Diskuze Kastrace kocoura

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ale také by to mělo být dříve než kocour začne značkovat, jinak by se mohlo stát, že bude značkovat i po kastraci. Záleží na plemeni kočky, některé dospívají dříve, jiné později. Asi bych se poradila s veterinářem, kdy je ta správná doba u vašeho kocourka. H@nka (28.02.2010 14:21:36) napsal: Mě veterinář řekl, že dokonce až po roce. Kocour by se měl kastrovat až doroste do dospělácké velikosti. Je to hlavně kvůli močovým kamenům, které by ucpávaly nedorostlou močovou trubici. Při brzké kastraci by také kocourkovi zůstali "dětské" rysy, tzn. nevypadal by jako dospělý kocour. Doufám, že to píšu dobře, pokud ne, opravte mě.
nazdárek lidičky, omlouvám se, pokud se zde toto téma už řešilo. Jen bych se ráda optala, mam doma ročního kocourka a ráda bych ho nechala vykastrovat. Nemáte v Praze někdo zkušenosti s nějakou dobrou veterinou a kolik se cca pohybuje cena kastrace ? Předem velice děkuji a hezký den Bára :-DD
Nej Zvířátka ♥ (04.10.2010 15:11:26) napsal: Mělo by se kastrovat tak kolem 10 měsíců.My jsme našeho kocourka kastrovali kolem 10 až 12 měsíců.;-) My jsme se snažili vydržet co nejdéle, ale po roce už se to nedalo vydržet (kocourek šíleně značkoval) a asi ve 13 měsících jsme ho dali kastrovat. Zhruba ve stejné době jsme nasadili i granulky pro kastráty od BC a vše bylo ok.
ღ Kočičák Mikýs ღ (28.02.2010 14:12:29) napsal: Ahoj>> jen by mě zajímalo odkdy se může kastrovat kocour. Někdo říká, že od 8 měsíců a jiný zase od 10 měs., děkují za odpověď. Mělo by se kastrovat tak kolem 10 měsíců.My jsme našeho kocourka kastrovali kolem 10 až 12 měsíců.;-)
Náš kocour-peršan,byl sterilizován až po 1,5 roce.Musím podotknout,že přestože byl vyvinutý,asi 2 měsíce předtím se stalo,že někde v předsíni párkrát označil místo u dveří,nepromeškali jsme nic.Měl nádherně vyvinutou,obrouvskou hlavu,tělo takové,jaké má být u pravého peršana.Mohutný,svalnatý,al e ne otylý.Další ,,značkování" prostě nebylo.;-)Náš vet nám totiž i čekání doporzčil,i když kocour malý nebyl...Později nejenže vyhrál i několik titulů na MV,samozřejmě nám pro radost,nebotˇ nekryl,dožil se krásných 18 let v plné kondici,se všemi pevnými zuby,odešel náhle.Vážil 12 kg a byl krmen z 90% syrovým hovězím masem.Takže dobré ledviny,žádné potíže s močením...Záleží,o jakou rasu kočky jde.Kde je vyžadována mohutnost,tam bych čekala.A v případě PP a dalších MV výstav se to vyplatí...;-) Aja.
já jsem Salemka nechala kastrovat v devíti měsících a jsme zcela v pořádku. Je fakt, že záleží na idividualitě kočky. Pokud ještě třeba v těch devíti měsících nevypadá jako dospělý kocour, tak ještě bych počkala. Každopádně souhlasím s tím, že kastrovat před prvním značkováním, jinak se opravdu může stát, že i po kastraci Vám bude značkovat dál. Samozřejmě musíte pečlivě vybírat krmivo pro kastrované kočky a necpat ho nějakým Whiskasem a různýma komerčně vyráběnýma šmejdama!!! Jinak mu opravdu zaděláte na ty močový kameny a není to pak nic příjemného. Doporučuji krmiva, která snižují pH moči. My krmíme ProPlanem pro kastrované kočky a jsem s ním moc spokojená a Salem taky ;-)
Ale také by to mělo být dříve než kocour začne značkovat, jinak by se mohlo stát, že bude značkovat i po kastraci. H@nka (28.02.2010 14:21:36) napsal: Mě veterinář řekl, že dokonce až po roce. Kocour by se měl kastrovat až doroste do dospělácké velikosti. Je to hlavně kvůli močovým kamenům, které by ucpávaly nedorostlou močovou trubici. Při brzké kastraci by také kocourkovi zůstali "dětské" rysy, tzn. nevypadal by jako dospělý kocour. Doufám, že to píšu dobře, pokud ne, opravte mě.
Mě veterinář řekl, že dokonce až po roce. Kocour by se měl kastrovat až doroste do dospělácké velikosti. Je to hlavně kvůli močovým kamenům, které by ucpávaly nedorostlou močovou trubici. Při brzké kastraci by také kocourkovi zůstali "dětské" rysy, tzn. nevypadal by jako dospělý kocour. Doufám, že to píšu dobře, pokud ne, opravte mě. ღMikýsek a spol.xX.ღ (28.02.2010 14:12:29) napsal: Ahoj>> jen by mě zajímalo odkdy se může kastrovat kocour. Někdo říká, že od 8 měsíců a jiný zase od 10 měs., děkují za odpověď.
Ahoj>> jen by mě zajímalo odkdy se může kastrovat kocour. Někdo říká, že od 8 měsíců a jiný zase od 10 měs., děkují za odpověď.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?