Diskuze Kastrovat hned nebo počkat?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

forji (08.11.2012 08:13:21) napsal: No myslím, že kdybych nechtěla Britskou modrou kočku a vymazlit si ji do bytu od malička vzala bych si klidně kočku z útulku. Zájemce bych samože měla. U popelnice by určitě neskončily. Navíc mám kocoura, tak by to bylo asi na majitelích kočičky :D Pokud je kocourek s PP, počítejte s tím, že i kdyby se mu podařilo získat na první výstavě dočasnou chovnost, stejně mu bude platit až od 12 měsíců a to ještě není zaručené, že u něj v den jeho prvních narozenin bude bušit na dveře vdavekchtivá kočička. Mohou to pro něj být týdny i měsíce dalšího trápení, zvlášť když už teď prožívá říji takhle naplno. Berte v úvahu i to, že BRI mají nejvíce zapsaných koťátek ročně, geny vašeho kocourka, jakkoli by to byl extraordinérní jedinec, nejsou pro zachování plemene nutné. Také o něj nemusí být jako o krycího zájem - nic co by majitel potenciálního krycího kocourka četl rád, ale konkurence je opravdu velká a kvalitních zvířat je poměrně dost. Pokud je kocourek bez PP - je pravda, že BRI je plemeno, které vzešlo z ulice, proč ho tam ale za každou cenu vracet?>:)
Já jsem ale nenapsala, ž eho chci nechat, jen jsme napsala, ž ejsem chtěla, aby měl jednou kotátka. V sobotu v 10 hod jsme objednaní na zákrok. A vy tady jste za to, aby jste všem dávala kázání o přemnožení koček?
forji (06.11.2012 12:27:14) napsal: Dobrý den, chtěla bych znát názory, zda kocoura kastrovat hned po prvním mrouskání? Můj Sam má 10 1/2 měsíce a asi začal. Fňáká jak pardál, dnes jsme měli v noci dvakrát budíček. Mlátí sebou o zem a dost spí. Od kolika měsíců by se mohl pokusit o koťátka? Předem děkuji.
Inci Noktali (09.11.2012 08:51:50) napsal: Ne, já se omlouvám, jestli to vyznělo nějak arogantně. Jen jsem vám chtěla napsat, proč si myslím, že není třeba litovat, že kocourek nebude mít koťátka. Je škoda, že na fórech vyzní jakýkoli jiný názor jako napadání, věřím, že kdybychom o tom spolu mluvily někde u kafe, vyznělo by to jinak. Přeji kocourkovi, ať vše proběhne hladce (je to opravdu malý zákrok) a brzké zotavení. Děkuji :-)
Jana (09.11.2012 09:26:22) napsal: Nechat to na majitelích kočičky, když se jedná i o vaše koťátka je dost sobecké. To je jako kdyby chlap odešel od těhotné ženy s tím, že je to její věc. Trochu nesmysl, že? Neberte to jako napadání, to vůbec ne. Jen vám tím chci říci, že koček (a je jedno, jestli má PP nebo ne a jestli jde o pouliční směsku nebo britku) je hodně, stačí si přečíst jen inzerce na bazoši, kolik je tam nabízeno právě těch britek a to s PP i bez PP (za ty bych majitelé nejradši přiškrtila, nechápu smysl množení koček bez PP). A jak píše Inci Noktali, nikde není řečeno, že zrovna v takové konkurenci, jako je chov britek, bude o vašeho kocourka zájem. Nehledě na to, že nevykastrovaný kocour značkuje a to je hrozný puch :-DD takže to vážně neberte jako napadání, ale jako dobře míněnou radu ;-) Ano máte pravdu....jen když nevíte s kým si píšete, tak nějaké přirovnání není na místě, taky byste mohla někomu celkem dost ublížit :-(
Vlastina (09.11.2012 09:04:42) napsal: Můj kocourek také Samík byl kastrován v11ti měsících a to proto,že začal značkovat a to vám řeknu,to je smrad který z bytu nedostanete.Nejvíc značkoval do zdí a z toho to nevymyjete,tak šel.Taky by měl krásná koťátka ale doma se to nedalo vydržet.Pořád se snažil znásilnit naší kastrovanou kočku ta měla vždycky vytřeštěný oči co že to ten kocour dělá- no hrůza.Ještě dneska rok po katraci cítím v jenom rohu ve zdi trochu toho smradu.Buďte ráda,že Vám zatím nezačal značkovat... Zatím neznačkuje, celkem se toho bojím. Zítra v 10 hod jsme objednaní k veterináři na zákrok. Snad to dobře zvládne láska moje chlupatá :-)
forji (08.11.2012 08:13:21) napsal: No myslím, že kdybych nechtěla Britskou modrou kočku a vymazlit si ji do bytu od malička vzala bych si klidně kočku z útulku. Zájemce bych samože měla. U popelnice by určitě neskončily. Navíc mám kocoura, tak by to bylo asi na majitelích kočičky :D Nechat to na majitelích kočičky, když se jedná i o vaše koťátka je dost sobecké. To je jako kdyby chlap odešel od těhotné ženy s tím, že je to její věc. Trochu nesmysl, že? Neberte to jako napadání, to vůbec ne. Jen vám tím chci říci, že koček (a je jedno, jestli má PP nebo ne a jestli jde o pouliční směsku nebo britku) je hodně, stačí si přečíst jen inzerce na bazoši, kolik je tam nabízeno právě těch britek a to s PP i bez PP (za ty bych majitelé nejradši přiškrtila, nechápu smysl množení koček bez PP). A jak píše Inci Noktali, nikde není řečeno, že zrovna v takové konkurenci, jako je chov britek, bude o vašeho kocourka zájem. Nehledě na to, že nevykastrovaný kocour značkuje a to je hrozný puch :-DD takže to vážně neberte jako napadání, ale jako dobře míněnou radu ;-)
Vlastina (09.11.2012 09:00:42) napsal: Můj kocourek také Samík byl kastrován v11ti měsících a to proto,že začal značkovat a to vám řeknu,to je smrad který z bytu nedostanete.Nejvíc značkoval do zdí a z toho to nevymyjete,tak šel.Taky by měl krásná koťátka ale doma se to nedalo vydržet.Pořád se snažil znásilnit naší kastrovanou kočku ta měla vždycky vytřeštěný oči co že to ten kocour dělá- no hrůza.Ještě dneska rok po katraci cítím v jenom rohu ve zdi trochu toho smradu.Buďte ráda,že Vám zatím nezačal značkovat...
forji (08.11.2012 20:01:29) napsal: Omlouvám se, ano poprosila jsem o názory ale jsou tu jen takové, že dělám něco hodně špatného. Ne nebudu rozmnožovat kočky :-D Ne, já se omlouvám, jestli to vyznělo nějak arogantně. Jen jsem vám chtěla napsat, proč si myslím, že není třeba litovat, že kocourek nebude mít koťátka. Je škoda, že na fórech vyzní jakýkoli jiný názor jako napadání, věřím, že kdybychom o tom spolu mluvily někde u kafe, vyznělo by to jinak. Přeji kocourkovi, ať vše proběhne hladce (je to opravdu malý zákrok) a brzké zotavení.
forji (08.11.2012 19:58:51) napsal: Já jsem ale nenapsala, ž eho chci nechat, jen jsme napsala, ž ejsem chtěla, aby měl jednou kotátka. V sobotu v 10 hod jsme objednaní na zákrok. A vy tady jste za to, aby jste všem dávala kázání o přemnožení koček? Omlouvám se, ano poprosila jsem o názory ale jsou tu jen takové, že dělám něco hodně špatného. Ne nebudu rozmnožovat kočky :-D
Jana (08.11.2012 07:53:50) napsal: Můžu se zeptat na důvod, proč chcete, aby váš kocour měl potomky??? Vy na ně máte už případné kupce/zájemce? Ptala jste se někde, kdo by měl případně o vaše koťata zájem? Proč chcete množit kočky, kterých jsou plné útulky? Jinak mrouskání trvá asi 7 dní. Záleží na jednotlivci, u některého mrouskání trvá déle, u některého krátce. Může se stát, že domrouská a za týden začne znova. 10 měsíců je dostatečný věk pro kastraci, můj kocour byl kastrovaný v 9 měsících a je naprosto v pořádku. No myslím, že kdybych nechtěla Britskou modrou kočku a vymazlit si ji do bytu od malička vzala bych si klidně kočku z útulku. Zájemce bych samože měla. U popelnice by určitě neskončily. Navíc mám kocoura, tak by to bylo asi na majitelích kočičky :D
forji (07.11.2012 22:44:49) napsal: Mrouskání, zesiluje se to, budí nás v noci, je jak praštěnej, mňaučí, mlátí sebou o zem, mrská ocasem, je víc mazlivější, hodně spinká. Chtěla bych, aby měl koťátka, ale asi zítra zavolám veterináři a domluvím zákrok. Tohle asi v malým bytě se 3 dětma nezvládnem :-D Kolik dní to bude? Dlouhoo?? 8-| Můžu se zeptat na důvod, proč chcete, aby váš kocour měl potomky??? Vy na ně máte už případné kupce/zájemce? Ptala jste se někde, kdo by měl případně o vaše koťata zájem? Proč chcete množit kočky, kterých jsou plné útulky? Jinak mrouskání trvá asi 7 dní. Záleží na jednotlivci, u některého mrouskání trvá déle, u některého krátce. Může se stát, že domrouská a za týden začne znova. 10 měsíců je dostatečný věk pro kastraci, můj kocour byl kastrovaný v 9 měsících a je naprosto v pořádku.
Mrouskání, zesiluje se to, budí nás v noci, je jak praštěnej, mňaučí, mlátí sebou o zem, mrská ocasem, je víc mazlivější, hodně spinká. Chtěla bych, aby měl koťátka, ale asi zítra zavolám veterináři a domluvím zákrok. Tohle asi v malým bytě se 3 dětma nezvládnem :-D Kolik dní to bude? Dlouhoo?? 8-|
forji (06.11.2012 12:27:14) napsal: Dobrý den, chtěla bych znát názory, zda kocoura kastrovat hned po prvním mrouskání? Můj Sam má 10 1/2 měsíce a asi začal. Fňáká jak pardál, dnes jsme měli v noci dvakrát budíček. Mlátí sebou o zem a dost spí. Od kolika měsíců by se mohl pokusit o koťátka? Předem děkuji. To je různé podle plemene, můj orientální kocourek se začal pokoušet o koťátka hned po přezubení ani ne v 6 měsících, britunky dospívají pomaleji, ale deseti a půl měsíčního briťáčka už bych se kastrovat nebála.
Dobrý den, chtěla bych znát názory, zda kocoura kastrovat hned po prvním mrouskání? Můj Sam má 10 1/2 měsíce a asi začal. Fňáká jak pardál, dnes jsme měli v noci dvakrát budíček. Mlátí sebou o zem a dost spí. Od kolika měsíců by se mohl pokusit o koťátka? Předem děkuji.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?