Diskuze Kočka z depozita-jak ji "vypustit" ven?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Každý má na tohle jiný názor. My když jsme dostali Micku, hned jsme ji nechali venku a ona se přispůsobila.
Dobrý den, nebyla jsem s kocourem právě ve stejné situaci, brali jsme si ho jako kotě. Ale ven se učil chodit postupně a až po půl roce (sám nechtěl být venku, nejdřív jenom ječel pod balkonem). A pak se postupně naučil vybíhat ven - svoje zvyky pořád mění, nejdřív to bylo na večer, pak na celou noc, teď se za noc jednou nebo dvakrát vrátí domů. Každopádně, na vašem místě bych se o kočku nebála, mají dobrý orientační smysl. Ale mohlo by pomoci, kdybyste ji pustila ven hladovou a hned jí ven před dveře dala dobré jídlo. Ať se v klidu nají a ať ví, kde na ni miska s pamlskem bude čekat. A zkuste ji pustit o víkendu, když budete doma, ať můžete nechat dveře otevřené, kdyby chtěla jít nazpátek. Nakonec, já jsem kocoura pro případ zaběhnutí opatřila obojkem s napsaným telefonním číslem. Obojek je kočičí, s pružnou gumičkou, aby se dal vysvléknout přes hlavu (obojky s bezpečnostní klipsou jsme měli dva, oba se rychle ztratili). Dražší jsou pak reflexní obojky, ale zase je to jistá ochrana proti přejetí v noci. A jinak, kočky lnou k místu snad víc než k lidem :) Je nepravděpodobné, že by se vaše kočka chtěla zaběhnout, nebo že by byla tak neopatrná... A jestli už někdy dřív venku běhala, ta volnost jí musí chybět. Nemluvě o ostatní kočičí společnosti.;-) Tereza Melichová (18.06.2011 21:30:23) napsal: Dobrý den, před měsícem jsem si vzala z depozita tříletou kočku, která byla celou dobu v bytě s tím, že ji to prostě táhne ven a je pro ni vhodný domek se zahradou. Zhruba měsíc ji mám zavřenou doma a myslím, že nastal čas, ji pustit ven. Je zvyklá na dva členy rodiny, s kterými nemá problém. Je ovšem plašší a nedůvěřivá, když se kolem ní vyskytuje více osob. Potřebuji radu, jak ji mám pustit? Máme statek na "samotě u lesa", kolem lesy, louky, pro kočku, která chce lovit ideální. Mám ji nechat otevřené okno (v přízemí!) nebo dveře, aby si prostě vyšla, když na to přijde nebo ji to mám ukázat, otevřít dveře před ní, vyjít, zavolat ji. Nevím, jak bude reagovat, když před ní najednou bude nekonečný prostor. A když odběhne a někam se schová, přijde znovu tam, kde dostává žrádlo a kde celou dobu byla? Ze začátku mi řešení tohoto problému nepřišlo vůbec složité, ale teď ano. Nejspíš tím, jak mi přirostla k srdci. Děkuji za odpovědi a názory. Tereza
Dobrý den, před měsícem jsem si vzala z depozita tříletou kočku, která byla celou dobu v bytě s tím, že ji to prostě táhne ven a je pro ni vhodný domek se zahradou. Zhruba měsíc ji mám zavřenou doma a myslím, že nastal čas, ji pustit ven. Je zvyklá na dva členy rodiny, s kterými nemá problém. Je ovšem plašší a nedůvěřivá, když se kolem ní vyskytuje více osob. Potřebuji radu, jak ji mám pustit? Máme statek na "samotě u lesa", kolem lesy, louky, pro kočku, která chce lovit ideální. Mám ji nechat otevřené okno (v přízemí!) nebo dveře, aby si prostě vyšla, když na to přijde nebo ji to mám ukázat, otevřít dveře před ní, vyjít, zavolat ji. Nevím, jak bude reagovat, když před ní najednou bude nekonečný prostor. A když odběhne a někam se schová, přijde znovu tam, kde dostává žrádlo a kde celou dobu byla? Ze začátku mi řešení tohoto problému nepřišlo vůbec složité, ale teď ano. Nejspíš tím, jak mi přirostla k srdci. Děkuji za odpovědi a názory. Tereza
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?