Diskuze Kočička s papíry a nebo bez nich???

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Bez kostičkový---Bichon Brothers (09.11.2011 20:49:17) napsal: Chtěla bych poděkovat za odpověď.Asi jsem nějak popletla pojmi protože se v nich až tak moc nevyznám:-) Kvalitní vrh jsem měla namysli čiči s pp.Nemyslím nic špatného.souhlasím s vašim názorem že každá kočička je originální.Jen jsem brala že čiči s pp jsou asi lépe vyšlechtěné když mají stejné rodiče.Ale na druhou stranu když odbočím k pejskům tak někteří voříšci jsou daleko zdravější než-li nějací papíráčci.Také mě celkem odrazuje vysoká cena tak hold budu muset zkoušet hledat nějakého dobrého chovatele čičinek bez pp a doufat že se štěstí usměje a vychováme zdravého kocourka a výborného společníka.
Přeji hezký večer.A zároveň moc děkuji za odpověď.Asi jsem měla větší obavy jestli kočička bez pp víc nelíná.Ale jak jsem se dočetla a už teda vím že všechny pouštějí chloupky.Nikdy jsme kočku neměli a proto se raději poptám abych alespoń něco věděla:-)))
Hezký večer, v línání mezi papírovými a bezpapírovými kočičkami rozhodně rozdíl nebude.Je pravda,že my máme doma z ragdolla chloupků dost,s tím už musíte při pořizování počítat.Ale zase jsou daleko jemnější než chloupky pejsků.Souhlasím s Baree,tak nějak jsem to myslela:-) Klidně se ptejte,rádi vám odpovíme. Bez kostičkový-Bichon Brothers (17.11.2011 21:18:01) napsal: Přeji hezký večer.A zároveň moc děkuji za odpověď.Asi jsem měla větší obavy jestli kočička bez pp víc nelíná.Ale jak jsem se dočetla a už teda vím že všechny pouštějí chloupky.Nikdy jsme kočku neměli a proto se raději poptám abych alespoń něco věděla:-)))
Ahojky :-) Upřímně řečeno myslím, že je jedno jestli kočička má pp nebo ne, tedy pokud ji chcete jen jako mazlíčka a ne do chovu či na výstavy. Kočička s pp je ve vyšší cenové kategorii, ale zase máte zaručeno, že nebyla nijak křížená s jiným plemenem, pokud si na tom tolik zakládáte. Papíry ovšem povahu kočičky nemění, každá je jedinečná ať už znáte rodovou linii nebo ne. Ragdoll je dost tolerantní kočka, proto bych toto plemeno doporučovala k pejskům víc. Sama mám kocourka (bez papírů) a je naprosto úžasný, vychází se všemi zvířátky. Přeji vám dobrý výběr vašeho miláčka a hezký den :D :D :-) :-) :-)
Ahojda,už druhý den mám velký problém s reklamou na parfémy.Křížek mi zalézá až pod lištu a dá to hodně práce vykřížkovat.Předtím to aspoň šlo vykřížkovat,děkuji.
Andulka (10.11.2011 12:01:01) napsal: Rozhodně nechci tvrdit,že je špatné si pořídit kočku s pp.Kdyby to tehdy záviselo na mně a ne na rodičích,nejradši bych si pořídila papírovou čiči.Je možné,že když nemá papíry,nebude její povaha přesně dle standardu plemene.Naše Anitrunka není třeba tak mazlivá,jak se o ragdollech říká a rozhodně není tak klidná a snášenlivá.Hodně se bojí a je opatrná.Ale nikdy nikoho nesekne packou,to radši vezme roha.Ale každá kočka je osobnost.Papírové kočičce bych ale nenechala koťátka.Protože pak už se skutečně nemusí jednat o to určité plemeno.V tom spočívá chov ušlechtilých koček-kočičky musí splňovat určitá kritéria,aby mohly být použity do chovu.Přesně to píšete-jsou zkrátka lépe vyšlechtěné.Podle mě lidi poslední dobou podlehli módě ušlechtilých koček.Myslím si,že "obyčejná pouliční směska" (to nemyslím nijak zle;-) )může být stejně kvalitním kamarádem a vrnícím zahřívačem klína.Ale i já jsem byla ohromena kouzlem modrookých hadrových panenek a i když si říkám,že jsem radši mohla zachránit život nějaké kočičce v útulku,svou volbu bych neměnila.Jsou to neskutečně věrní společníci.Máte pravdu v tom,že voříšci bývají zdravější.To je bohužel úskalí šlechtění.V přírodě funguje tzv.náhodný výběr,čímž se samy zvolí geny tak,aby byl jedinec co nejodolnější (doufám,že jsem to napsala správně,ale určitě víte,co tím myslím).Šlechtění pejsci (a i kočky) si sebou dál přenášejí nemoci.Takže kavalíři jsou třeba kardiaci atd.I nešlechtěné kočičky bývají odolnější.I když náš chlupáček zatím ještě nebyl nikdy nemocný.Pokud chcete kočičku bez pp,je důležité si zkontrolovat prostředí,v kterém žije.Pokud možno se i doptat na rodiče a na důvod,proč nemá papíry. Ahoj! Já mám taky někdy výčitky, že jsem mohla zachránit nějakou kočičku pobíhající venku nebo z útulku, ale bála jsem se toho, aby nebyla bázlivá a bylo jí ještě možno socializovat. Chtěla jsem kotě z bytu hlavně kvůli dětem a i kvůli koťátku samotnému, protože u nás nemá možnost výběhu. Může jenom na balkon a zvykat ho na vodítko taky nechci, protože je tady hodně psů a měla bych strach jak by procházky dopadly.
Rozhodně nechci tvrdit,že je špatné si pořídit kočku s pp.Kdyby to tehdy záviselo na mně a ne na rodičích,nejradši bych si pořídila papírovou čiči.Je možné,že když nemá papíry,nebude její povaha přesně dle standardu plemene.Naše Anitrunka není třeba tak mazlivá,jak se o ragdollech říká a rozhodně není tak klidná a snášenlivá.Hodně se bojí a je opatrná.Ale nikdy nikoho nesekne packou,to radši vezme roha.Ale každá kočka je osobnost.Papírové kočičce bych ale nenechala koťátka.Protože pak už se skutečně nemusí jednat o to určité plemeno.V tom spočívá chov ušlechtilých koček-kočičky musí splňovat určitá kritéria,aby mohly být použity do chovu.Přesně to píšete-jsou zkrátka lépe vyšlechtěné.Podle mě lidi poslední dobou podlehli módě ušlechtilých koček.Myslím si,že "obyčejná pouliční směska" (to nemyslím nijak zle;-) )může být stejně kvalitním kamarádem a vrnícím zahřívačem klína.Ale i já jsem byla ohromena kouzlem modrookých hadrových panenek a i když si říkám,že jsem radši mohla zachránit život nějaké kočičce v útulku,svou volbu bych neměnila.Jsou to neskutečně věrní společníci.Máte pravdu v tom,že voříšci bývají zdravější.To je bohužel úskalí šlechtění.V přírodě funguje tzv.náhodný výběr,čímž se samy zvolí geny tak,aby byl jedinec co nejodolnější (doufám,že jsem to napsala správně,ale určitě víte,co tím myslím).Šlechtění pejsci (a i kočky) si sebou dál přenášejí nemoci.Takže kavalíři jsou třeba kardiaci atd.I nešlechtěné kočičky bývají odolnější.I když náš chlupáček zatím ještě nebyl nikdy nemocný.Pokud chcete kočičku bez pp,je důležité si zkontrolovat prostředí,v kterém žije.Pokud možno se i doptat na rodiče a na důvod,proč nemá papíry.
Chtěla bych poděkovat za odpověď.Asi jsem nějak popletla pojmi protože se v nich až tak moc nevyznám:-) Kvalitní vrh jsem měla namysli čiči s pp.Nemyslím nic špatného.souhlasím s vašim názorem že každá kočička je originální.Jen jsem brala že čiči s pp jsou asi lépe vyšlechtěné když mají stejné rodiče.Ale na druhou stranu když odbočím k pejskům tak někteří voříšci jsou daleko zdravější než-li nějací papíráčci.Také mě celkem odrazuje vysoká cena tak hold budu muset zkoušet hledat nějakého dobrého chovatele čičinek bez pp a doufat že se štěstí usměje a vychováme zdravého kocourka a výborného společníka.
Pěkný večer,chlupy pouští všechny kočky,tedy i krátkosrsté.U těch dlouhosrstých je to jen víc vidět.Když si vezmete papírovou kočičku,máte záruku,že její předkové byli skutečně toho konkrétního plemena.Jinak moc nerozumím pojmu "kvalitní vrh".Chápu,když chce někdo chodit na výstavy,tak je důležité,aby měla kočička správné zbarvení,stavbu těla atd.Ale pokud ji mám jen na mazlíka,tak každá kočka je přece originál.Tak jak nějaký vrh může být méně kvalitní než jiný?Když si vezmete kotě "obyčejné" kočky (myslím tím nešlechtěnou,žádná kočka není obyčejná,každá je svá),tak taky nezkoumáte,jestli byl vrh kvalitní.My jsme si pořídili kotě bez pp,na výstavy jsme chodit nechtěli a odrazovala nás pořizovací cena papírové kočky.Paní chovatelka vlastnila oba její rodiče,takže jsme si je prohlédli.Podle výrazu,který na nás vrhl její tatík ležíc pyšně na krabici s koťaty,ani neuvažuju o tom,že by nebyla jeho.Tyto pohledy doma dostáváme často:-) Takže výběr je na vás.Podle mě je důležité,aby kotě bylo podle vašich představ.Jinak náš ragdůllek je moc hodný,i když občas trochu paličatý.Je to strašná osobnost.Sedí u ní to jak se říká,že má povahu psa.Vybrala si mě jako pána a nechce nic dělat beze mě.Pořád za mnou chodí jak ocásek.Potřebuje hodně společnost.Je taky velmi starostlivá a ochranářská,i když to zní divně.Nedej bože aby mi někdo ubližoval.To okamžitě přiběhne a začne ke mně s hrůzou v očích čuchat jestli jsem v pořádku.
Přeji všem kočičím páničkům hezkou středu.Chtěla bych poprosit o vaší radu a zkušenosti.Chtěli bychom našim dvěma pejskům koupit kočičího kamaráda.Co jsem koukala tak mě ohromilo plemeno Ragdoll a Birma.Co myslíte opravdu musí být kočička s papíry aby byla z kvalitního vrhu?Zrovna nedávno jsem měla možnost pomazlit se s Britskou kočičkou(bohužel paní jí má bez pp)a hodně mě zarazilo jak hodně pouštěla chloupky.Myslela jsem že tyto čičí nepouštějí chloupky.Dáte mi prosím vaší zkušenost s Ragdollem a nebo Birmem když je máte papírový a nebo bez pp.Předem děkuji.No snad mě pochopíte:-))))Budu se těšit.S pozdravem Lenka
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?