Diskuze Kastrace u kocoura

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Hugoušovi je 7 měsíců, na kastraci se teprve chystáme. Před lety jsem nechávala kastrovat kočičku její probuzení z narkozy byl docela děs. Nevím na co si dát pozor u kocourka. Děkujem za rady.
Takze moj nazor za kastraciu je uplne a jednoznacne.Mam 4 kocurikov ,traja su uz vykastrovani,pre­dide sa tym znackovaniu a vobec stresu zvierata.Dokonca podporujem program na kastraciu v SOS na Slovensku.A pra­videlne posielam penieze.Nezdielam nazor s ludmi,ze je to tyranie zvierata,takym ludom by som doniesla domov vsetky macata z ulice a som zvedava,kde by sa pohli:-D .Jednoducho som za,ze kazda obec,mesto,by to malo riesit a nebolo by tak preplnenych utulkov a chorob maciatok.Takze,kaz­dy normalny clovek je za a tych par jedincov so slovami,ze je mi ich luto,tak mne ich je viac za ich nazor.
My už doma asi rok vedeme bouřlivou diskuzi - kastrovat nebo nekastrovat. Čiko totiž doma trošičku značkuje, není to sice až taková hrůza, ale občas je to celkem nepříjemné. Byla bych pro kastraci i z toho důvodu, abychom se nepodíleli na populační explozi koťat v širokém okolí. Mám ale strach, aby se po kastraci nezměnila jeho povaha. Jaké s tím máte u kocourů zkušenosti? Jinak přítel je zásadně proti kastraci, ten to bere z mužského hlediska ;-)
já jsem ráda, že jsem Matýska nechala kastrovat. Je to pro něj určitě lepší.
Mám kocourka na chatě.Prostě k nám přišel.Několik let se bál,ale už se nechá chytit a na chvilku vzít do chaty.Bohužel každý má jiný názor i na kastraci.Prý když ho vykastruji,tak si nemusí ubránit teritorium.Taky už nemá horní špičáky.V názorech se rozcházejí i veterináři.Možná pokus vzít ho domů zkrachuje.Doma už mám dvě kočky a kocoura a zrovna se taky nijak nemilují.Co radíte
Uživatel34912 (27.10.2009 21:15:42) napsal: Mám téměř tří letého Britského kocourka,ještě nevykastrován.Není zapotřebý,neznačkuje.Tak si říkám,zda nato nebude starý v případě,že bude kastrace později nutná.!! ;-) Měla jsem také chovného perského kocourka, který začal značkovat až po šestém roce a nikdy jsem nenašla odpověd...proč tak pozdě, když nikdy neznačkoval. Kastrace proběhla úplně v pořádku;-)
Renča (23.08.2014 17:35:38) napsal: Mám kocourka na chatě.Prostě k nám přišel.Několik let se bál,ale už se nechá chytit a na chvilku vzít do chaty.Bohužel každý má jiný názor i na kastraci.Prý když ho vykastruji,tak si nemusí ubránit teritorium.Taky už nemá horní špičáky.V názorech se rozcházejí i veterináři.Možná pokus vzít ho domů zkrachuje.Doma už mám dvě kočky a kocoura a zrovna se taky nijak nemilují.Co radíte Myslím, že kastrace by neměla být problém. Vemte ho na kastraci. Dokud se nezotaví, tak ho nechte v chatě a pak ho zase nechte venku. Naše číča vykastrovaná byla taky a ke všemu to byla kočka a jak si bránila svoje teritorium. V tom bych problém neviděla :)
Mám kocourka na chatě.Prostě k nám přišel.Několik let se bál,ale už se nechá chytit a na chvilku vzít do chaty.Bohužel každý má jiný názor i na kastraci.Prý když ho vykastruji,tak si nemusí ubránit teritorium.Taky už nemá horní špičáky.V názorech se rozcházejí i veterináři.Možná pokus vzít ho domů zkrachuje.Doma už mám dvě kočky a kocoura a zrovna se taky nijak nemilují.Co radíte
Miška (14.01.2010 10:11:37) napsal: My už doma asi rok vedeme bouřlivou diskuzi - kastrovat nebo nekastrovat. Čiko totiž doma trošičku značkuje, není to sice až taková hrůza, ale občas je to celkem nepříjemné. Byla bych pro kastraci i z toho důvodu, abychom se nepodíleli na populační explozi koťat v širokém okolí. Mám ale strach, aby se po kastraci nezměnila jeho povaha. Jaké s tím máte u kocourů zkušenosti? Jinak přítel je zásadně proti kastraci, ten to bere z mužského hlediska ;-) Na přítele se vykašlete :D Rozhodně ho kastrovat nechte. Můj Salem byl před kastrací jak z divokých vajec, zničil mi křeslo a část sedačky. Navíc měl úmysly lovit mého křečka, což se mi nelíbilo. Po kastraci se rapidně zklidnil, je mnohem mazlivější a stal se z něj pravý gaučák. Občas si říkám, jestli je to ještě vůbec kočka, protože za mnou chodí jak pejsek a chce se pořád mazlit ;-) Navíc už o křečka nejeví zájem a natolik jsem ho naučila, že Mufča je kamarádka, že ona přes něj leze a jemu už vůbec nevadí.
Uživatel34912 (27.10.2009 21:15:42) napsal: Mám téměř tří letého Britského kocourka,ještě nevykastrován.Není zapotřebý,neznačkuje.Tak si říkám,zda nato nebude starý v případě,že bude kastrace později nutná.!! ;-) Ve vyšším věku je jen potřeba, aby byl kocourek v dobré kondici a dobře snášel narkózu. Jinak se dost často nechávají kastrovat i 7-8 kocouři (kteří třeba před tím byli v chovu), může jim to i prodloužit život.
Mám téměř tří letého Britského kocourka,ještě nevykastrován.Není zapotřebý,neznačkuje.Tak si říkám,zda nato nebude starý v případě,že bude kastrace později nutná.!! ;-)
...šli jsme na zákrok poté, co začal značkovatˇ(asi v 10 měsících, nevím přesně). Zákrok byl rychlý, rána se rychle hojila, vzala jsem si den volna, abych s ním byla. Z ordinace jsem ho vezla v otevřené přepravce, doma jsem nad ní udělala z osušky takový stan, aby byl kocour v přítmí a pravidelně jsem mu mrkala s očičky, která měl celou dobu otevřená, i když probuzení z narkózy trvalo přes dvě hodiny.... byla jsem u něj a hladila ho a když se začal probírat, ránu si jen očuchal, olízal, byl vyčerpaný, tahal nožičky a tak jsem si ho vzala do postele a spal až do večera stulený u mně... Druhý den se ráno nadlábnul, zkontroloval ránu, která se krásně zatáhla a už se choval normálně - jen tolik neběhal, jako obvykle... a další den už byl opět 100%ní... Taky jsem se bála, že mě začne nesnášet, že jsem mu to udělala, ale nešlo jinak, byt měl dřevěné podlahy, nábytek ratan+látka, takže udržet byt v normálním stavu se značkujícím kocourem - to by nejspíš fakt nešlo. Ale celá kastrace proběhla opravdu hladce.
Ahojky, tak máme obojí zkušenost čili jak s kočičkou tak s kocourkem. U kocourka je to mnohem jednodušší, i když to probuzení je také takové trochu děsivé. Ale řekla bych, že tolik netrpí. Zrzínek naštěstí hodně spinkal, i když se chvilkami snažil postavit. Jen pozor na výšky, ať se drží na zemi, aby od někud nespadl, křeslo stačí, aby si něco udělal. Jinak doporučuji se mu hodně věnovat. Měla jsem ho skoro pořád na klíně, aby byl v klidu a měla ho pod kontrolou. Jen občas jsem ho dala na zem. Už druhý den byl, jakoby se nic nestalo. Tak neboj, uvidíš, že to bude v pohodě ;-) :D :D
pokud máte doma dva kocoury(a jednoho máte po kastraci) a jsou zvyklí se spolu prát, nechte je první den raději odděleně.Našeho kocourka v zápalu bole kopl tak že měl škaredou modřinu právě na bolavém místě..a ještě mu to trošku poškrábal,tak i krvácel.příště určitě nechám nově vykastrovaného kocourka mimo ostatní.
U kocourka nejde o tak velký zákrok jako u kočičky,kocouři se u nás z toho dostali do druhého dne,sice ten starší se mnou chvilku nemluvil, co jsem mu to provedla :-).Šel na kastraci po roce i když neznačkoval.mladší kocourek šel v 11 měsících ,ale ten už se značkováním začal, tak šel hned,nedalo se to vydržet.Ten byl v pohodě pořád...akorát do bedýnky ho od té doby nemůžu dostat :-).letos nás bude čekat kastrace posledního kocourka,zatím má čas, má něco přes 4 měsíce...ale určitě ho čeká...:-)
Tak my už to máme za sebou. Proběhlo to v pohodě. Všechno vlastně prospal a druhý den už byl fit. Bolesti tedy určitě neměl. Teď jsme tedy zvědaví, jak to bude pokračovat. Je to ještě kotě, i když už trochu odrostlejší. Snad tedy bude vše v pořádku. První kocourek je úplně bez problémů. Nikdy neznačkoval, ale je fakt, že se trošku pere. Má rád, když může velet. Doufám tedy, že teď nebudou chtít velet oba a v klidu se dohodnou, kdo bude ten velitel ;-) :-)
no našeho hugouna jsem nechali kastrovat když mu bylo asi 10 měsíců (to už začal bejt trochu zlej, pral se a dělal takový škaredý věci ručníkům:)... rok a půl byl pokoj, ale teď si usmyslel, že bude značkovat...značkuje venku a doma občas taky...nevím čím to je...doktor říkal že kastrace proběhla v pořádku...tak nevím...
Ahojky, já mám tři kočičky, kočičku a dva kocourky. Posledního kocourka teď kastrace čeká, jinak jsou kastrovaní všichni. Také si myslím, že je to lepší. Jsou klidnější, hodnější a jak píšeš, neznačkují. Jen mě trochu překvapila doba, kdy máme kocourka nechat kastrovat. U kočičky to bylo v půli roce, u kocourka musíme čekat do jedenácti měsíců. Nevím, jednoho kocourka už jsme vykastrovaného dostali, tak netuším, jak to s kocourky je. Teď ho budeme na kastraci objednávat, protože mu bude za měsíc rok - tady asi, netušíme, kdy přesně se narodil, je to jen odhadnuté. Trošku se toho bojím. U kočičky jsme to dost prožívali, měla půl dne velké bolesti. Ale krásně se hojila a už druhý den byla naprosto fit. Tak to snad dobře dopadne.
Ahoj, no, já mám už čtvrtou kočku - tedy, kocoura. Kromě Chilliho, kterému jsou teprve 4 měsíce, byli všichni vždy vykastrováni. Myslím, že je to tak lepší. Nejenže se víc "drží baráku", ale hlavně neznačkují si své teritorium - ani venku, ani doma. Jen se musí hlídat doba, kdy kocoura vykastrovat. Jeden z nich (ten první - už je v nebíčku) byl vykastrován zřejmě pozdě a i přesto, že neměl čím značkovat, tak si značkoval. (Zřejmě pouze močí, ale i to opravdu nepříjemně "voní".) Zkoušela jsem všechno, aby to už nedělal - hormony, různé spreje a odpuzovače, aby na vybraná místa nechodil značkovat, ale bylo to naprosto k ničemu. Ostatní jsou po kastraci bez problémů (vykastrování v 8 - 10 měsíci).
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?