Diskuze Kastrace a klíšťata

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

MIKOTI (30.04.2013 12:19:15) napsal: Dobrý den,jak jsem četla výše,kočulka už baští...takže je to v pořádku.Ale chci se zmínit o klíšťatech.I zvířata mohou dostat boreliózu,takže opatrnosti je zapotřebí.Pokud chodí ven,bylo by třeba použít vhodný přípravek proti parazitům,např.obojek.Kamarádce,která má venkovní kočičky,se osvědčil...ale pouze kvalitní(to zn.dražší).Ty levné příliš nefungují.:-) Kočky by měly být proti borelióze přirozeně rezistentní, ale to samozřejmě neznamená, že není nutné je před klíšťaty chránit. Pro venkovní kočičku by byl asi vhodnější spot-on (kapka za krk), nehrozí zachycení a uškrcení.
anett.pokorna (25.04.2013 10:46:12) napsal: Dobrý den, v úterý kolem 17:30 byla naše kočička vykastrovaná bokem. Kočička vůbec nejedla, odvrací hlavu od jídla, snažíme se jí cpát vše ale nechce nic. Bohužel až dnes jsme si všimli že má poměrně dost klíšťat (asi 5), těch velkých. Odstranili jsme jí je a zajímá mě, jestli se to teď zlepší a zda její nechuť k jídlu mohla být způsobena těmi klíšťaty. Nebo zda jet k veterináři, protože je v ohrožení? Děkuji za odpověď! Dobrý den,jak jsem četla výše,kočulka už baští...takže je to v pořádku.Ale chci se zmínit o klíšťatech.I zvířata mohou dostat boreliózu,takže opatrnosti je zapotřebí.Pokud chodí ven,bylo by třeba použít vhodný přípravek proti parazitům,např.obojek.Kamarádce,která má venkovní kočičky,se osvědčil...ale pouze kvalitní(to zn.dražší).Ty levné příliš nefungují.:-)
Děkuji za odpověď. Zřejmě je to pro ni náročnější tím bokem, ale dnes mám dobré zprávy - jí i pije, jsou to teprve 3 dny po operaci, takže odpočívá dost, zřejmě ji to bolí, ale věřím že to bude už jen lepší a lepší. Hlavně že projevila zájem o tu stravu, to mě děsilo. Stále si ale myslím, že ji oslabily hlavně ty klíšťata, štve mě že jsme na to nepřišli dřív, ale snad bude vše OK! mamísek (26.04.2013 11:24:48) napsal: Zdravím kočičáky,tak nevím,ale naše Ťapina byla taky na kastraci,měla malý řez na boku.Taky mě to dost udivilo,ale veťák mě ubezpečil,že je to v pořádku.Je fakt,že jí to neublížilo,vše bylo v pořádku,ale týden se hrozně bála a baštila málo a musela být o samotě.To jsem přičítala veterině,protože po zákroku tam byla ještě tři hodiny než jsme si ji mohli vyzvednout.Oslabení vaší kočičky může být způsobeno klíšťaty.Radím vám,kočičku do přepravky a urychlená návštěva JINÉHO veta.
Bude se nám asi déle hojit, než kdyby měla řez na bříšku, ale dobrá zpráva je že včera začala trochu reagovat na jídlo a vodu jsme do ní dostaly stříkačkou, dnes papala sama a i pila, tak doufáme že bude dobře :-)klíšťata nás překvapily, ona je hodně chlupatá a nejsou na první pohled vidět, takže bych veterináři ty klíšťata moc nevyčítala, měli jsme si všimnout spíše my toho :-~ po těchto zkušenostech ale pokud si někdy budu pořizovat jinou kočičku tak určitě kocourka, u nich je ta kastrace opravdu pouze chirurgický zákrok, a tady u Lily jsme si opravdu "užili", kocourek druhý den běhal venku a všechno v pořádku.. Inci Noktali (26.04.2013 12:52:33) napsal: Kastrace bokem je méně obvyklá, ale zase to není žádné zvěrstvo, aby se kvůli tomu musel veterinář odsuzovat. Hojit se může déle, protože je nutné protnout kromě vaziva (jako u přístupu břichem) i svalstvo. Ale jestli veterinář vrátil majitelům silně zaklíštěné zvíře, tak to na mě opravdu nedělá úplně dobrý dojem.
Děkuji za odpověď , kapičky máme, už jsme jí je aplikovali, i kocourkovi, škoda že jsme si toho nevšimli dřív, ale ona žádné neměla a najednou po té operaci jsme objevili tolik klíšťáků. Jinak doufáme že to dopadne už dobře, ten den jsem hledala všude možně co jim dát, aby se rozpapaly nebo rozpily, nakonec došlo i večer na stříkačku s vodou do pusinky, ale dnes byla už mnohem lepší a začala nám jíst i pít. Zřejmě zabralo filé a jogurtík a ta voda.. přece jen je to pořád 3. den po operaci, bokem je to zřejmě pro ně náročnější, tak po ní nějaké zázraky nemůžeme chtít, ale SNAD to dopadne OK.. pořád přičítám tu její nechuť k těm klíšťatům, myslím že ji hodně oslabily 8-} Aniora (26.04.2013 06:32:48) napsal: Dobrý den, myslím, že veterinář udělal velkou chybu, protože kastrace se dělá na bříšku kočky a ne na boku 8-} Určitě bych změnila veterináře, a rychle zašla za něm. To, že kočička nejí může být příčinou i té chybné kastrace. Ten problém z klíšťaty, bych taky řešila přes něj a nebo bych koupila kapičky za krk, které se jmenují Frontline Combo. Naší kočičce pomohly i proti blechám a klíšťatům, a působí taky na vši a všenky... Koupili jsme je v obyčejné lékárně. ;-)
Aniora (26.04.2013 06:32:48) napsal: Dobrý den, myslím, že veterinář udělal velkou chybu, protože kastrace se dělá na bříšku kočky a ne na boku 8-} Určitě bych změnila veterináře, a rychle zašla za něm. To, že kočička nejí může být příčinou i té chybné kastrace. Ten problém z klíšťaty, bych taky řešila přes něj a nebo bych koupila kapičky za krk, které se jmenují Frontline Combo. Naší kočičce pomohly i proti blechám a klíšťatům, a působí taky na vši a všenky... Koupili jsme je v obyčejné lékárně. ;-) Jsou možné oba přístupy, záleží na okolnostech a zvyklostech na konkrétním pracovišti.
mamísek (26.04.2013 11:24:48) napsal: Zdravím kočičáky,tak nevím,ale naše Ťapina byla taky na kastraci,měla malý řez na boku.Taky mě to dost udivilo,ale veťák mě ubezpečil,že je to v pořádku.Je fakt,že jí to neublížilo,vše bylo v pořádku,ale týden se hrozně bála a baštila málo a musela být o samotě.To jsem přičítala veterině,protože po zákroku tam byla ještě tři hodiny než jsme si ji mohli vyzvednout.Oslabení vaší kočičky může být způsobeno klíšťaty.Radím vám,kočičku do přepravky a urychlená návštěva JINÉHO veta. Kastrace bokem je méně obvyklá, ale zase to není žádné zvěrstvo, aby se kvůli tomu musel veterinář odsuzovat. Hojit se může déle, protože je nutné protnout kromě vaziva (jako u přístupu břichem) i svalstvo. Ale jestli veterinář vrátil majitelům silně zaklíštěné zvíře, tak to na mě opravdu nedělá úplně dobrý dojem.
Zdravím kočičáky,tak nevím,ale naše Ťapina byla taky na kastraci,měla malý řez na boku.Taky mě to dost udivilo,ale veťák mě ubezpečil,že je to v pořádku.Je fakt,že jí to neublížilo,vše bylo v pořádku,ale týden se hrozně bála a baštila málo a musela být o samotě.To jsem přičítala veterině,protože po zákroku tam byla ještě tři hodiny než jsme si ji mohli vyzvednout.Oslabení vaší kočičky může být způsobeno klíšťaty.Radím vám,kočičku do přepravky a urychlená návštěva JINÉHO veta.
Aniora (26.04.2013 06:32:48) napsal: Dobrý den, myslím, že veterinář udělal velkou chybu, protože kastrace se dělá na bříšku kočky a ne na boku 8-} Určitě bych změnila veterináře, a rychle zašla za něm. To, že kočička nejí může být příčinou i té chybné kastrace. Ten problém z klíšťaty, bych taky řešila přes něj a nebo bych koupila kapičky za krk, které se jmenují Frontline Combo. Naší kočičce pomohly i proti blechám a klíšťatům, a působí taky na vši a všenky... Koupili jsme je v obyčejné lékárně. ;-) Ke kastraci bokem se opravdu moc nepřistupuje, možná byla kočička už ve vyšším stupni březosti, což by vysvětlovalo i tu horší rekonvalescenci (větší zákrok a větší hormonální spád). Dva dny bez jídla ale ještě nejsou taková tragédie, už by se to ale mělo pomalu lepšit, jinak by návštěva veterináře určitě byla vhodná. Kočička musí hlavně pít, i kdyby musela vodu dostávat stříkačkou. Téměř jistě ten stav souvisí s kastrací a ne s klíšťaty. Je mi divná jedna věc - veterinář klíšťata neobjevil a neupozornil vás na ně?
Uživatel54662 (25.04.2013 10:46:12) napsal: Dobrý den, v úterý kolem 17:30 byla naše kočička vykastrovaná bokem. Kočička vůbec nejedla, odvrací hlavu od jídla, snažíme se jí cpát vše ale nechce nic. Bohužel až dnes jsme si všimli že má poměrně dost klíšťat (asi 5), těch velkých. Odstranili jsme jí je a zajímá mě, jestli se to teď zlepší a zda její nechuť k jídlu mohla být způsobena těmi klíšťaty. Nebo zda jet k veterináři, protože je v ohrožení? Děkuji za odpověď! Dobrý den, myslím, že veterinář udělal velkou chybu, protože kastrace se dělá na bříšku kočky a ne na boku 8-} Určitě bych změnila veterináře, a rychle zašla za něm. To, že kočička nejí může být příčinou i té chybné kastrace. Ten problém z klíšťaty, bych taky řešila přes něj a nebo bych koupila kapičky za krk, které se jmenují Frontline Combo. Naší kočičce pomohly i proti blechám a klíšťatům, a působí taky na vši a všenky... Koupili jsme je v obyčejné lékárně. ;-)
Dobrý den, v úterý kolem 17:30 byla naše kočička vykastrovaná bokem. Kočička vůbec nejedla, odvrací hlavu od jídla, snažíme se jí cpát vše ale nechce nic. Bohužel až dnes jsme si všimli že má poměrně dost klíšťat (asi 5), těch velkých. Odstranili jsme jí je a zajímá mě, jestli se to teď zlepší a zda její nechuť k jídlu mohla být způsobena těmi klíšťaty. Nebo zda jet k veterináři, protože je v ohrožení? Děkuji za odpověď!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?