Diskuze ježdění

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Romísek (01.05.2012 18:41:54) napsal: Ahoj, koníkovi tim určitě neublížíš a jestli ti bude správně reagovat, tak to bude super:) Chci se zeptat Lucky, proč si přešla na hackamore? kůň ti na normál udidlo nereagoval? Ahojky, na udidlo mi Ramišek reaguje,ale jednou jsem jela na koníku s hackamore a zalíbilo se mi to, tak jsem jednoduše a zkráceně přešla taky na hackamore:D, akorát vtip je v tom, že když mu dám udidlo do huby, bezproblému si jej sice vezeme,ale netváří moc nadšeně:-D :-D .Dokonce začínám uvažovat nad jezdeckou ohlávkou. Jinak ti přeji krásný sluníčkový den.:D :D
blázínek (01.05.2012 12:31:40) napsal: ahoj mám takový dotaz ráda bych znala váš názor..chtěla bych Bátinu jezdin bez sedla jen s nákrčákem, chci jí totiž spestřit život takže sedlo by na hřbetu taky měla ale víc bych chtěla jezdit bez sedla. Jaký na to máte názor? Nerada bych jí nějak ublížila, děkuju za názor ;-D 8-} Ahoj, Bátinku můžeš klidně jezdit jen s nákrčním řemenem, nebo na jezdecké ohlávce, jen hlavně záleží na tom jak ti reaguje na pomůcky, aby jsi si nakonec neublížila sama;-). Já sama jsem s udidla přešla na hackamore a je to super:D
Ahoj, koníkovi tim určitě neublížíš a jestli ti bude správně reagovat, tak to bude super:) Chci se zeptat Lucky, proč si přešla na hackamore? kůň ti na normál udidlo nereagoval?
No já se ptám z toho důvodu že hackamore je dost silný a já ho zrovna nemám moc v oblibě, když kůň reaguje na normální udidlo proč mu ho nenechat :) kdyby ti reagoval jen na ohlávku tak by to bylo super, ale na hackamore bude reagovat každej kůň, jelikož je to dost ostrý a můžeš mu tim zlomit i nos, proto nejsem zastánce tohodle druhu uždění:) Jinak děkuju, taky ti přeju hezkej den:)
Ahoj:) No já jsem se na nic neptala, řekla jsem ti jen na hackamore svůj názor:) a jediný na co jsem se zeptala proč si přešla na hackamore:) toť vše, každý na to má jiný názor:) tak pa:)
Romísek (02.05.2012 15:14:51) napsal: No já se ptám z toho důvodu že hackamore je dost silný a já ho zrovna nemám moc v oblibě, když kůň reaguje na normální udidlo proč mu ho nenechat :) kdyby ti reagoval jen na ohlávku tak by to bylo super, ale na hackamore bude reagovat každej kůň, jelikož je to dost ostrý a můžeš mu tim zlomit i nos, proto nejsem zastánce tohodle druhu uždění:) Jinak děkuju, taky ti přeju hezkej den:) Ahojky, hackamore je sice ostřejší a je jasné, že tento typ byl neměl používat jezdec začátečník. .Já však nepoužívám skokové hackamore,to je hodně ostré,to je pravda, ale mám hackamore spíše westernového typu, s krátkými rameny, je jemnější. My vyjížďku absolvujeme na prověšených půlenkách bezproblému, vždyť už jsme parťáci téměř neuvěřitelných 15 let(známe se už, když měl Ramišek 1 týden);-) . Proto bych ráda přešla na jezdec. ohlávku. Jinak každý kůň na hackamore nereaguje, např. sestřenka si jej dala na kobylku a ta sní odjela i s hackamore(to co mám já) jen to zasvištělo a můžu se zaručit, že kobča,v tu chvíli vůbec nereagovala, ani na sed ani na otěž a řítila se jak neřízená střela;-) .Určitě také víš, že hackamore je také řešení pro koně s tvrdou hubou,při zranění nebo když má koník problémy se zuby.Při nápravě koně s poraněnou čelistí nebo patrem, tím pádem se může pokračovat ve výcviku.Tento typ má své pto i proti ;-) .Hlavně, jej může používat jezdec s jemnou rukou, nezávislí na sedu a v žádném případě nesmí tahat za otěže. Pokud by jsi si takhle jeho neobratností nechala jít koně příliš do ruky, stane se hůře ovladatelným až tupým a odjede s tebou ať má hackamore nebo ne:D. Měj se pěkně a jestli by jsi ještě ráda něco věděla a budu znát odpověď ráda ti odpovím. Ahoj a pěkný zbytek dne:D
Romísek (02.05.2012 20:11:54) napsal: Ahoj:) No já jsem se na nic neptala, řekla jsem ti jen na hackamore svůj názor:) a jediný na co jsem se zeptala proč si přešla na hackamore:) toť vše, každý na to má jiný názor:) tak pa:) Ahojky, to máš pravdu, každý by měl mít svůj názor;-) , protože kdyby měli všichni stejné názory nebylo by o čem diskutovat:D :D Lucík
Lucka (02.05.2012 17:55:42) napsal: Ahojky, hackamore je sice ostřejší a je jasné, že tento typ byl neměl používat jezdec začátečník. .Já však nepoužívám skokové hackamore,to je hodně ostré,to je pravda, ale mám hackamore spíše westernového typu, s krátkými rameny, je jemnější. My vyjížďku absolvujeme na prověšených půlenkách bezproblému, vždyť už jsme parťáci téměř neuvěřitelných 15 let(známe se už, když měl Ramišek 1 týden);-) . Proto bych ráda přešla na jezdec. ohlávku. Jinak každý kůň na hackamore nereaguje, např. sestřenka si jej dala na kobylku a ta sní odjela i s hackamore(to co mám já) jen to zasvištělo a můžu se zaručit, že kobča,v tu chvíli vůbec nereagovala, ani na sed ani na otěž a řítila se jak neřízená střela;-) .Určitě také víš, že hackamore je také řešení pro koně s tvrdou hubou,při zranění nebo když má koník problémy se zuby.Při nápravě koně s poraněnou čelistí nebo patrem, tím pádem se může pokračovat ve výcviku.Tento typ má své pto i proti ;-) .Hlavně, jej může používat jezdec s jemnou rukou, nezávislí na sedu a v žádném případě nesmí tahat za otěže. Pokud by jsi si takhle jeho neobratností nechala jít koně příliš do ruky, stane se hůře ovladatelným až tupým a odjede s tebou ať má hackamore nebo ne:D. Měj se pěkně a jestli by jsi ještě ráda něco věděla a budu znát odpověď ráda ti odpovím. Ahoj a pěkný zbytek dne:D
blázínek (01.05.2012 12:31:40) napsal: ahoj mám takový dotaz ráda bych znala váš názor..chtěla bych Bátinu jezdin bez sedla jen s nákrčákem, chci jí totiž spestřit život takže sedlo by na hřbetu taky měla ale víc bych chtěla jezdit bez sedla. Jaký na to máte názor? Nerada bych jí nějak ublížila, děkuju za názor ;-D 8-} Ahoj :) Jízda bez sedla je úžasná, člověk s koněm opravdu splyne. Pokud mu v klusu nebudeš na hřbetě moc hupkat a dopadat tvrdě, myslím že by tomělo být v pohodě. Ale je důležité aby ti dobřeragoval na pomůcky a asi bych ho takhle bez sedla brala na odpočinkové vyjížďky, ne na lítačky... Tak si to užijte :)) Emush a Ernuš
ahoj mám takový dotaz ráda bych znala váš názor..chtěla bych Bátinu jezdin bez sedla jen s nákrčákem, chci jí totiž spestřit život takže sedlo by na hřbetu taky měla ale víc bych chtěla jezdit bez sedla. Jaký na to máte názor? Nerada bych jí nějak ublížila, děkuju za názor ;-D 8-}
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?