Diskuze Kolik stoji uzivit kone?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Vím, že ses ptala na domácí chov..ale můj názor je, že je mnohem lepší mít koně ustájeného někde v "externí" stáji (nevím jak jinak to nazvat :D ). Samozřejmě to musí být spolehlivá stáj s dobrým majitelem, kterou je v dnešní době dost problém sehnat, ale když, tak to stojí za to 8-) . Tedy hlavně v případě (můj případ), že zbytek tvé rodiny ke koním netíhne a ustájením tak opadá nezbytná péče (krmení, místování, vodění do výběhu a zpět apod.), pokud prostě nemáš možnost se o koně momentálně postarat (pobyt v nemocnici apod.) Ceny ustájení se pohybují s ohledem na kvalitu boxů, vybavení areálu, výběhů, na druhu krmiva, je však možnost se s majitelem domluvit na vlastním krmivu a o to je ustájení nižší. Další výhodou je přítomnost dalších koní, pokud tedy zvažuješ nákup jednoho koně. Nebyl by tak sám. Moc detailů jsi nepopsala, takže nevím kam dál článek směřovat..a pokud o ustájení nechceš ani slyšet, omlouvám se za nemístný přízpěvek. 8-}
jj pravda většinou jsou stáje luxusní a stojí na měsíc 5000
ahoj, já mám koně doma, když spočítáš vše od krmení, přes podestýlku až po kopyta a veterinu tak je to minimálně 3000kč za měsíc. ale jestli si v létě nasušíš seno na zimu, hned se ti za měsíc odečte 500kč. také záleží na stáří koně a jeh zdraví - starší kůň potřebuje častěji veterináře. záleží i na typu koně, chladnokrevní nebo huculové nepotřebují tolik jádra, sena, stání v boxe. některý kůň muže být 24/7 venku, tím ti odpadá také podstatná část financí.nesmíš zapomenout, že také výstroj něco stojí, tkže ty první částky budou o něco vyšší. A když nemáš koně doma, přičti si ještě nájem za ustájení.hodně štěstí
Snoe (27.10.2010 15:23:46) napsal: Ahoj! Moje otazka zni - kolik stoji uzivit kone? Ptam se zejmena tech kteri maji sveho kone doma. Jake jsou vase mesicni naklady na jednoho kone na jidlo, vodu, elektrinu atd. dokopy? na to je tezka odpoved. zalezi na velikosti kone, jaky ma pastevni podminky, a fyzickou zatez. v lete mu staci pastva, v zime seno. bud koupis balik, nebo ususis.+ naka ta slama, nebo piliny. u kone sou spis narazovy finance, a ty se splhaj k tisicum.
Ahoj! Moje otazka zni - kolik stoji uzivit kone? Ptam se zejmena tech kteri maji sveho kone doma. Jake jsou vase mesicni naklady na jednoho kone na jidlo, vodu, elektrinu atd. dokopy?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?