Diskuze Jedovaté rostliny pro kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Máme doma 3 měsíční kotě.Je to malý ďáblík který nenechá nic na pokoji.Řádí i na parapetu mezi květinami.Už tam ohlodal amarylis i zelenec o kterém jsem se také dočetla že má být jedovatý.Šplhá po dyfenbachii a čínské růži-(ta jediná snad jedovatá neni).U některých rostlin které jsou jedovaté i pro lidi je to jasné,ale překvapilo mě že má být jedovatá i sedmikráska,smrk nebo kaštan.Prochází se mi v květináčích a zanechává po sobě na parapetu blátivé stopy tlapek a hlínu.Přěčetla jsem v knížkách zaručené rady jak to kočku odnaučit,ale nevím jak dát celofán či karton na vánoční kaktus a jiné střapaté květiny.Když se stejně projde po listech.Nezbývá tedy jen doufat že mají nějaký ten kočičí 6 smysl a neublíží si.(Zatim žádné problémy neměl.)A ty hodně nebezpečné jedovatiny nekam odklidit.
Můj kocourek kytky přímo miluje. Je pravda že na ty "jedovate", jak jsem pozdeji zjitila, nechodil, stejně jsem postupně všechny kytky v bytě odbourala, žádná mi nevydržela, všechny je okusoval. Travičky, která byla pro něj, se ani nedotkl. Prostě ho láká to co nesmí.
Také máme doma jedovaté kytky. Když jsem pořídila prvního kocoura, dávala jsem pozor, jestli je nebude okusovat, ale asi to má příroda dobře zařízené a kočky asi poznají, co pro ně není dobré. Těch jedovatých se nikdy ani nedotknul. Han.cca (20.12.2009 21:29:49) napsal: Přečetla jsem si tento článekhttp://www.miciny.cz/clanky/pe ce-a-zdravi-kocek-46/jedovate- rostliny--1887/ a podle seznamu jedovatých rostlin bych se musela zbavit skoro všech kytek, které doma mám. Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s kočkou a pokojovými rostlinami. Od ledna s námi bude bydlet kocourek (pouze v bytě) a nerada bych něco zanedbala. Je opravdu nutné všechny tyto rostliny z bytu odstranit? Vždyť i venku jsou jedovaté rostliny, před kterými "venkovní" kočky nemůže nikdo uhlídat a kočky je, pokud vím, neokusují. Jsou některé z nich jedovaté více či skoro vůbec? Ochutnávají vaše kočky pokojové rostliny? Kocourek bude mít samozřejmě na okusování k dispozici trávu.
Přečetla jsem si tento článekhttp://www.miciny.cz/clanky/pe ce-a-zdravi-kocek-46/jedovate- rostliny--1887/ a podle seznamu jedovatých rostlin bych se musela zbavit skoro všech kytek, které doma mám. Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s kočkou a pokojovými rostlinami. Od ledna s námi bude bydlet kocourek (pouze v bytě) a nerada bych něco zanedbala. Je opravdu nutné všechny tyto rostliny z bytu odstranit? Vždyť i venku jsou jedovaté rostliny, před kterými "venkovní" kočky nemůže nikdo uhlídat a kočky je, pokud vím, neokusují. Jsou některé z nich jedovaté více či skoro vůbec? Ochutnávají vaše kočky pokojové rostliny? Kocourek bude mít samozřejmě na okusování k dispozici trávu.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?