Diskuze kočka v zahraničí

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Michaela (27.08.2013 18:19:11) napsal: ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zdali jste někdo nezkoušel vzít kočku do Chorvatska bez čipu a pasu. Máme "neznačkového" kocourka a chtěli jsme ho vzít s sebou na dovolenou. Není zvyklí venku je jen doma ale přesto mi veterinář řekl, že musí mít čip. Tak jsem si říkala, že ho provezeme..... Tak to bych rozhodně nedělala. Mohlo by se snadno stát, že Ti kocoura v Chorvatsku nebo někde na hranicích zabaví. Co potom? Budeš ochotná zaplatit tučnou pokutu za porušení zákonů a riskovat přitom, že v cizí zemi kocoura coby toulavého utratí? Jak budeš dokazovat, že je opravdu Tvůj, když ho nebude možné identifikovat? Mikročip nestojí tolik, abys ho nemohla kocourovi koupit. My máme čipovanou i obyčejnou toulavou kočku, co nikdy nepřekročí hranice naší vsi.
ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zdali jste někdo nezkoušel vzít kočku do Chorvatska bez čipu a pasu. Máme "neznačkového" kocourka a chtěli jsme ho vzít s sebou na dovolenou. Není zvyklí venku je jen doma ale přesto mi veterinář řekl, že musí mít čip. Tak jsem si říkala, že ho provezeme.....
Inci Noktali (28.08.2013 11:41:31) napsal: Naprosto souhlasím, jen doplním, že lidé často ani netuší, že zvíře bez PP může být také čipované a může mu být vydán pet pas nutný pro cesty do zahraničí, je to ale možné a běžné už skoro v každé veterinární ordinaci. spousta lidí dala svým zvířátkům čipy a pak následně zjistili, že jsou stále jediní, kteří je mohou identifikovat (vizuelně samozřejmě). Prostě čip nešel načíst, a to z mnoha různých důvodů, ať už registrace atd. A to nejsou žádné ojedinělé případy...
můžu se prosím zeptat jak to po cestě probíhalo? Myslím tím právě kontroly. Kde vás policie stavěla, to byla náhoda nebo staví každého? A kočku viděli a nezajímalo je nic? Jeli jste autem? Chtěla bych vzít kočky také sebou. Minulý rok jsem je nechala doma, jakože jsou fixovaný na domov a bude to pro ně lepší. A nevypadaly zrovna šťastně po návratu, právě naopak. 8-|
♥Aniora a mazlíčci♥ (10.10.2013 15:33:12) napsal: Jejky, já by se bála jet do Chorvatska s neidentifikovaným zvířetem, ať je to už kočka nebo pes. Máte štěstí, že se Vás tam neptali, jestli je Oskar identifikován, jinak byste měla pěkný problém a to už není vůbec sranda :-| Jak píše výše Vlastnina, je to pěkná nezodpovědnost a jestli jste to už slyšela, tak kocour by měl být očkován i proti vzteklině... 8-} zdravím, Oskar je samozřejmě očkován a má čip( není to žádný papírák jen pouliční směs) - takže i kočičí pas ale nikdo ho po nás nechtěl ani policie, která nás při cestě domů zastavila ke kontrole. Při psaní dotazu mi šlo hlavně o zkušenosti se změnou podnebí a místa, jak na to pravděpodobně bude reagovat.
Michaela (04.10.2013 13:23:34) napsal: ahoj, tak jsme s kocourem cestu absolvovali, byla to paráda. Žádné nervy co se doma děje. Oskar to zvládal perfektně, koupili jsme i vodítko, kdyby náhodou bylo potřeba. Na trajektu jsme ho dali do přenosky a byl středem pozornosti. Můžu všem doporučit, kdo se bojíte nechat svého miláčka na starostí někomu jinému a jedete do apartmánu - vezměte ho s sebou. Jejky, já by se bála jet do Chorvatska s neidentifikovaným zvířetem, ať je to už kočka nebo pes. Máte štěstí, že se Vás tam neptali, jestli je Oskar identifikován, jinak byste měla pěkný problém a to už není vůbec sranda :-| Jak píše výše Vlastnina, je to pěkná nezodpovědnost a jestli jste to už slyšela, tak kocour by měl být očkován i proti vzteklině... 8-}
Michaela (04.10.2013 13:23:34) napsal: ahoj, tak jsme s kocourem cestu absolvovali, byla to paráda. Žádné nervy co se doma děje. Oskar to zvládal perfektně, koupili jsme i vodítko, kdyby náhodou bylo potřeba. Na trajektu jsme ho dali do přenosky a byl středem pozornosti. Můžu všem doporučit, kdo se bojíte nechat svého miláčka na starostí někomu jinému a jedete do apartmánu - vezměte ho s sebou. No a co na to říkal chudák kocour,to už zde nepíšete.I kdyby se Vám povedla ta cesta jak píšete,pochybuji,že by byl jí kocour nadšený,Ten byl chudák určitě ve stresu,tedy pokud to byla pravda co jste tady psala.Moc se mi to nezdá.A jinak je to pěkná nezodpovědnost...
ahoj, tak jsme s kocourem cestu absolvovali, byla to paráda. Žádné nervy co se doma děje. Oskar to zvládal perfektně, koupili jsme i vodítko, kdyby náhodou bylo potřeba. Na trajektu jsme ho dali do přenosky a byl středem pozornosti. Můžu všem doporučit, kdo se bojíte nechat svého miláčka na starostí někomu jinému a jedete do apartmánu - vezměte ho s sebou.
Claudia (27.08.2013 22:02:59) napsal: Tak to bych rozhodně nedělala. Mohlo by se snadno stát, že Ti kocoura v Chorvatsku nebo někde na hranicích zabaví. Co potom? Budeš ochotná zaplatit tučnou pokutu za porušení zákonů a riskovat přitom, že v cizí zemi kocoura coby toulavého utratí? Jak budeš dokazovat, že je opravdu Tvůj, když ho nebude možné identifikovat? Mikročip nestojí tolik, abys ho nemohla kocourovi koupit. My máme čipovanou i obyčejnou toulavou kočku, co nikdy nepřekročí hranice naší vsi. Naprosto souhlasím, jen doplním, že lidé často ani netuší, že zvíře bez PP může být také čipované a může mu být vydán pet pas nutný pro cesty do zahraničí, je to ale možné a běžné už skoro v každé veterinární ordinaci.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?