Diskuze jízda bez sedla

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

podle mého názoru je to podobné jako v sedle..akorát musíš mít pevnější stisk nohou kolem koníka..ale všechno je to o zkoušce..zkus se jen tak nejdřív jen klidný chod..a pak zkus nacválat
Ahojky já jezdila na 17 letém koníkovi bez sedla a v pohodě. Nesmíš mu drncat do zad :)
Ahoj máš pravdu,záda ji ulehčíš dost. Ale i tady rozhodujou zkušenosti!Jěždění bez sedla je hodně o zkušenostech jezdce,kůň-pony se uvolní a je to jedna radost-naučit koně je to celkem snadné chyba je v jezdci(vždycky)... . Jezdec by se měl uklidnit a najít rovnováhu.Moc nedoporučuji jet bez sedla na vyjížďku.kůň se chová jinak na jízdárně na pastvě v boxe a rozhodně úplně jinak ve volném prostředí na vyjížďce.Vlastní zkušenost!na jízdárně vás to za chvíli omrzí.A myslíte si že už jste připraveni ven.Doporučuju první vyjížďku bez sedla jet s voděním třeba na lonži aby to koně nestresovala že je úplně na pevno.
Ahoj máš pravdu,záda ji ulehčíš dost. Ale i tady rozhodujou zkušenosti!Jěždění bez sedla je hodně o zkušenostech jezdce,kůň-pony se uvolní a je to jedna radost-naučit koně je to celkem snadné chyba je v jezdci(vždycky)... . Jezdec by se měl uklidnit a najít rovnováhu.Moc nedoporučuji jet bez sedla na vyjížďku.kůň se chová jinak na jízdárně na pastvě v boxe a rozhodně úplně jinak ve volném prostředí na vyjížďce.Vlastní zkušenost!na jízdárně vás to za chvíli omrzí.A myslíte si že už jste připraveni ven.Doporučuju první vyjížďku bez sedla jet s voděním třeba na lonži aby to koně nestresovala že je úplně na pevno.;-) ;-) ;-) ;-)
Market :) (13.01.2013 21:52:38) napsal: Jestli se bojíš že ti nenaskočí nebo tak, tak na to běž pomalu já když jsem přesedávala bez sedla tak jsem nejdřív jezdila v sedle bez třmenu, pak s berankem pokud má ten tvuj kyn hodně vysokej kohoutek tak by tě to mohlo hodně bolet a pak mužež už uplně bez všeho jenom na zádech!! :-D Ahoj. Hele a jak se na tom koni mam proste treba pri klusu udržet? Uz rok jezdím na bezudidlovce. A ted bych chtěla zkusit nekdy jezdit bez sedla, ale mam plnase, takze ma vysoký kohoutek....:_( asi se musim proste držet nohama co...
Jestli se bojíš že ti nenaskočí nebo tak, tak na to běž pomalu já když jsem přesedávala bez sedla tak jsem nejdřív jezdila v sedle bez třmenu, pak s berankem pokud má ten tvuj kyn hodně vysokej kohoutek tak by tě to mohlo hodně bolet a pak mužež už uplně bez všeho jenom na zádech!! :-D
Ježdění bez sedla je velice pohodlné, ale jezdec se musí snažit, aby koni na zádech nedrncal a zároveň se mu na zádech různě nepřesedával... cval bez sedla je stejný jako se sedlem :-) jen to zkusit :-)
podle mého názoru je to podobné jako v sedle..akorát musíš mít pevnější stisk nohou kolem koníka..ale všechno je to o zkoušce..zkus se jen tak nejdřív jen klidný chod..a pak zkus nacválat
Ahoj, či dobrý den..Je mi 19 let a uvažuji nad tím,že si pořídím vlastního koně :) můžete mi někdo povykládat,čeho se mám vyvarovat a co a jak dělat? Na koních jezdím,ale chtěla bych nějakou radu od někoho kdo má vlastního koníka :) předem děkuji Lucie
a máte nějaké typy...jak na koníka jak v klídku nacválat a udržet se?V sedle jezdím 3rokem,ale teď jsem se rozhodla pro něco nového :D
Je to úplně v pořádku koníkovi to určitě vadit nebude a záda mu rozhodně nezničíš! to spíš se špatně zvoleným sedlem! Ano mají pravdu ti co říkají že je tato jízda velice přirozená! Člověk může lépe splinout při jízdě s koněm. Např.:při cvalu se lépe udržíš než se sedlem protože s tím koněm tzv.:splineš.;-)
Andrejka (30.12.2011 12:54:35) napsal: mám v pronájmu postarší kobylku....sice je stále v kondici a krásně běhá a velmi ráda.Chtěla bych se zeptat jaký máte zkušenosti s jízdou bez sedla všude čtu jak je to přirozený a tak....ale bojím se,jelikož to není žádná mladice,abych jí neublížila:-~ 8-} takže jaký na to máte názor doteď jsem jezdila v klasickém sedla a teď jezdím ve westernovým....tak mě napadlo jí odlehčit záda a zkusit to bez sedla. Jízda bez sedla je fakt super....Já jsem se učila jezdit právě bez sedla a mám fakt lepší sed
Jizda bez sedla je uplne normalni.. je to zmena pro kone, ale vubec mu to na zada nevadi.. spise lip citi jezdce .. Ja jezdim asi 6 let a strasne dlouho sem jezdila bez sedla jen na ohlavce.. tedka spise se sedlem, ale obcas jdem zase jen tak na ohlavce.. podle me sou jen kecz, ze si tim muze konik znicit zada ;-)
Podle mě jízda bez sedla koni záda neničí. Jezdec si více pohlídá, aby seděl rovnoměrně, jinak by taky mohl spadnout, protože ho žádné sedlo nezachrání. Navíc spolu bude opravdu v těsném tělesném kontaktu.
mám v pronájmu postarší kobylku....sice je stále v kondici a krásně běhá a velmi ráda.Chtěla bych se zeptat jaký máte zkušenosti s jízdou bez sedla všude čtu jak je to přirozený a tak....ale bojím se,jelikož to není žádná mladice,abych jí neublížila:-~ 8-} takže jaký na to máte názor doteď jsem jezdila v klasickém sedla a teď jezdím ve westernovým....tak mě napadlo jí odlehčit záda a zkusit to bez sedla.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?