Diskuze Klkání

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Martísek (03.08.2010 14:00:56) napsal: Mám kobylku co klká,má řemen,má hračku v boxea dokonce i pltetivo aby se nemohla zapřít,ale pořád klká:_( už nevím co s tím:( poradí někdo prosím?? předem děkuju za každou radu;-) Ahoj souhlasím s pájou změna režimu,hodně rozmanitý program,a ideálně i kamaráda na pastvině.A jak píšeš ,že máš pletivo v boxe aby se nemohla zapřít(není to nebezpečné?)zkus místa kde se opírá natřít silnou vrstvou krému proti okusu.... třeba to pomůže.... někdy koníci klkají,když jsou nespokojení nebo nervozní,moje plnaska začala vždy klkatkdyž zůstala sama ve stáji ,když ostatní koně odešli na pastvinu a ona měla zůstat v boxe kvůli tréninku .
Ahoj, neviem, ci je aktualne este takto odpovedat po roku, ale chcem sa podelit o moju skusenost. Kupili sme kona, ktory klkal a kon sa to ODUCIL. Riesenie bolo v zmene stajne na taku, kde kon ma staly pristup k senu alebo trave. Presli sme ich niekolko- v jednej nam tvrdili jak sa staraju a krmia ho a ja som bola prilis neskusena na to, aby som pocuvala kona a nie reci, taze nam to trvalo par mesiacov, kym sme odisli. Z kona co klkal obcas sa stal naruzivy klkac, mohol cele hodiny stat so zapretymi zubami a to aj ked som bola pri boxe... Kobylka bola velmi deprimovana a nestastna, ta stajna tiez bola rusna a stajenny cholericky, to malo iste tiez vplyv- ale hlavne bola HLADNA. Potom sme ju preniesli do inej, kde mala hned na zaciatku uraz a musela stat v boxe. Za prvy tyzden ju videli klkat len 2X, a to non stop stala v boxe a ja som nestihla ani len box niecim hnusnym namazat. Ja klkavku nepouzivam, podla mna je to mucenie. Proste mala naozaj stale pristup k senu, stajna je na tichom, pokojnom mieste, kde skoro nik nechodi, stado je mensie, okolie je krasne a konik spokojny. Teraz cele mesiace vobec neklkala, za cely cas sme ju nacapali len raz vonku na stlpiku- ked mala vybeh uplne vypaseny a nepreniesli ho inde. Takze s klkanim sa DA nieco robit, len treba hladat priciny. Ci zdravotne, psychicke... ale mozno su aj take koniky, kde to nejde.Neviem. Moja skusenost mi vsak vravi, ze sa to da. Drzim palce!
Ahojky, bohužel máš kobylku s asi nejhorším zlozvykem jaký může být. Tenhle zlozvyk je velmi těžké, až skoro nemožné odstranit. Když už se naučila klkat i přes řemen, tak klká už dlouho. Můžeš zkusit úplnou změnu režimu. Chodit s ní ven ne jen pod sedlo, ale i na ruku. Zaměstnat ji jiným způsobem než zná. Jinak existuje operace, která ale nemusí být 100% účinná a je nákladná. Martísek (03.08.2010 14:00:56) napsal: Mám kobylku co klká,má řemen,má hračku v boxea dokonce i pltetivo aby se nemohla zapřít,ale pořád klká:_( už nevím co s tím:( poradí někdo prosím?? předem děkuju za každou radu;-)
Mám kobylku co klká,má řemen,má hračku v boxea dokonce i pltetivo aby se nemohla zapřít,ale pořád klká:_( už nevím co s tím:( poradí někdo prosím?? předem děkuju za každou radu;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?