Diskuze Kastrace a nemoci

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Zuzinka (17.11.2012 17:01:25) napsal: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda že kastrovaná kočka/kocour chovaná venku je náchylnější k nemocem?Nebo může být kastrovaná kočka úplně normálně venku?Děkuju za odpovědi :) naše kočka je kastrovaná a je už 10 let pouze venku a je v pořádku,ale v podstatě by mě to taky zajímalo8-}
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda že kastrovaná kočka/kocour chovaná venku je náchylnější k nemocem?Nebo může být kastrovaná kočka úplně normálně venku?Děkuju za odpovědi :)
aniora (20.11.2012 17:27:41) napsal: Včera jsme byli s Jůlinkou u veta a patli jsme si ho na kastraci;-D ;-D On říkal, že asi ji vykastruje za 2 měsíce (bude mít 7 měsícu). Taky jsme si ho ptali jestli se musí kočička mrouskat, a on říkal, že nemusí8-) Opravdu se nemusí kočička před kastraci mrouskat?8-} Nemusí,ale je to určitá známka pohlavní dospělosti a je lépe kastrovat až dospěláka.Pokud nechodí ven,neznačkuje a nejsou ani jiné problémy,počkala bych do jednoho roku.Já jsem dávala Lucy kastrovat v devíti měsících,protože přišlo první mrouskání a navíc v té době začínal dospívat Zikýsek,který je mladší,v té době nemocný a tudíž kastrace u něj nepřipadala v úvahu.:-)
MIKOTI (19.11.2012 22:04:43) napsal: Přesně tak to je,i s těmi chorobami,jenž se přenášejí pohlavní cestou.Vidím rudě,když čtu o zmiňované sousedce.JÁ TOTIŽ DO ÚTULKU CHODÍM.:_( Přála bych vidět paní sousedce ta zbědovaná koťata nebo dospěláky,po kterých leckdo hodí kamenem.I tu často marnou snahu těch lidiček,kteří se o ně starají.Většinou ve svém volném čase a s minimálními finančními prostředky.Sakra,kdyby si to zde aspoň přečetli ti,kteří takto smýšlí.Derou se mi na jazyk nepublikovatelné výrazy.>:-( Včera jsme byli s Jůlinkou u veta a patli jsme si ho na kastraci;-D ;-D On říkal, že asi ji vykastruje za 2 měsíce (bude mít 7 měsícu). Taky jsme si ho ptali jestli se musí kočička mrouskat, a on říkal, že nemusí8-) Opravdu se nemusí kočička před kastraci mrouskat?8-}
Zuzinka (17.11.2012 17:01:25) napsal: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda že kastrovaná kočka/kocour chovaná venku je náchylnější k nemocem?Nebo může být kastrovaná kočka úplně normálně venku?Děkuju za odpovědi :) :-) Na nemoce kastrace nemá vliv. A je pravděpodobné, že postraci se nebude tolik toulat po okolí, bude se více držet v okolí a nebude vyvolávat rvačky, takže se předejde do jisté míry zraněním.
MišKa (17.11.2012 19:39:30) napsal: naše kočka je kastrovaná a je už 10 let pouze venku a je v pořádku,ale v podstatě by mě to taky zajímalo8-} No, kamarádka od mé mamky měla kastrovaného kocoura a ten byl doma i venku. Pak dostal zánět močových cest a stejně zemřel když ho léčili. Takže si myslím, že jsou náchylnější. Moje kočka bude taky vykastrovaná, ale žije jen doma;-)
Inci Noktali (19.11.2012 13:15:25) napsal: Naprosto souhlasím, bohužel lidé, kteří nedokážou přijmout zodpovědnost ani za svá vlastní zvířata, do toho útulku nejspíš nikdy nepřijdou. Dlouhodobě "bojuji" v dobrém slova smyslu s jednou svou sousedkou, která dokonce věří, že koná jakési dobro pro populaci místních koček, když nechává toulat svého nekastrovaného dlouhosrstého kocoura. Dlouhosrstá koťátka přece budou lépe čelit mrazům, že? Navíc jsou tak pěkná, určitě se jich někdo ujme...>:-( A když už jsme u kastrace a nemocí - některým může kastrace naopak docela účinně bránit. Například u FIV a FeLV je předpokládaný přenos pohlavní cestou, u chlamydií a dokonce prokázaný. Přesně tak to je,i s těmi chorobami,jenž se přenášejí pohlavní cestou.Vidím rudě,když čtu o zmiňované sousedce.JÁ TOTIŽ DO ÚTULKU CHODÍM.:_( Přála bych vidět paní sousedce ta zbědovaná koťata nebo dospěláky,po kterých leckdo hodí kamenem.I tu často marnou snahu těch lidiček,kteří se o ně starají.Většinou ve svém volném čase a s minimálními finančními prostředky.Sakra,kdyby si to zde aspoň přečetli ti,kteří takto smýšlí.Derou se mi na jazyk nepublikovatelné výrazy.>:-(
Ahoj myslím si, že to pravda není. ;-) Kastrované kočky nejsou náchylnější k nemocem. Jenom se méně toulají a jsou více doma/ na zahradě... ;-) Což je lepší už i v tom, že nebudou tolik zraněné při různých rvačkách a bojích mezi ostatními kočkami /kocoury... ;-) ;-D
Inci Noktali (19.11.2012 13:15:25) napsal: Naprosto souhlasím, bohužel lidé, kteří nedokážou přijmout zodpovědnost ani za svá vlastní zvířata, do toho útulku nejspíš nikdy nepřijdou. Dlouhodobě "bojuji" v dobrém slova smyslu s jednou svou sousedkou, která dokonce věří, že koná jakési dobro pro populaci místních koček, když nechává toulat svého nekastrovaného dlouhosrstého kocoura. Dlouhosrstá koťátka přece budou lépe čelit mrazům, že? Navíc jsou tak pěkná, určitě se jich někdo ujme...>:-( A když už jsme u kastrace a nemocí - některým může kastrace naopak docela účinně bránit. Například u FIV a FeLV je předpokládaný přenos pohlavní cestou, u chlamydií a dokonce prokázaný. Děkuju moc ;-) Já bych právě nechtěla koťata,protože nevím co bych s nima pak dělala.A naprasto souhlasím s vámi všemi,útulky jsou plné koček i díky nezodpovědným lidem co si nedomyslí následky.
Claudia (19.11.2012 11:02:44) napsal: Nelze než souhlasit. Já se domnívám, že kastrace všech koček, co se pohybují volně venku by měla být povinná. A každý, kdo pustí ven nevykastrované zvíře by měl povinně navštívit nějaký útulek, aby se podíval, co tím způsobuje. A taky na tyto kočky finančně přispívat, je to i jeho zásluha, že tam jsou a že jich je tolik. K tomu zdravotnímu stavu. Je pravda, že kastrovaní kocouři trpí častěji na záněty močových cest a močové kameny. Riziko se dá eliminovat vhodnou stravou. Stále to je ale menší zlo, než když kocour kastrován není, courá po okolí, otravuje cizí kočky i jejich majitele a dříve či později skončí pod koly auta, či s rozbitou hlavou od souseda, co se kvůli jeho řvaní pár nocí nevyspí. Následky v podobě desítek i stovek nechtěných koťat jsem už zmínila. Naprosto souhlasím, bohužel lidé, kteří nedokážou přijmout zodpovědnost ani za svá vlastní zvířata, do toho útulku nejspíš nikdy nepřijdou. Dlouhodobě "bojuji" v dobrém slova smyslu s jednou svou sousedkou, která dokonce věří, že koná jakési dobro pro populaci místních koček, když nechává toulat svého nekastrovaného dlouhosrstého kocoura. Dlouhosrstá koťátka přece budou lépe čelit mrazům, že? Navíc jsou tak pěkná, určitě se jich někdo ujme...>:-( A když už jsme u kastrace a nemocí - některým může kastrace naopak docela účinně bránit. Například u FIV a FeLV je předpokládaný přenos pohlavní cestou, u chlamydií a dokonce prokázaný.
MIKOTI (18.11.2012 20:45:20) napsal: Pravda to není a osobně se domnívám,že kočka chovaná venku "MUSÍ" být vykastrována.Pokud se jedná o kočičku,tak nevykastrovaná bude neustále "nosit" domů koťata,kterých je všude plno a nikdo je nechce.Jestliže se jedná o kocoura,bude neustále hledat mrouskající kočku,bude se toulat...případně odejde nastálo.Nechat volně pobíhat venku nevykastrovaného kocoura je velmi nezodpovědné a zajistit odbyt pro nechtěná koťata může být dost složité.:( Nelze než souhlasit. Já se domnívám, že kastrace všech koček, co se pohybují volně venku by měla být povinná. A každý, kdo pustí ven nevykastrované zvíře by měl povinně navštívit nějaký útulek, aby se podíval, co tím způsobuje. A taky na tyto kočky finančně přispívat, je to i jeho zásluha, že tam jsou a že jich je tolik. K tomu zdravotnímu stavu. Je pravda, že kastrovaní kocouři trpí častěji na záněty močových cest a močové kameny. Riziko se dá eliminovat vhodnou stravou. Stále to je ale menší zlo, než když kocour kastrován není, courá po okolí, otravuje cizí kočky i jejich majitele a dříve či později skončí pod koly auta, či s rozbitou hlavou od souseda, co se kvůli jeho řvaní pár nocí nevyspí. Následky v podobě desítek i stovek nechtěných koťat jsem už zmínila.
Zuzinka (17.11.2012 17:01:25) napsal: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda že kastrovaná kočka/kocour chovaná venku je náchylnější k nemocem?Nebo může být kastrovaná kočka úplně normálně venku?Děkuju za odpovědi :) Zdravá kočka či kocour k nemocem v přímé souvislosti s kastrací náchylnější nebude. Kocour se může přestat toulat, ovšem také pravděpodobně v kočičí hierarchii klesne na nejnižší stupeň a může se stát cílem útoků ostatních, nekastrovaných kocourů. Je tedy dobré to vzít na vědomí. Co se týče kastrace, souhlasím v podstatě s MIKOTI.
Zuzinka (17.11.2012 17:01:25) napsal: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda že kastrovaná kočka/kocour chovaná venku je náchylnější k nemocem?Nebo může být kastrovaná kočka úplně normálně venku?Děkuju za odpovědi :) Pravda to není a osobně se domnívám,že kočka chovaná venku "MUSÍ" být vykastrována.Pokud se jedná o kočičku,tak nevykastrovaná bude neustále "nosit" domů koťata,kterých je všude plno a nikdo je nechce.Jestliže se jedná o kocoura,bude neustále hledat mrouskající kočku,bude se toulat...případně odejde nastálo.Nechat volně pobíhat venku nevykastrovaného kocoura je velmi nezodpovědné a zajistit odbyt pro nechtěná koťata může být dost složité.:(
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?