Diskuze K roční kočičce stejně starý kocourek - kastrace

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den, právě doma řešíme malý "problém". Máme doma devítitiměsíční kočičku, která je křížencem britského modrého kocoura a "obyčejné" domácí kočky. Je hodně svérázná, mazlí se jen když má náladu, naopak když náladu nemá, tak je nepřátelská a pro škrábanec nejde daleko, ale samozřejmě i přesto ji všichni zbožňujeme. Máme ji přes den venku (pod dozorem), a přes noc a když nejsme doma, tak v domě. Ještě není kastrovaná, měla jsem to v plánu teď, až mi skončí ve škole semestr, abych s ní mohla být doma. Teď k nám přišel kocourek. Není nikoho z okolí a ani si ho nikdo nevezme. My samozřejmě nemáme to srdce ho vyhodit, tak u nás zřejmě zůstane. Je zhruba stejně starý jako naše kočička (max. o 3 měsíce starší). Taky není kastrovaný. Je přítulný a asi zvyklý být i v domě, protože se nám sem pořád cpe. Určitě jej taky necháme vykastrovat. Naše kočička na něj sice prská, ale když si jí kocourek nevšímá, tak za ním pořád chodí. Myslím, že se spolu snad postupně skamarádí (jsou spolu zatím jen 3 dny). Zatím je kocourek jen venku (čakáme, až s ním pozítří zajedeme na veterinu, aby naše kočička něco nechytla). Oběma kočkám se samozřejmě věnuju, "staré" kočičce mnohem více, aby si nepřipadala odstrčená. Teď k mému problému - Nevím, jestli je teď vhodná doba dát kočičku kastrovat. Bojím se, aby se nenaštvala a nemyslela si, že je to kvůli nově příchozímu kocourkovi. Nerada bych, aby to způsobilo nějaké problémy. Nemá někdo podobnou zkušenost? Uvítala bych nějakou radu. I rady a zkušenosti se seznamováním takových koček (všude jsem našla jen nově příchozí malé koťátko, ale ne stejně starou kočku). Předem moc děkuju za jakoukoliv radu. PS: omlouvám se za délku příspěvku. :-)
Eliška (07.05.2013 08:42:24) napsal: Dobrý den, právě doma řešíme malý "problém". Máme doma devítitiměsíční kočičku, která je křížencem britského modrého kocoura a "obyčejné" domácí kočky. Je hodně svérázná, mazlí se jen když má náladu, naopak když náladu nemá, tak je nepřátelská a pro škrábanec nejde daleko, ale samozřejmě i přesto ji všichni zbožňujeme. Máme ji přes den venku (pod dozorem), a přes noc a když nejsme doma, tak v domě. Ještě není kastrovaná, měla jsem to v plánu teď, až mi skončí ve škole semestr, abych s ní mohla být doma. Teď k nám přišel kocourek. Není nikoho z okolí a ani si ho nikdo nevezme. My samozřejmě nemáme to srdce ho vyhodit, tak u nás zřejmě zůstane. Je zhruba stejně starý jako naše kočička (max. o 3 měsíce starší). Taky není kastrovaný. Je přítulný a asi zvyklý být i v domě, protože se nám sem pořád cpe. Určitě jej taky necháme vykastrovat. Naše kočička na něj sice prská, ale když si jí kocourek nevšímá, tak za ním pořád chodí. Myslím, že se spolu snad postupně skamarádí (jsou spolu zatím jen 3 dny). Zatím je kocourek jen venku (čakáme, až s ním pozítří zajedeme na veterinu, aby naše kočička něco nechytla). Oběma kočkám se samozřejmě věnuju, "staré" kočičce mnohem více, aby si nepřipadala odstrčená. Teď k mému problému - Nevím, jestli je teď vhodná doba dát kočičku kastrovat. Bojím se, aby se nenaštvala a nemyslela si, že je to kvůli nově příchozímu kocourkovi. Nerada bych, aby to způsobilo nějaké problémy. Nemá někdo podobnou zkušenost? Uvítala bych nějakou radu. I rady a zkušenosti se seznamováním takových koček (všude jsem našla jen nově příchozí malé koťátko, ale ne stejně starou kočku). Předem moc děkuju za jakoukoliv radu. PS: omlouvám se za délku příspěvku. :-) Dobrý den, nejprve bych vám chtěla moc poděkovat, že jste se kocourka ujala. A k té kastraci - není mi úplně jasné, jestli už jsou kočičky spolu. Asi by bylo lepší držet zatím kocourka stranou, dokud mu nevyjdou testy a mezitím kočičku nechat kastrovat. Nemusíte se bát, kočky neuvažují jako lidé a souvislosti tohoto zákroku nechápou. Teoreticky by bylo jednodušší kastrovat nejprve kocourka, to by ale vyžadovalo držet ho alespoň dva dny po zákroku v domě, což nevím, jestli jde zařídit tak, aby se zatím s kočičkou nesetkali (z důvodů karantény). Máme chs, takže se nám v minulosti několikrát stalo, že jsme museli do smečky připojit nové dospělé zvíře, i když je to asi trochu jiné, než když přichází nový kamarád ke kočičce, která byla dosud jedináček. Nám se osvědčilo dělat co nejmenší rozruch, myslím ze strany nás lidí, i když je to někdy dost náročná situace. Kočička by neměla mít pocit, že se děje něco mimořádného a zároveň by neměla být omezována ve svých dřívějších zvycích (doba krmení, misky a pelíšek na stejném místě, pozornost...). Ty začátky jsou někdy dost o nervy a u nás opravdu někdy došlo i na šrámy, ale vždycky se vše časem poddalo, někdy dříve, jindy později. Přeji hodně trpělivosti a držím palce;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?