Diskuze kaštánek nebo ostruha?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Kaštánek ;) taky sem o ničem jiném neslyšela :D
Prcek (17.08.2011 09:15:58) napsal: Kaštánek ;) taky sem o ničem jiném neslyšela :D Ale na této stráncehttp://www.konickovani.estranky.cz/clanky/vzhled-kone.html je toto Kaštánky, ostruha Na končetinách koní se nacházejí zvláštní útvary podobající se nášlapným polštářkům na tlapkách psů a koček. Zřejmě nejde jen o podobu: zoologové se domnívají, že tyto tzv. kaštánky jsou „památkou“ na prakoně, kteří měli, podobně jako šelmy, prstů více a stejně jako ony našlapovali na měkké polštářky chodidel. Nenajdete dva koně, kteří by měli velikost a povrchovou kresbu (rýhování) kaštánků stejné! Tedy něco podobného, jako u polštářků lidských palců… Věk koně Kůň se průměrně dožívá 20 – 25 let, jsou ale i výjimky. Chovatelé u koní rozlišují trojí dospělost: v 9-12 měsících dosahuje tzv. pohlavní dospělosti, ve 3 – 4 ltech chovné dospělosti (nejdříve v tomto věku je zařazován do chovu), v 5 – 7 letech dospělosti tělesné (jeho růst je všestranně dovršen). Já to fakt nechápu:_(
podle mě je ale na jednu stranu jedno jak se tomu říká :D .. já tomu říkám kaštánek a všichny koho znám tak taky .. tak nevim .. ať si tomu říká každej jak chce .. já tomu říkám kaštánek. :)
Kaštánek je správné jméno označení výrůstku koně na noze , ostruha je pomůcka na pobízení : Takžeostruhu neřeš ;-)
Baja-ja (17.08.2011 20:40:23) napsal: Ale na této stráncehttp://www.konickovani.estranky.cz/clanky/vzhled-kone.html je toto Kaštánky, ostruha Na končetinách koní se nacházejí zvláštní útvary podobající se nášlapným polštářkům na tlapkách psů a koček. Zřejmě nejde jen o podobu: zoologové se domnívají, že tyto tzv. kaštánky jsou „památkou“ na prakoně, kteří měli, podobně jako šelmy, prstů více a stejně jako ony našlapovali na měkké polštářky chodidel. Nenajdete dva koně, kteří by měli velikost a povrchovou kresbu (rýhování) kaštánků stejné! Tedy něco podobného, jako u polštářků lidských palců… Věk koně Kůň se průměrně dožívá 20 – 25 let, jsou ale i výjimky. Chovatelé u koní rozlišují trojí dospělost: v 9-12 měsících dosahuje tzv. pohlavní dospělosti, ve 3 – 4 ltech chovné dospělosti (nejdříve v tomto věku je zařazován do chovu), v 5 – 7 letech dospělosti tělesné (jeho růst je všestranně dovršen). Já to fakt nechápu:_( Vůbec to neřeš ;-) prostě je známější kaštánek :-) Je jedno jak tomu kdo říká ;-D
Prcek (18.08.2011 12:20:02) napsal: podle mě je ale na jednu stranu jedno jak se tomu říká :D .. já tomu říkám kaštánek a všichny koho znám tak taky .. tak nevim .. ať si tomu říká každej jak chce .. já tomu říkám kaštánek. :) Jo mi taky kaštánek :-DD
Kaštánek ;-) jiný pojem toho "výrůstku" jsem neslyšela ;-)
NA přední noze má kůń takový výrůstek.Mi ve stáji mu říkáme kaštánek ale v časopise bylo napsáno ostruha.Ale ostruha je přece pomůcka k pobízení mám v tom zmatek.Ostruha nebo kaštánek?Prosím poraďte!:-D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?