kočkách jsem přemýšlela, také mi to přijde logičtější, nakonec, budou mít jedna ve druhé oporu a společnost :-)
Milá kočkomilko, pokud se chcete dozvědět "úplně všechno", doporučuju vám přečíst si nějaké kočkařské články:) Tam se dozvíte asi nejvíc:) Co se týče výběru kočky, tak na vašem místě bych volila kočičí útulek nebo nějaká opuštěná koťátka. A pořídila bych si dvě (nejlépe sourozence). Tím budete mít zajištěno, že kočičky nebudou strádat ve vaší nepřítomnosti a že si "sednou" navzájem. Navíc péče o dvě kočky není náročnější jak o jednu, spíš naopak. Jedné se musíte hodně věnovat, aby nestrádala. Finančně to taky nevyjde o moc dráž. Co se týče vašeho zaměstnání, tak takhle pracujete každý den? Máte volné aspoň víkendy? Bydlíte v bytě nebo domku? mohla by kočička chodit ven nebo měla by přístupný aspoň nějaký balkon či voliéru? Teacat (26.09.2014 15:30:38) napsal: Milí kočkomilové. Sice to asi ještě potrvá, než si milovanou číču pořídím, ale už dopředu se chci dozvědět nejlépe úplně všechno :-) A tak jsem chtěla zkušené chovatele požádat o radu, jaké plemeno kočky by bylo nejlepší pro člověka, který má poměrně dost náročné zaměstnání, odchází brzy ráno a vrací se pozdě večer (odchod třeba v 7, návrat třeba ve 20h). Je vůbec možné kočičího mazlíka chovat?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?