Diskuze Jízda a ohlávka?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Na ohlávce (parelce) se dá jezdit. Koník však musí být dobře přiježděný a musí výborně reagovat na tlak. Pokud by ses rozhodla jezdit na parelce koně, který s nikdy takto nepracoval, budeš se potýkat s řadou problémů. Pokud opravdu chceš jezdit jen na ohlávce, musíš s koněm nejdříve pracovat ze země, naučit ho reagovat na tlak, pak na přenášení váhy a vybudovat si s ním vztah. Pak teprve můžeš vzít koně ven s tím, že ho zvládneš. sslunickoo (10.07.2012 21:54:54) napsal: Chtěla bych se zeptat... Kdybych chtěla "ušetřit" na vybavení koně, bude mi stačit ohlávka? Teda jestli opravdu potřebuju uzdečku, abych s koněm někam vyjela...
ahoj,to bych nedělala...koníka pak nemůžeš ovládat a když se rozhodne,odvleče tě kamkoliv a nezastavíš ho...U zvířátka nikdy nevíš co udělá a je lépe na to být připravena i u hodného klidného koníka-může se třeba jen leknout srnky na vycházce...Koupila jsem zjara pěknou mexickou uzdečku za 800 kč na závodech od Equily,mají i internetový obchod,ale na závodech mívaj levnější ceny
Určitě si už slyšela o tom, že každý kůň potřebuje individuální přístup. Hodně záleží, jak je koník přiježděný a jakou má povahu, ale ještě důležitější snad je, jaký je mezi vámi dvěma vztah a vzájemná důvěra. Je mnoho koní, kteří dokáží spolupracovat bezvadně na ohlávce,na uzdečce a potom třeba koně, kteří vyloženě nesnesou udidlo a nebo by tě mohli na ohlávce zabít. Rozhodně je ale potřeba trénovat nejdřívě někde, kde s tebou kůň nemůže nikam ,,frnknout,,. Až poté, co u koníka uvidíš snahu a dá se říct i určitou úctu a respekt k tomu, co spolu děláte, vyrazila bych někam po okolí a postupem času bych zvětšovala okruh. Já jezdím i na uzdečce i na ohlávce a řeknu to narovinu. Můj koník musí mít náladu na určitý druh práce. Někdy, když s ním jsem na ohlávce tak poslouchá jako beránek, můžu s ním tryskat po loukách a nebojím se, že ho na konci nezastavím a cítím se třeba i na jízdu bez ničeho a někdy jedu na ohlávce, koník skloní hlavu a bezhlavě jede pryč, ale to se mi stává jen zřídka :-) Tím chci říct, že pokud tvému koníkovi něco probleskně hlavou (a zvlášť u hřebce který ucítí kobylu v říji) tak se ti prostě rozjede a ty s ním neuděláš nic i kdyby ses měla zbláznit a jseš tak ,,hozena,, osudu a čekáš na koníkově hřebetě jako hadrová panenka až zastaví. Takže něž začneš s nějakými experimenty, tak všechno nejřívě natrénuj a pečlivě zvaž. A co se týče toho jestli ušetřit nebo ne, tak myslím, že uzdečka, kterou seženeš za cca 900 Kč je jedna z těch ,,levných,, věcí. Do koníka totiž budeš muset investovat ještě mnohem více a uzdečka není záležitost na týden ;-) A mohu ti doporučit kombinovanou uzdečku 3 v 1, vhodná na bezudidlové ježdění, udidlové ježdění a jako normální ohlávka :-) Doufám, že si z toho aspoň něco vezmeš, hodně štěstí při výběru koníka!! ;-)
Chtěla bych se zeptat... Kdybych chtěla "ušetřit" na vybavení koně, bude mi stačit ohlávka? Teda jestli opravdu potřebuju uzdečku, abych s koněm někam vyjela...
sslunickoo (10.07.2012 21:54:54) napsal: Chtěla bych se zeptat... Kdybych chtěla "ušetřit" na vybavení koně, bude mi stačit ohlávka? Teda jestli opravdu potřebuju uzdečku, abych s koněm někam vyjela...
Ahoj, dá se určitě jezdit jen na ohlávce! Já to aplikuji u huculky a více ochotná, než když měla udidlo. ale také záleží na koni, jestli je kliďas nebo nějaký blázen, kterého neudržíš ani na udidle!
Ahoj, já bych si ve Tvém případě (špatná finanční situace) radši koně ani nekupovala, ale je to na Tobě. Samozřejmě se to dá, ale ne pořád. I já ze svými koňmi (parkuráci) jezdím jen na ohlávce, ale to jen na uvolnění a k relaxaci. Myslím, že jde sehnat i uzdečka za méně než 1000 Kč (např. tadyhttp://www.janhauzr.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3581&category_id=384&option=com_virtuemart&Itemid=2 ), takže šetřit v tomhle směru bych asi nedoporučovala... To s udidlem to je jiné, to opravdu být NEmusí, dokonce se mi zdá lepší jezdit bez udidla.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?