Diskuze Jednou nohou kope..

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ona si právěžě vykopává jen tak,protože ji to prostě baví... S nožkou nic nemá, to vím jistě. Ta noha ji ani na chvilku zvednout nejde, protože hned vykopne..:(:-~
Já mám také vlastního koně valacha 3 letého, také mi to ze začátku dělal, byla jsem přísná a za něco když u dělal dobře sem mu dala odměnu.
Ano, mám podobnou zkušenost, levá zadní byl pro moji kobylu problém. Ještě by bylo fajn popsat, jestli tou nohou kope ,,na cíl,, s úmyslem zasáhnout, nebo stále stejným směrem, reflexivně. Zpočátku jsem se rovněž nemohl nohu zvednout ani na vteřinu. Začal jsem tedy pracovat z vodítkem. Provléci vodítko pod nohou aby se usadilo do spěnky a pak lehounce zvyšovat tlak. Žádné smyčky samosebou. Vodítko, volný konec musí ,,vystřelit,, z ruky když kobyla kopne. Opakoval jsem to do zblbnutí. Asi po týdnu už jsem v pohodě nohu přizvedávál pomocí vodítka celkem dobře. Začala tedy fáze hmatová. Vodítko jsem měl jen v ruce abych kobylku oklamal zvukem. Pak jsem ji přiložil ruku na kopyto a spěnku a lehce stisknul. Zase opakovat do zblbnutí. A doporučuji to zkoušet na různých místech ne jen v maštali. Asi po měsíci už to bylo v pořádku. Po třech měsících je to naprosto bez problému. Zvedá s jistotou. PS. Jedním s faktorů bylo že kobyla byla zvyklá přenášet na tu nohu svou váhu, proto při držení se snažila balancovat a kopnutím si vynucovala dostat svou nohu zpět na zem.
Adell (04.01.2013 22:24:03) napsal: ona si právěžě vykopává jen tak,protože ji to prostě baví... S nožkou nic nemá, to vím jistě. Ta noha ji ani na chvilku zvednout nejde, protože hned vykopne..:(:-~ A sahat jí na ni normálně můžeš? Jakože kopne ve chvíli, kdy jí třeba sáhneš na spěnku nebo až když se tu nohu pokusíš zvednout?
Adell (01.01.2013 19:12:20) napsal: Zdravím..jezdím na jednom mladém koni(3 roky), je jinak hrozně hodná, ale když chci čistit kopyta, tak levou zadní nohou hrozně kope, nedá se vůbec udržet. Ostatní nohy dá úplně v pohodě, jenom tu jednu ne a ne! Nemáte s tím někdo skušenost? děkuju! Buď má zrovna s touto nohou nějakou špatnou zkušenost - v tom případě opravdu nohu brát jenom na chvilku až po tom, co si na ni nechá v pohodě sahat a za každý pokrok chválit, ona časem pochopí, že se nic neděje. Druhá možnost je, že ji noha zkrátka bolí. Jestli to dělá jenom krátkou dobu, je to hodně pravděpodobné - v tom případě bych doporučovala nohu pořádě prohmatat a s****ředit se na to, jestli nevykopává jen v nějakém úhlu ohnutí nohy nebo na nějakém konkrétním místě... Pokud budete mít nějaké podezření, že ji to opravdu bolí, tak asi radši za veterinářem... Tohle bych udělala já :) (u koně, o kterého se starám, vím, že si vykopává "jen tak z hecu", odnaučuju způsobem uvedeným na začátku a celkem to fynguje, i když je už celkem starý)
Ahoj moje kobyla kopala oběma nohama, učily jsme jí to tedy tak, že jsme jí nohy zkoušely zvednout jen chvilinku podržely, ani nenatahovaly dozadu, fakt jen na chvíli přidržely a hned pochválily a daly pamlsek. Teď dává nohy bez problémů :)
Zdravím..jezdím na jednom mladém koni(3 roky), je jinak hrozně hodná, ale když chci čistit kopyta, tak levou zadní nohou hrozně kope, nedá se vůbec udržet. Ostatní nohy dá úplně v pohodě, jenom tu jednu ne a ne! Nemáte s tím někdo skušenost? děkuju!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?