Diskuze Kastrace kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Naše briťuška bude v červenci kastrována. Co se bude dít potom? Změna chování, povahy, malá chuť k jídlu... nebo nic? S jakým rizikem mám počítat? Nemám s tím zkušenost, tak se ptám vás :-) Děkuji předem:D
Když necháš vykastrovat kočku tak na ní pár dnů nesmíš mluvit musíš jí mít v plechu a měla by pod sebou mít plenu protože se může počůrat jíst by měla ale možná nebude jíst tolik to taky záleží na kočce a možná se změní že třeba pokud je aktivní může být po kastraci línější
Vůbec není pravda, že nekastrované kočičky jsou méně mazlivé. Každá kočička je jiná a to znamená, že kastrace má na různé kočičky také různý vliv. Mazlivá kočička se může stát odtažitou, nevrlá kočička může být po kastraci ten největší mazel, nebo se taky nemusí stát žádná změna. Je pravda, že po kastraci kočičky dost často přibírají na váze, což škodí jejímu zdraví, v obchodech však najdete přesně vyváženou stravu pro kastrované číči ;-) Jinak jsem Vás chtěla pochválit, že ji chcete kastrovat, protože mezi námi chodí jinak mnoho nezodpovědných majitelů koček... Jasmia:) (26.12.2012 14:24:45) napsal: Naše briťuška bude v červenci kastrována. Co se bude dít potom? Změna chování, povahy, malá chuť k jídlu... nebo nic? S jakým rizikem mám počítat? Nemám s tím zkušenost, tak se ptám vás :-) Děkuji předem:D
Jiřka (26.12.2012 20:19:11) napsal: Když necháš vykastrovat kočku tak na ní pár dnů nesmíš mluvit musíš jí mít v plechu a měla by pod sebou mít plenu protože se může počůrat jíst by měla ale možná nebude jíst tolik to taky záleží na kočce a možná se změní že třeba pokud je aktivní může být po kastraci línější :-( Co je to za blábol. že se na kočku po kastraci nesmí několik dní mluvit?
Baree (29.12.2012 13:04:59) napsal: Vůbec není pravda, že nekastrované kočičky jsou méně mazlivé. Každá kočička je jiná a to znamená, že kastrace má na různé kočičky také různý vliv. Mazlivá kočička se může stát odtažitou, nevrlá kočička může být po kastraci ten největší mazel, nebo se taky nemusí stát žádná změna. Je pravda, že po kastraci kočičky dost často přibírají na váze, což škodí jejímu zdraví, v obchodech však najdete přesně vyváženou stravu pro kastrované číči ;-) Jinak jsem Vás chtěla pochválit, že ji chcete kastrovat, protože mezi námi chodí jinak mnoho nezodpovědných majitelů koček... A musí mít kastrovaná kočička krmivo po kastráty? Já bych kupovala raději to pro kastrované micky... Myslím si, že na tím zdravěji pospívají...;-)
Ahoj moje kočička Shirley je po sterilizaci bila na ní 21.10.2014 a je pořádku .Vím že jsem udělal dobře že jsem jí nechal sterilizovat hlavě když nr plánuju koťata a když bila ve stavů že chtěla kocoura tak dost divočila až do rána ne spala a volala kocoura já jsem rádci že ma sterilizaci za sebou .Jen někteří mně že sem blbec že sem Shirley nechal udělat ten zákrok sterilizaci já vím že po tom zákroku sterilizaci je klidnější.
Aniora (29.12.2012 19:44:32) napsal: A musí mít kastrovaná kočička krmivo po kastráty? Já bych kupovala raději to pro kastrované micky... Myslím si, že na tím zdravěji pospívají...;-) Krmivo pro kastráty je hlavně byznys. Kastrace se netýká trávicí soustavy, takže není důvod automaticky měnit druh krmiva, pokud na tom předchozím kočka dobře prospívala a chutnalo jí. Pokud by kočka přece jen přibírala, vždycky se dá snížit krmná dávka. Musím ale říct, že zdaleka ne každá kočička musí být po kastraci línější a tlustší. Největší změna se dá očekávat u koček a kocourů, kteří měli ve zvyku se toulat a hledat si partnera, u kočiček, které neměly přístup ven ani předtím, nebývá změna tak výrazná.
Jasmia:) (26.12.2012 14:24:45) napsal: Naše briťuška bude v červenci kastrována. Co se bude dít potom? Změna chování, povahy, malá chuť k jídlu... nebo nic? S jakým rizikem mám počítat? Nemám s tím zkušenost, tak se ptám vás :-) Děkuji předem:D Neboj. Když si vybereš dobrého veerináře, ránu zašije vnitřními stehy, takže není to tahat. Moje Niké dostala košilku, aby si ránu nelízala. Měla ji dost velikou, protože veterinář doporučil vzít nejen vaječníky, ale rovnou i dělohu. Prý je to lepší - že se tím předejde různým onemocněním. Pár dní byla po narkoze trochu "vedle", dokonce se vyčůrala na stůl. A po pár měsících začala být daleko mazlivější než před tím, ale to nemusí být pravidlem. I když to tak bývá. Sam byl velice divoký, a stal se z něj mazel.
Jasmia:) (26.12.2012 14:24:45) napsal: Naše briťuška bude v červenci kastrována. Co se bude dít potom? Změna chování, povahy, malá chuť k jídlu... nebo nic? S jakým rizikem mám počítat? Nemám s tím zkušenost, tak se ptám vás :-) Děkuji předem:D je obecně známé,že kočky jsou po kastraci línější a mazlivější a tolik se netoulají...u naší kočky se stal po kastraci úplný opak...před kastrací byla skvělá-mazlila se,vyhledávala společnost a vůbec se netoulala...teď se vůbec nechce mazlit a domů sice chodí,ale zaleze si do kouta a spí tam celý den,nic jiného ani nedělá,tlustší je samozřejmě také;-) řekla bych že s tou kastrací to platí hlavně pro kocoury,kteří jsou po kastraci absolutní blbečkové,kterým nevadí vůbec nic(měla jsem takového doma):D já osobně nesnáším kastrace u koček,protože se povaha mění k horšímu,ale je to nezbytné
Děkuji za všechny odpovědi. Aniora- To opravdu nevím :-) asi máte hodně dobrého veterináře :-) :D
Jasmia:) (26.12.2012 14:24:45) napsal: Naše briťuška bude v červenci kastrována. Co se bude dít potom? Změna chování, povahy, malá chuť k jídlu... nebo nic? S jakým rizikem mám počítat? Nemám s tím zkušenost, tak se ptám vás :-) Děkuji předem:D My jdeme s naší kočičkou na kastraci už za měsíc nebo dva. Riziko je to, že si bude kousat stehy a musíte ji hlídat, ale zeptejte se veterináře jestli nedáva nějaké oblečky nebo límce, ale límec je pro kočku npříjemný. Taky může kočička tloustnout, ale i kocouři po kastraci tloustnou. Myslím, že už asi žádna rozika nejsou... Kastrace kočičky má spoustu výhod:D Např. kočička bude klidnější a mzlívější (nekastrované kočky jsou nemazlivé), Nebude se vám mrouskat, nebude mít koťata, může se dožít i 20 let (záleží na péči a taky pokud kočka žije venku nebo doma, kočky žíjicí doma se můžou dožít kolem 20ti let, a kočky žíjicí pouze venku pouhých 8 let). Zeptejte se veta, ten vám určitě všechno vysvětlí. Ještě mám prosbičku... Náš vet zvládne kastraci kočky za 30 minut, tak proč na internetu a v knížkách píšou, že za hodinu?8-|
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?