Diskuze Klisna se mě snaži zhodit

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ahoj,osmiletý kůn by měl už být vychovaný.Pokud to dělala i lidem ,co ji jezdili před tebou,chyby nebude v tobě.Nejlépe je to zkonsultovat s profi rajtákem,co má zkušenosti s problematickými konmi,aby na ni sedl,řekl čím to je a event zda a jak to napravit.Dobrý je na to Kamil Papoušek(JK papoušek,Srnín) a možná až pojede vaším směrem na závody by přijel k Vám na trenink...
Livia (27.11.2012 19:53:54) napsal: Dobrý deň.Dostala som klisnu na jazdenie asi pred 2.dňami.Je to ešte mlada klisna.Ale však,když jdem do klusu ona nečakane urobi mačecí chrbát a začne skakat.Robí to aj v cvale.Prečo? Přiznám se že podobný problém jsem měla i já.Hodně pomohla práce ze země a hlavně lonžování se sedlem a cvičným panákem ,kterého klisna neshodí...samotné jí dojde že když jezdce neshodí tak jsou pro ni takové blbinky co dělá zbytečné,protože jezdec(panák) s ní nespadne,jenom upozorňuje že je lepší vždy panáka pečlivé přivázat a zajistit,protože kdyby se převrátil a pořád byl přivázaný na klisně tak je riziko že by klisna mohla mít fobii z jezdce. Nebo lepší způsob...pokud to dělá naschvál proto aby nemusel jezdit tak je lepší,že vždy když udělá něco nepěkného tak s ní budu točit malé kolečka dokud se nezklidní(netočit samozřejmě až takovou dobu aby se jí zamotala hlava),zlozvyk jí potom přejde,protože koním je takové točení malých koleček protivné a určitě přijde na to jestli je lepší dál zkoušet a potom být trestána pro ni tak příšernou věcí jako je točení nebo jít bez zbytečných kreací a vyjít tak z ježdění nebo vyjížďky bez trestu a pochválena. ;-)
mi pomohla každodení práce v kolbišti musíš od začátku, pořid si matringall a vývazky určittě to zpravit pujde ;)
Pája (28.11.2012 13:27:57) napsal: Jak je kobyla stará? Jak je dlouho obsednutá? Chce to s ní pracovat i ze země ne jenom ze sedla. Musíte si k sobě najít nějakou cestu, aby byla ochotná tě tolerovat. Nemusejí se ji líbit tvé pobídky. Takhle se špatně radí na dálku. Je možné, že dělá jenom mladické koniny a potřebuje jenom malinko umravnit, nebo bude chyba ve výcviku. Myslím že 2004 je narodená,a obsadnuta je.Jedna slečna chodila na ňu jazdit ale aj ju zhadzovala.Teraz jazdim ja na ňej,lenze vzdy na pravu ruku zacne vykopovat a nacvalava sa.Stajnik vravel ze ju mam na pravu ruku viac jazdit,lenže zatial som neskusala na nej cvalat pretoze to co robi je neskutocne.
Jak je kobyla stará? Jak je dlouho obsednutá? Chce to s ní pracovat i ze země ne jenom ze sedla. Musíte si k sobě najít nějakou cestu, aby byla ochotná tě tolerovat. Nemusejí se ji líbit tvé pobídky. Takhle se špatně radí na dálku. Je možné, že dělá jenom mladické koniny a potřebuje jenom malinko umravnit, nebo bude chyba ve výcviku. Livia (27.11.2012 19:53:54) napsal: Dobrý deň.Dostala som klisnu na jazdenie asi pred 2.dňami.Je to ešte mlada klisna.Ale však,když jdem do klusu ona nečakane urobi mačecí chrbát a začne skakat.Robí to aj v cvale.Prečo?
Je to mlaďoch, prostě dělá koniny. Chtělo by ji to malinko umravnit pokaždé když to udělá. Střídala bych taky ježdění s lonžováním. Normálně nasedlat, ale jenom lonžovat, aby si zvykla na obepnutý podbřišák. Livia (27.11.2012 19:53:54) napsal: Dobrý deň.Dostala som klisnu na jazdenie asi pred 2.dňami.Je to ešte mlada klisna.Ale však,když jdem do klusu ona nečakane urobi mačecí chrbát a začne skakat.Robí to aj v cvale.Prečo?
Dobrý deň.Dostala som klisnu na jazdenie asi pred 2.dňami.Je to ešte mlada klisna.Ale však,když jdem do klusu ona nečakane urobi mačecí chrbát a začne skakat.Robí to aj v cvale.Prečo?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?