Diskuze Kočka a činčily

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den, jsme s přítelem milovníci zvířátek a ještě na koleji jsme si pořídili dva činčiláky. Byla to tehdy nejlepší volba, neb přes den spí v kleci, odpoledne a večer se vyběhají venku po pokoji a po krátkém vyspání jsou zase v noci aktivní v kleci a hrají si s hračkami nebo spolu. Před více než rokem jsme se přestěhovali do bytu a začali chodit do práce, takže se naše finanční i prostorové možnosti změnily a my nedávno začali diskutovat o možnosti pořízení si koťátka britky, která je naším oblíbeným plemenem. Mám ale trochu starosti s tím, jak by probíhalo jejich soužití. Kočku můžeme po dobu jejich výběhu zavřít v jiné místnosti, ale když nebudeme doma, bude se muset pohybovat i v okolí jejich klece. Je pravděpodobné, že na ně bude dorážet? Činčiláci jsou od přírody bojácní (rychlý útěk je jediná obrana proti predátorům) a rozhodně bych je nechtěla vystavovat celodennímu stresu z kočky nalepené šumákem na mřížích a dorážející prackou. Nebo se toho není třeba bát a kočka si bude hledět svých hraček či spát? Případně pak: je možné, že by se je při výběhu nesnažila lovit? Viděla jsem bezproblémové soužití psa s činčilami (při běhání ho používali jako překážku při skákání), ale nejsem si jistá, že by to prošlo i u kočky. Psa mít nemůžeme a ani nechceme, a tak uvažujeme právě o kočce. Rádi bychom kočku samostatnou, která nebude vyžadovat pozornost, ale při vhodné chvíli se pohladit nechá nebo si s námi pohraje. Spíše klidnější povahu a rozhodně ne dlouhosrstou (je vlastně nějaké plemeno, které méně líná, nebo je to u všech nastejno?). Všechny tyto vlastnosti nás zatím vedou k britce, ale klidně si necháme poradit. Vizuálně a povahově mě zaujala burmila. Líbilo se mi, že je dle popisu majitelů takový napůl pes - nebojí se vody, umí se naučit třeba aportovat a podobně. Jinak o nich ale zatím moc nevím. Díky za rady a diskuzi Katka
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?