Diskuze Kotě se bojí, prosím o radu

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj všem, objevil se inzerát, kde pán prodával vrh už 5ti měsíčních koťátek s PP. Přímo i tu, kterou jsem barevně tolik chtěla. Jeli jsme se podívat, maminka byla nádherná, kocour taky i koťátka se moc povedla, jen prý jejich máma byla dost plachá, až pak první vrh jí změnil a lísala se k nám celou dobu. Koťata se ale pořád schovávala, až jedno pak zvědavě přišlo a nechalo se drbat na bříšku a po chvíli si začlo i hrát a běhat po pokoji. Měla jsem velké obavy o jeho příští chování, protože naše kočička doma je od nás skvěle socializovaná. Přišla k nám ve 2 měsících a není teď problém s návštěvami, psíky, dětmi, ani s vodítkem a procházkami. Hrozně moc bych chtěla druhou takovou, ale tahle nová se bojí. Jak jsem jí včera přivezla, tak v té přepravce zůstala. Sundala jsem jí horní víko ve snaze, že se rozkouká a půjde na obhlídku, ale pořád nic. Tak jsem si jí vzala do náruče a na postel a ležela jak přilepená. Dnes ráno jsem jí zkoušela hladit, ale pořád se bojí a pořád se snaží dostat se někam, kam se za ní nedostanu já. Mam strach z toho, že tohle chování má zděděné po mámě a že už s tím nic moc nenadělám. Původně jsem chtěla počkat na koťátko od jedný paní, že se jí teď narodily malý, ale tohle bylo blíž a za nižší cenu (pán je neměl kvůli penězům, ale z povídání jsem zjistila, že je spíš zvířátkomil, odchovává i mláďata ze zoo různých druhů). Přiznal se, že na koťata teď neměl tolik času, protože vede hotel a tak nejsou tolik zvyklá. Jsem z toho dost smutná, těšila jsem se na dalšího lítacího blázna, co bude vrnět a hrát si a zatím mám sice nádhernou (byla nejhezčí a největší z vrhu a pán jí chtěl nechat někomu do chovu, nakonec sme si jí mohli vzít i jen na mazlíka), ale ustrašenou kuličku, která je neustále schovaná a od včera nejedla, nepila a snad ani záchudek nepoužila. Tak přemýšlm, jestli si jí nechat a věřit, že jí v 5ti měsících stáří ještě otrkám a nebo jí pánovi vrátit a zkusit štěstí za sice dražší peníze, ale víc socializovanější kotě :(
Mám podobné zkušenosti. Naše kotě bylo také hodně ustrašené, přesně jak popisuje Maylie. Ale na všechno si postupně zvykla. Je teda pořád bázlivější,ale je to prostě její povaha. Hlučnějších a zbrklejších lidí se bojí, schovává se před nimi, ale před členy domácnosti se pohybuje naprosto suveréně a dává najevo, že ona je tu pánem:-) Ja mazlivá a hravá, ale na všechno nové musí mít svůj čas. Takže věřím, že se s vámi kočička ještě skamarádí. Asi nikdy nebude taková jako ta první, ale kočka je prostě osobnost. Taky jsem z toho byla nejdřív trochu zklamaná, ale na druhou stranu mě má hrozně ráda a nikomu nevěří tak jako mně, myslím, že se na vás upne. A to je strašně hezký pocit. Rozhodnutí je na vás, já osobně bych si ji nechala. Vlastina (27.03.2012 14:05:44) napsal: Otrkáte...já jsem si svojí kočičku koupila taky v 5ti měsících,také s PP ale byla vyděšená,utíkala přede mnou.Tak jsme doma tak na sebe koukaly,já jsem jí dala násilím aspoň na kočičí toaletu aby věděla,kam má jít.Nakonec jsem jí nalákala na obyčejnou tkaničku,za kterou lítala a hrála si a v noci šla ke mě pod peřinu i spát.Ale vůbec se neuměla mazlit.Ale já se s ní mazlila a hrála si každý den a po týdnu konečně poprvé zapnula motor:-)Předla a ducala do mě hlavičkou a já byla šťastná.Dneska jsou jí 3 roky a je tak umazlená,že u mě každý večer spí na polštáři a drží mě pacičkou:-)Tak vydržte:-)
Otrkáte...já jsem si svojí kočičku koupila taky v 5ti měsících,také s PP ale byla vyděšená,utíkala přede mnou.Tak jsme doma tak na sebe koukaly,já jsem jí dala násilím aspoň na kočičí toaletu aby věděla,kam má jít.Nakonec jsem jí nalákala na obyčejnou tkaničku,za kterou lítala a hrála si a v noci šla ke mě pod peřinu i spát.Ale vůbec se neuměla mazlit.Ale já se s ní mazlila a hrála si každý den a po týdnu konečně poprvé zapnula motor:-)Předla a ducala do mě hlavičkou a já byla šťastná.Dneska jsou jí 3 roky a je tak umazlená,že u mě každý večer spí na polštáři a drží mě pacičkou:-)Tak vydržte:-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?