Diskuze Kočka vs kocour

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

MišKa (14.11.2014 19:30:45) napsal: Ahoj, plánuji si v létě pořídit kotě a chtěla bych ho socializovat, aby bez problémů zvládalo cestu autem na delší tratě a změnu prostředí, aby umělo chodit na vodítku apod. myslíte, že pohlaví hraje nějaký rozdíl v povaze ohledně těchto věcí? Měla jsem dřív kocoura a ten byl fakt super v tom, že např. u veterináře mohl být úplně na volno na pohodu prostě a nyní mám kočku, která celou cestu autem řve a škrábe přepravku, ale je taková ohledně cizích bojácná a rozhodně by jí kleplo kdybych ji vzala třeba do parku. Na druhou stranu toužím po hravé a aktivní kočce, což můj kocour teda moc nebyl :-). Nemám touhy chodit s kočkou městem ani ji nikam tahat dokonce se nijak netěším až na to příjde, ale je to pro socializaci nezbytné a ráda bych věděla jestli v tom hraje roli pohlaví nebo je to vyloženě individuální. Děkuji za názory Já bych spís poradila zajet se podívat do útulku, tam už kočičky znají a řeknou vám, která je nebojácná, mazlivá atd.. V útulcích mívají i koťata nebo odrostlejší koťata, takže se nemusíte bát, že by jste měli jen dospělou nebo starší kočičku. Z mé zkušenosti bývají hodně přátelské právě obyčejné vyhozené kočičky, které si pak velmi váží nového domova. Například můj mrňous kocourek, který se ke mě dostal z ulice je hodně oprsklí a nebojácný, asi právě proto, že žil na ulici a jen tak ho nic nerozhází, ale zároveň je hodně přítulný a vděčný.
Nemyslím si, že pohlaví má na toto vliv. Je to vždy o povaze určité kočky. Měla jsem kocourka, který se ničeho nebál, hrdě chodil na vodítku po sídlišti, lezl po stromech a kamarádil se s každým, koho potkal. Miloval cesty autem, když umíral a jezdili jsme s ním na infuze, v autě vždy ožil a lezl všude možně. Byl strašně statečný, u veterináře se vůbec nebál. Ale zase na druhou stranu byl hodně paličatý, měl svou hlavu a občas byl až agresivní. To když jsem ho třeba na procházce nechtěla pustit na silnici. Začal syčet, vrčet a byl vzteklý. Víte, žádná kočka není dokonalá a žádná nebude podle vašich představ. Každý by chtěl mít hravou, mazlivou, hodnou a přátelskou kočku. Ale stejně jako my lidi, ani kočky nejsou všechny stejné, každá je originál a má své nezaměnitelné vlastnosti, pro které ji máme rádi. Myslím, že byste měla slevit ze svých nároků a přizpůsobit se kočce, kterou si pořídíte. MišKa (14.11.2014 19:30:45) napsal: Ahoj, plánuji si v létě pořídit kotě a chtěla bych ho socializovat, aby bez problémů zvládalo cestu autem na delší tratě a změnu prostředí, aby umělo chodit na vodítku apod. myslíte, že pohlaví hraje nějaký rozdíl v povaze ohledně těchto věcí? Měla jsem dřív kocoura a ten byl fakt super v tom, že např. u veterináře mohl být úplně na volno na pohodu prostě a nyní mám kočku, která celou cestu autem řve a škrábe přepravku, ale je taková ohledně cizích bojácná a rozhodně by jí kleplo kdybych ji vzala třeba do parku. Na druhou stranu toužím po hravé a aktivní kočce, což můj kocour teda moc nebyl :-). Nemám touhy chodit s kočkou městem ani ji nikam tahat dokonce se nijak netěším až na to příjde, ale je to pro socializaci nezbytné a ráda bych věděla jestli v tom hraje roli pohlaví nebo je to vyloženě individuální. Děkuji za názory
Ahoj, plánuji si v létě pořídit kotě a chtěla bych ho socializovat, aby bez problémů zvládalo cestu autem na delší tratě a změnu prostředí, aby umělo chodit na vodítku apod. myslíte, že pohlaví hraje nějaký rozdíl v povaze ohledně těchto věcí? Měla jsem dřív kocoura a ten byl fakt super v tom, že např. u veterináře mohl být úplně na volno na pohodu prostě a nyní mám kočku, která celou cestu autem řve a škrábe přepravku, ale je taková ohledně cizích bojácná a rozhodně by jí kleplo kdybych ji vzala třeba do parku. Na druhou stranu toužím po hravé a aktivní kočce, což můj kocour teda moc nebyl :-). Nemám touhy chodit s kočkou městem ani ji nikam tahat dokonce se nijak netěším až na to příjde, ale je to pro socializaci nezbytné a ráda bych věděla jestli v tom hraje roli pohlaví nebo je to vyloženě individuální. Děkuji za názory
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?