Diskuze Koník tahá...

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Eví (29.04.2012 12:24:47) napsal: Ahoj, mám takový menší problém a prosím o radu... Jezdím teď jednoho tak trochu zakrslého hannoverského valáška. Je mu sedm let a u předchozího majitele skákal parkury S. Prý v té předchozí stáji neměli žádný les, pouze halu, pískovou jízdárnu a pole. Jeho majitelka má ještě jednu klisnu, na té jezdí ona a já jezdím na tom valáškovi. Na jízdárně se chová ukázkově, na oválu cválá úplně v pohodě, ale když cválá v lese za kobylou, tak začne strašně táhnout, i když byl sbalený tak natáhne hlavu, nereaguje na odmačkávání koutků ani na sed, do klusu přejde vždy až když do něj přejde i kobyla před ním... Možná, že je to jenom jarem, ale i tak budu ráda jakoukoliv radu... Předem moc díky každému, kdo se ozve:) Ahoj a zkoušela jsi na vyjížďce jet první (před kobylkou)?;-)
Eví (06.05.2012 20:52:30) napsal: Tak jsem s ním zkusila jet první... už tolik netáhnul, ale zase po všem čumákoval a všechno ho chtělo sežrat:-D To už asi bude lepší jezdit za kobylou:-~ Co se týče ostřejšího udidla... problém je, že koník není můj, takže s výstrojí nic dělat nemůžu... Ale zkusíme mu dávat míň ovsa atp. a uvidíme8-) Moc díky za rady a ať vám koně jdou;-) Ahoj tak vidíš,s tím ubráním ovsa bude určitě na místě, a zkusila bych pokud by to majitelce nevadilo,jezdila na střídačku chvíli první a druhá. Protože pokud Ti koník nedělal problémy jen na všechno zíral (byl zvyklý chodit za kobylou), tak by se to mělo časem zlepšit a nepotřeboval by ani ostřejší udidlo, je to tím, že chodil za kobylou, která ho vedla,najednou má jít první a nemá tu jistotu, ale také záleží jak se na to cítíš ty a co ti řekne majitelka.;-) Přeji hodně štěstí a ať Vám koně jdou.:D :D
Tak jsem s ním zkusila jet první... už tolik netáhnul, ale zase po všem čumákoval a všechno ho chtělo sežrat:-D To už asi bude lepší jezdit za kobylou:-~ Co se týče ostřejšího udidla... problém je, že koník není můj, takže s výstrojí nic dělat nemůžu... Ale zkusíme mu dávat míň ovsa atp. a uvidíme8-) Moc díky za rady a ať vám koně jdou;-)
;-) Eví (29.04.2012 12:24:47) napsal: Ahoj, mám takový menší problém a prosím o radu... Jezdím teď jednoho tak trochu zakrslého hannoverského valáška. Je mu sedm let a u předchozího majitele skákal parkury S. Prý v té předchozí stáji neměli žádný les, pouze halu, pískovou jízdárnu a pole. Jeho majitelka má ještě jednu klisnu, na té jezdí ona a já jezdím na tom valáškovi. Na jízdárně se chová ukázkově, na oválu cválá úplně v pohodě, ale když cválá v lese za kobylou, tak začne strašně táhnout, i když byl sbalený tak natáhne hlavu, nereaguje na odmačkávání koutků ani na sed, do klusu přejde vždy až když do něj přejde i kobyla před ním... Možná, že je to jenom jarem, ale i tak budu ráda jakoukoliv radu... Předem moc díky každému, kdo se ozve:) skuz ostřejší udidlo... a určitě jet prní
Eví (01.05.2012 17:17:39) napsal: Mno, přemýšlela jsem nad tím, ale mám strach, že by se mnou utekl:D On je totiž opravdu skoro neovladatelný:-~ Ale už jsem o tom mluvila i s majitelkou, zkusíme to;-D Díky;-) Vyzkoušej a uvidíš, kdyžtak bychom zkusili jiné řešení,ale nejlepší řešení je "cesta nejmenšího odporu".;-) Ať Vám koníci jdou :D
Lucka (01.05.2012 14:14:09) napsal: Ahoj a zkoušela jsi na vyjížďce jet první (před kobylkou)?;-) Mno, přemýšlela jsem nad tím, ale mám strach, že by se mnou utekl:D On je totiž opravdu skoro neovladatelný:-~ Ale už jsem o tom mluvila i s majitelkou, zkusíme to;-D Díky;-)
Ahoj, mám takový menší problém a prosím o radu... Jezdím teď jednoho tak trochu zakrslého hannoverského valáška. Je mu sedm let a u předchozího majitele skákal parkury S. Prý v té předchozí stáji neměli žádný les, pouze halu, pískovou jízdárnu a pole. Jeho majitelka má ještě jednu klisnu, na té jezdí ona a já jezdím na tom valáškovi. Na jízdárně se chová ukázkově, na oválu cválá úplně v pohodě, ale když cválá v lese za kobylou, tak začne strašně táhnout, i když byl sbalený tak natáhne hlavu, nereaguje na odmačkávání koutků ani na sed, do klusu přejde vždy až když do něj přejde i kobyla před ním... Možná, že je to jenom jarem, ale i tak budu ráda jakoukoliv radu... Předem moc díky každému, kdo se ozve:)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?