Diskuze Kolika po pastvě

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den, chci se zeptat, zdali je možné, aby moje patnáctiletá klisna ČT měla koliku po ranní orosené pastvě ( pouze od 8 h. do 9 h.) a ještě po úplňku? Ona je alergik, a to jak na sluníčko, tak i na seno. Proto chodívala ven ráno, dokud ještě nesvítilo tak slunce a později odpoledne, to už je ve výběhu stín. Seno dostává máčené a řádně vykapané. Oves také namočený, ale jen lehce a do toho 3 na drobno nakrájené mrkvičky a jedno jablíčko. Krmivo, které jí podávám je té nejlepší kvality, vše co nevypadá, nebo nevoní jen malinko dobře, hned vyhodím. Kolika se projevila v 13:30 h., zrovna jsem ji lonžovala na vyvažovačkách, normálně během lonžování kadila , pak jsem s ní začala cválat, a to jsem si prvně všimla, že se něco děje, jelikož se jí začali podlamovat nohy. Sundala jsem jí ty vyvazovačky, aby si náhodou neublížila a sledovala ji. Příznaky koliky byly evidentní, hrabání, snaha si lehnout, točení do kroužku atd.. Po konzultaci s veterinářem byl verdikt jasný, zřejmě křečová kolika. Takže jsme chodili a poklusávali, dokud z ní nevypadl bobek. Ten byl k mému údivu úplně normální, koblížkovitý, a tak jsme si dali chvíli pauzu, ale bolest neustoupila, takže jsme museli pokračovat. Ještě dvakrát kadila úplně normálně, teprve až pak z ní začaly lítat "kravská lejna". První řídký trus byl větší, dalších šest už bylo jen po několika koblížkách cca.3,4-5 ks., ale řídké struktury. Teprve ve dvě hodiny ráno se jí opravdu ulevilo. Ještě že bylo po úplńku a jasná obloha, takže bylo relativně dobře vidět na cestu. Předem děkuji za odpověď.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?