Diskuze Klíšťata

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Někdo doporučuje vytahovat klíšťata pinzetou na "sucho" někdo nejdřív utopit v dezinfekci. Já jsem zastánkyní utopit v dezinfekci jako je Jodisol, vždyť přeci potom se to klíště líp pustí? Nebo to má nějaký zápory?
Andulka (18.04.2012 18:09:06) napsal: Ano, funguje to i na klíšťata.Minulé léto jsme to naší čiči dávali.Nebyly s tím vůbec problémy,ani o tom nevěděla,že za krkem něco má.Klíště měla myslím jedno jediné.Seženete to u veterináře. Děkuju za radu. Všimli jsme si, že se na něj přisávají pářící se klíšťata. Okolo nich jsou malé oranžové kuličky, které se těžko vytahují z jeho kožichu, nejsou to náhodou vajíčka ? Má to na více částech kožichu. Možná jsem b**á a moc se o to zajímám, ale jenom přece se bojím aby neměl nějakou infekci atak. K veterináři to mám docela daleko.
prosím chci se zeptat,jak se pozná že má kočka klíšťovou encefalitýdu nebo tu druhou. A jedno klíště ,z něho u moji Mii z něho vytekla katová zelená odporná hmota, coby to mělo být???8-| :_/ ?? :-( :(
Dobrý den, mám kocourka, kterému denně vytahuji plno klíšťat, kde se dají koupit kapky, které se jim aplikují na hřbet ? Mohla bych si to najít na internetu, ale jestli s tím máte někdo vzkušenosti, poraďte prosím.;-)
Michaela (17.04.2012 08:53:44) napsal: Dobrý den, mám kocourka, kterému denně vytahuji plno klíšťat, kde se dají koupit kapky, které se jim aplikují na hřbet ? Mohla bych si to najít na internetu, ale jestli s tím máte někdo vzkušenosti, poraďte prosím.;-) Když měli Igi s bigouškem blechy, koupili jsme jim kapky Frontline, kápli za krk a pak už blechy přestali mít. Myslím, že je to snad i proti klíšťatům. ale nevím to jistě... 8-}
Tak to opravdu nevím, to jsem ještě neviděla. Je možné, že to vajíčka jsou. Myslím, že frontline vám ale pomůže. Michaela (24.04.2012 10:52:50) napsal: Děkuju za radu. Všimli jsme si, že se na něj přisávají pářící se klíšťata. Okolo nich jsou malé oranžové kuličky, které se těžko vytahují z jeho kožichu, nejsou to náhodou vajíčka ? Má to na více částech kožichu. Možná jsem b**á a moc se o to zajímám, ale jenom přece se bojím aby neměl nějakou infekci atak. K veterináři to mám docela daleko.
Ano, funguje to i na klíšťata.Minulé léto jsme to naší čiči dávali.Nebyly s tím vůbec problémy,ani o tom nevěděla,že za krkem něco má.Klíště měla myslím jedno jediné.Seženete to u veterináře. Pavla a šest kočičích mušketýrů (17.04.2012 18:08:56) napsal: Když měli Igi s bigouškem blechy, koupili jsme jim kapky Frontline, kápli za krk a pak už blechy přestali mít. Myslím, že je to snad i proti klíšťatům. ale nevím to jistě... 8-}
Linda (12.07.2011 19:56:45) napsal: Dobrý den, chci se zeptat chci své kočce píchnout pipetu proti klíšťatům a blechám,ale má 7 týdnů.Je možné jí pipetu píchnout?:( Dobrý den, já už pipety nechci ani vidět. Vloni jsem dala kočkám Advocate, 2x - kočka potratila, kocourovi se tak oslabila imunita, že byl celý podzim nemocný. Tak jsem koupila od CdVet levandulový odpuzovač klíšťat a funguje spolehlivě (pokud ho používám podle návodu- trochu pracné). Taky na zoohit.cz prodávají Exner Petguard, ten jsem ještě nezkoušela, ale měl by být také naprosto netoxický.
Dobrý den, chci se zeptat chci své kočce píchnout pipetu proti klíšťatům a blechám,ale má 7 týdnů.Je možné jí pipetu píchnout?:(
magda (19.06.2011 15:18:46) napsal: Někdo doporučuje vytahovat klíšťata pinzetou na "sucho" někdo nejdřív utopit v dezinfekci. Já jsem zastánkyní utopit v dezinfekci jako je Jodisol, vždyť přeci potom se to klíště líp pustí? Nebo to má nějaký zápory? Určitě to zápory má a docela velké. Klíště by mohlo zbytky střev vyvrhnout do rány a to by nebylo dobře. Dezinfekce není určena k tomu, aby se klíště utopilo, ale aby se místo po klíštěti dezinfikovalo :-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?