Diskuze Koťata

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

míša28 (30.03.2013 21:36:18) napsal: Dobrý den, jsem laik v oboru kočiček, proto bych potřebovala poradit. Pořídili jsem si britskou kočičku a kocourka, budou mít 5 měsíců a jsou z jednoho vrhu. Přemýšlíme, že by jsme chtěli mít alespoň jednou koťátka. Nevadí, že jsou ,,sourozenci,,? Kdy je pro kočku vhodné, aby měla první koťata? Za pár měsíců bude mít první mrouskání, ale mě se zdá moc mladá, nato, aby už měla koťata. Až se koťata narodí, je lepší kočku s nimi oddělit od kocoura? Moc děkuji za odpovědi a rady od Vás zkušenějších. Ani nevím, jak bych odpověděla, abych ještě zůstala v mezích slušnosti. Opakovaně se tu objevují diskuze, jestli je nutné kupovat kočku s PP, pokud dotyčný nemá zájem o výstavy. Opakovaně jsme já i mnozí jiní v těchto diskuzích varovali, že koťata bez PP mohou být klidně výsledkem páření vlastních sourozenců. Váš příspěvek je toho výmluvným a smutným důkazem. Mám chovatelskou stanici registrovanou od roku 1997, moji rodiče od roku 1984, troufám si tvrdit, že o chovu na rozdíl od vás něco víme a také víme něco o podstatě geneticky podmíněných chorob, známe předky svých koček mnoho generací zpět, přesto a nebo pravě proto by nikdo z nás nikdy nepřistoupil k incestu vlastních sourozenců. Láska k plemeni a zodpovědnost k budoucím majitelům i zvířatům samotným nám nikdy nedovolí produkci takových genetických mrzáků, na jaké se chystáte vy. Vy máte pravděpodobně kočky bez PP a nejspíš ani nevíte, jestli ony samy už nejsou produktem úzké příbu-zenské - ani nemůžu říct plemenitby, protože tohle je jen bezhlavé párování čehokoli s čímkoli, co alespoň trochu připomíná britku. To, že jsou na 99% bez PP, je mi jasné z toho, že žádný zodpovědný chovatel neprodá začátečníkovi kočičku a kocourka z jednoho vrhu. Raději se ani neptám, jestli uděláte vašim kočkám nějaké zdravotní testy, než je mezi sebou necháte spářit a jestli zájemcům o koťátka (vždycky se najde nějaký důvěřivý blbec) na rovinu řeknete, že kupují potomky vlastních sourozenců s mnohonásobně vyšším rizikem genetických chorob. Myslíte, že není žádné zlo, když to bude jen jeden vrh? Vy se sobecky potěšíte s koťátky, bez většího úsilí naplníte peněženku a dál už vaše zodpovědnost neregistrovaného, tudíž anonymního chovatele neregistrovaných , tudíž anonymních koťat sahat nebude. Kotě se ale s mizernou genetickou výbavou, kterou jste mu přisoudila, bude muset potýkat celý svůj život (který možná ani nebude nijak dlouhý). Už teď nezávidím budoucím majitelům takového kotěte, ačkoli vlastně zaplatí za svoji vlastní hloupost. Ani se mi nechce odpovídat na vaše další dotazy, protože pevně doufám, že vezmete rozum do hrsti, do žádných genetických hazardů se zdravím se pouštět nebudete a kočičky necháte vykastrovat. Třeba vám v rozhodování pomůže, když se podíváte do nějaké inzerce, kolik je koťat bez PP, třeba zjistíte, že nabídka několikanásobně převyšuje poptávku a rozhodně nejsou objektivní důvody k produkování dalších takových koťat. Nebo zajděte na exkurzi do nějakého útulku, třeba vám to otevře oči.
dana59 (03.04.2013 18:06:43) napsal: Opravdu nevím, proč píšete odpověď tak tvrdě. Vždyť se tady ptá, zda lze, aby sourozenci měli koťátka (nevyzná se). Možná, než napíšete sáhodlouhou odpověď, tak si pozorně přečtěte krátký dotaz . >> UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek bude opět dlouhý, v případě potřeby je možné číst ho po částech:-D Tedy, přiznám se, že jste mě dostala s tou sáhodlouhou odpovědí. To už opravdu žijeme v době, kdy každá informace, která se rozsahem nevejde do SMS, je rozumově neuchopitelná?? 8-} Přesto jsem na Vaši ctěnou radu šla do sebe a dotaz jsem ještě jednou pečlivě přezkoumala a nemůžu si pomoci, rozumím tomu pořád stejně - jde o incest vlastních sourozenců bez známého původu a tudíž bez povědomí o rodinné anamnéze z hlediska geneticky podmíněných chorob. A to je prosímpěkně moc ošklivá a nezodpovědná věc, to by nikdo dělat neměl a už vůbec ne úplný začátečník, nenene, to se koťátkům prostě nedělá.>:-( Nepíšu tvrdě, píšu fakta a omlouvám se převelice Vašemu jemnocitu, ale o genetických chorobách prostě neumím psát v lichotivých zdrobnělinkách a růžovoučkých frázích. Taky mám pro Vás, dovolíte-li, jeden nápad - pokud máte jiný názor, napište ho (klidně stručně a miloučce, jste-li v tom zdatná). To, že mě tu peskujete, asi taky paní moc nepomůže, nemáte ten pocit? Omlouvám se za unavující délku tohoto příspěvku, ale pohlížejte na mě prosím s laskavou shovívavostí, neb jsem vyrůstala ještě v dobách, kdy se dokonce četly celé knihy:_/
Inci Noktali (02.04.2013 12:03:15) napsal: Ani nevím, jak bych odpověděla, abych ještě zůstala v mezích slušnosti. Opakovaně se tu objevují diskuze, jestli je nutné kupovat kočku s PP, pokud dotyčný nemá zájem o výstavy. Opakovaně jsme já i mnozí jiní v těchto diskuzích varovali, že koťata bez PP mohou být klidně výsledkem páření vlastních sourozenců. Váš příspěvek je toho výmluvným a smutným důkazem. Mám chovatelskou stanici registrovanou od roku 1997, moji rodiče od roku 1984, troufám si tvrdit, že o chovu na rozdíl od vás něco víme a také víme něco o podstatě geneticky podmíněných chorob, známe předky svých koček mnoho generací zpět, přesto a nebo pravě proto by nikdo z nás nikdy nepřistoupil k incestu vlastních sourozenců. Láska k plemeni a zodpovědnost k budoucím majitelům i zvířatům samotným nám nikdy nedovolí produkci takových genetických mrzáků, na jaké se chystáte vy. Vy máte pravděpodobně kočky bez PP a nejspíš ani nevíte, jestli ony samy už nejsou produktem úzké příbu-zenské - ani nemůžu říct plemenitby, protože tohle je jen bezhlavé párování čehokoli s čímkoli, co alespoň trochu připomíná britku. To, že jsou na 99% bez PP, je mi jasné z toho, že žádný zodpovědný chovatel neprodá začátečníkovi kočičku a kocourka z jednoho vrhu. Raději se ani neptám, jestli uděláte vašim kočkám nějaké zdravotní testy, než je mezi sebou necháte spářit a jestli zájemcům o koťátka (vždycky se najde nějaký důvěřivý blbec) na rovinu řeknete, že kupují potomky vlastních sourozenců s mnohonásobně vyšším rizikem genetických chorob. Myslíte, že není žádné zlo, když to bude jen jeden vrh? Vy se sobecky potěšíte s koťátky, bez většího úsilí naplníte peněženku a dál už vaše zodpovědnost neregistrovaného, tudíž anonymního chovatele neregistrovaných , tudíž anonymních koťat sahat nebude. Kotě se ale s mizernou genetickou výbavou, kterou jste mu přisoudila, bude muset potýkat celý svůj život (který možná ani nebude nijak dlouhý). Už teď nezávidím budoucím majitelům takového kotěte, ačkoli vlastně zaplatí za svoji vlastní hloupost. Ani se mi nechce odpovídat na vaše další dotazy, protože pevně doufám, že vezmete rozum do hrsti, do žádných genetických hazardů se zdravím se pouštět nebudete a kočičky necháte vykastrovat. Třeba vám v rozhodování pomůže, když se podíváte do nějaké inzerce, kolik je koťat bez PP, třeba zjistíte, že nabídka několikanásobně převyšuje poptávku a rozhodně nejsou objektivní důvody k produkování dalších takových koťat. Nebo zajděte na exkurzi do nějakého útulku, třeba vám to otevře oči. Opravdu nevím, proč píšete odpověď tak tvrdě. Vždyť se tady ptá, zda lze, aby sourozenci měli koťátka (nevyzná se). Možná, než napíšete sáhodlouhou odpověď, tak si pozorně přečtěte krátký dotaz .
Dobrý den, jsem laik v oboru kočiček, proto bych potřebovala poradit. Pořídili jsem si britskou kočičku a kocourka, budou mít 5 měsíců a jsou z jednoho vrhu. Přemýšlíme, že by jsme chtěli mít alespoň jednou koťátka. Nevadí, že jsou ,,sourozenci,,? Kdy je pro kočku vhodné, aby měla první koťata? Za pár měsíců bude mít první mrouskání, ale mě se zdá moc mladá, nato, aby už měla koťata. Až se koťata narodí, je lepší kočku s nimi oddělit od kocoura? Moc děkuji za odpovědi a rady od Vás zkušenějších.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?