Diskuze kastrace

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Kastrace jako taková sama o sobě špatná není. Jde o to, jaký veterinář Vám jí provádí, proto spíš bych hloubala nad tím, u jakého veta nechat kočku kastrovat než o kastraci samotné. To, co se stalo Vám Bibinko a paní Janě, tak za to bych veta vzala basebolovkou po hlavě. Já si Salema brala od veta ještě spícího a i když byl v narkoze 9 hodin, ze spaní mi zvracel a čůral, tak přesto je v pořádku a všechno dobře dopadlo.
jana (03.12.2011 12:19:26) napsal: do té už bych nikdy nešla nechavala jsem kastrovat kočky dvě jedna mi umřela druha trpí Milá Janičko, prožívám to s Vámi....Navázala jsem na Váš příspěvek ke kastraci..... S úctou k Vám maminka Bibianky
Dana (26.12.2011 17:23:03) napsal: omlouvám se za překlepoy, mám půlčená maličký notebook a vidím na něm úplně houby a špatně se mi na něm píše.
Taky myslím, že zbytečný zásah do organismu je špatný. Mám tři kočičky a kocourka a myslím, že když nechám kastrovat jen kocourka, kde je to přeci jen o dost lepší, tak to bude bohatě stačit. Problém je, když kočičky chodí ven a nejsou kastrovaný to se to pak nechtěnými koťátky všude jen hemží, no je to složité... jana (03.12.2011 12:19:26) napsal: do té už bych nikdy nešla nechavala jsem kastrovat kočky dvě jedna mi umřela druha trpí
Bibinka (05.12.2011 09:44:26) napsal: Milá Janičko, prožívám to s Vámi....Navázala jsem na Váš příspěvek ke kastraci..... S úctou k Vám maminka Bibianky
Dana (26.12.2011 17:22:21) napsal: <blockquote>Dana (26.12.2011 17:11:05) napsal: </blockquote Kastrace kocourka - jdysi jsem se ujala Moourčka, v nytě byl nešťastný, i po kastraci. Dala jsem ho tehdy k rodičům na na baráček, tam byl šťastný, ale toulat se nepřestal. Jednou se připlazil s utrženou spodní čelistí, veterinář řekl utratit. Dostali jsme ho z toho. Ale za dva roky jsme ho neviděli týden, najednou se objevil na dvoře - nechápali jsme jak se tam dostal, ale už byl v bezvědomí. Přes veškerou několikadenní veterinářů se nám už nepodařilo ho zachránit. Takže na změnu povahy kastrace nemusí mít vliv. Domnácí kocourky nechávám kastrovat a jak jsem pasala, vždy naprosto bez problémů. Jen teď mám strach z té kočičky. Ale nechám ji kastrovat u doktorA Mráze, to je kočičák. Tak až to bude dám vědět, aby jste nám všichni kamarádi, drželi packy. A za jakoukoliv zkušenost bude vděčná.
<blockquote>Dana (26.12.2011 17:11:05) napsal: </blockquote Kastrace kocourka - jdysi jsem se ujala Moourčka, v nytě byl nešťastný, i po kastraci. Dala jsem ho tehdy k rodičům na na baráček, tam byl šťastný, ale toulat se nepřestal. Jednou se připlazil s utrženou spodní čelistí, veterinář řekl utratit. Dostali jsme ho z toho. Ale za dva roky jsme ho neviděli týden, najednou se objevil na dvoře - nechápali jsme jak se tam dostal, ale už byl v bezvědomí. Přes veškerou několikadenní veterinářů se nám už nepodařilo ho zachránit. Takže na změnu povahy kastrace nemusí mít vliv. Domnácí kocourky nechávám kastrovat a jak jsem pasala, vždy naprosto bez problémů. Jen teď mám strach z té kočičky. Ale nechám ji kastrovat u doktorA Mráze, to je kočičák. Tak až to bude dám vědět, aby jste nám všichni kamarádi, drželi packy. A za jakoukoliv zkušenost bude vděčná.
etka (06.12.2011 10:21:11) napsal: Myslím si,že je to dost složité,měli jsme krásného velikého kocoura,kterému jsme ošetřovali,zranění a mnohdy byl pěkně pokousaný,zahnisané rány,pak přišel v bitce o oko.Někdy jsme ho nějaký čas vůbec neviděli při jeho toulkách až se nevrátil vůbec.Topení koťátek je nepřípustné,takže mám kočičku vykastrovanou a nemá zatím žádný problém,kocourek je t y vykastrovaný,zatím vše v pohodě.Musím říct,že Matýskovi dokonce kastrace pomohla,protože měl zdravotní problémy a po kastraci s Ježíš topení koťátek - no to je .....na to nemá slov. Ani se mě to netýká, moji mazlíčci bohužel celý život tráví v paneláku. Uvidím, jak se to s těmi miláčky bude vyvíjet. Každopádně děkuji za všechny názory. úbytkem hormonů se vše dalo do pořádku.Ostatně doporučil mi to veterinář.Hodně jsem se radila s lidmi kteří mají doma kočičky.
Poděkovaní lekařum z kliniky z Doks mají veterinarní ordinaci i v Mimoni za zachranu a pomoc naší Zuzany I za kontakt na novou kočičku jménem Mikeš.:D
Prosím o rady pro úspěšnou kastraci kočičky. Měla jsem vždy jen kocourky,kastrace proběhla vždy absolutně bez problémů na té samé klinice. Vždy si kocourky nechali ve vyhřívaném boxu až do úplného probrání z narokozy, pro případ, že by nastaly nějaké problémy,nikdy nebyly. S kočičkami nemám vůbec žádné zkušenosti. Žiji v paneláku se dvěma kastrovanými kocoury a nalezenou kočičkou. Veterinář mi řekl, že mrouskající kočička může vzbudit i u kastrovaných kocourů pohlavní pud, a mohou začít značkovat i se rvát. Kastarci doporučuje pokud možno nejdříve po prvním roce kočičky, event po prvním mrouskáním. Jsem zdravotní sestra, tak je mi jasné, že při zanedbání může zemřít i člověk na střižení se do prstu (bohužel, takový případ znám). Prosím o jakoukoliv radu. Jak se říká - připraveným štěstí přeje. Děkuji předem za každou sebemenší zkušenost. Dana
<blockquote>Bibinka (05.12.2011 09:41:31) napsal: Navazuji na paní/slečnu Janu z 3.12.2011- mou kočičku jsem původně chtěla nechat kastrovat až po porodu, ale během porodu, který neprobíhal jak měl Bibianku vykastrovali.... Před půl rokem ale musela ještě jednou na kastraci/vyčistění(zbyl ji tam kousíček) který obnovil chod říje, je sasné, že koťata by mít nemohla, ale její touhy se opakovaly 2x do měsíce a tak jsem se musela informovat, co že se to s Bibiankou děje.... Dopadlo to tak, že v září tohoto roku, byla na operaci opět- opět spoustu stehů, jizvička cca8cm .... Stehy jsem ji musela vytáhnout sama, protože mi hrozili, že když kouše, že ji musejí opět uspat- stehy jsem vytahovala postupně skoro celý den, aby zbytečně Bibi nebyla ve stresu...Tyto kočičky se nesmějí nad míru nervovat/stresovat- je to pro ně nebezpečné!!Maminky a tatínkové, dejte na to pozor. Pokud budete chtít více info, napište , ráda odepíši....Včera byly Bibiance tři roky, je to můj miláček....Bibianky maminka:) </blockquot Celý život jsem měla jen kocourky. Všechny nám kastroval jeden veterinář. Naprosto bet problémů. Vždy si je tam nechali v teplém boxu až do doby, kdy se naprosto prorali. Teď mám malou kočičku. Co, to tady čtu, je děsivé. Veterinář mi řekl, že mrouskající kočička může vyvolat pohlavní touhu i u kastrovaných kocourů, mohou začít značkovat. Tak jsem byla rozhodnutá, že kočičku v jednom roce nechám kastrovat. Ale z toho, co čtu, je mi hrozně.
Baree (05.12.2011 20:31:22) napsal: Taky myslím, že zbytečný zásah do organismu je špatný. Mám tři kočičky a kocourka a myslím, že když nechám kastrovat jen kocourka, kde je to přeci jen o dost lepší, tak to bude bohatě stačit. Problém je, když kočičky chodí ven a nejsou kastrovaný to se to pak nechtěnými koťátky všude jen hemží, no je to složité... Myslím si,že je to dost složité,měli jsme krásného velikého kocoura,kterému jsme ošetřovali,zranění a mnohdy byl pěkně pokousaný,zahnisané rány,pak přišel v bitce o oko.Někdy jsme ho nějaký čas vůbec neviděli při jeho toulkách až se nevrátil vůbec.Topení koťátek je nepřípustné,takže mám kočičku vykastrovanou a nemá zatím žádný problém,kocourek je taky vykastrovaný,zatím vše v pohodě.Musím říct,že Matýskovi dokonce kastrace pomohla,protože měl zdravotní problémy a po kastraci s úbytkem hormonů se vše dalo do pořádku.Ostatně doporučil mi to veterinář.Hodně jsem se radila s lidmi kteří mají doma kočičky.
Navazuji na paní/slečnu Janu z 3.12.2011- mou kočičku jsem původně chtěla nechat kastrovat až po porodu, ale během porodu, který neprobíhal jak měl Bibianku vykastrovali.... Před půl rokem ale musela ještě jednou na kastraci/vyčistění(zbyl ji tam kousíček) který obnovil chod říje, je sasné, že koťata by mít nemohla, ale její touhy se opakovaly 2x do měsíce a tak jsem se musela informovat, co že se to s Bibiankou děje.... Dopadlo to tak, že v září tohoto roku, byla na operaci opět- opět spoustu stehů, jizvička cca8cm .... Stehy jsem ji musela vytáhnout sama, protože mi hrozili, že když kouše, že ji musejí opět uspat- stehy jsem vytahovala postupně skoro celý den, aby zbytečně Bibi nebyla ve stresu...Tyto kočičky se nesmějí nad míru nervovat/stresovat- je to pro ně nebezpečné!!Maminky a tatínkové, dejte na to pozor. Pokud budete chtít více info, napište , ráda odepíši....Včera byly Bibiance tři roky, je to můj miláček....Bibianky maminka:)
>:-( jana (03.12.2011 12:19:26) napsal: do té už bych nikdy nešla nechavala jsem kastrovat kočky dvě jedna mi umřela druha trpí
do té už bych nikdy nešla nechavala jsem kastrovat kočky dvě jedna mi umřela druha trpí
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?