Diskuze koupě koně

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj potřebovala bych poradit s koupě koně. Já nevím na co se mám ptát na co se zaměřit(na jeho minulost, zlozviky,...)?? Děkuji za odpověď:-DD :-D
Ahoj nejlepší je zaměřit se na chování koníka ve stáji, ve výběhu na jízdárně. Pamatuj že nejlepší je zajet za koníkem aspoň 10.krát než si ho koupit, protože lepší je se možná teď trochu namáhat než pak mít doma koníka co se k tobě nehodí. Já si na takovýhle cesty za koníkem na prodej beru kamaráda zkušeného koňáka,který pozná i to co majitel neřekne. Na nic nespěchej do koupi se moc nenuť když z koníka nebudeš mít dobrý pocit,protože ten pravý koník se určitě objeví :)))) když se pak pevně rozhodneš vem si i veterináře aby ti řek vše. Pokud to bude tvůj 1. vlast. koník vybírej pečlivě jen koníky co sou 100% hodný a zdravý bez zlozvyků, prostě takový ty dobráci co si nechaj vše líbit :-)ale zároveň nejsou nějak otupěný, to poznáš :) A pamatuj že většina lídí co koníka prodává sou jenom s**** co chtěj těžit prachy, v inzerátech toho naslibujou jak je úžasnej a hodnej jak beránek, den před tim než přijedeš ho utahaj a on bude doopravdy jak beránek (proto jed víckrát a bez ohlášení) Věř mi s tím mám zkušenost. No a nejlepší sou majitelé co se opravdu zajímají kam jejich miláček půjde. Jo a taky je dobré zjistit proč koníka prodávaj. :) Hodně štěstí a s tvým budoucím koníkem si to hodně ižívej :)))
Žáža (06.05.2012 13:15:31) napsal: Ahoj potřebovala bych poradit s koupě koně. Já nevím na co se mám ptát na co se zaměřit(na jeho minulost, zlozviky,...)?? Děkuji za odpověď:-DD :-D Ahojky,o jeho minulosti a na zlozvyky se zeptat můžeš, ptej se na cokoliv co tě napadne. Hl. se zaměř jak se koník chová ve stáji,když k němu přijdeš měl byl se koník chovat klidně a vyrovnaně,aniž by tě při prvním kroku do boxu chtěl sežrat:-D ,měl by si nechat bezproblémů nasadit ohlávku,měl by se nechat vyčistit včetně kopyt aniž by tě pokopal, také si všimni zda-li se kopyta nějak nelámou a nedrolí.Pak přejdi ke zkoušce pod sedlem, nechá se nasedlat v klidu a nauzdit? Jestli ano je vše v pořádku. Dál nechej si od majitele ať ti koně předvede na ruce, v kroku i v klusu, ať sama vidíš jestli koník nějak nekulhá a má čisté chody. Potom nechej majitele ať ti koníka předvede pod sedlem, pokud se ti bude zdát vše v pořádku,tzn. koník se nevzpírá, nevyhazuje, nesnaží se jezdce shodit ba naopak s ním utéct atd. tak si na něj sedni sama a vyzkoušej si ho ty.Pokud v nějaké části nebude majitel koně ochoten něco ukázat nebo nebude ti chtít na něco ihned odpovědět , pak s koníkem není něco v pořádku. Také si hlavně nechej koníka prohlédnout svým veterinářem je to lepší a tak se vyvaruješ dalším problémům jako je dušnost, srdeční aritmie atd.Přeji Ti k novému koni spoustu krásných zážitků a vyjížděk do terénu:D :D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?